Nebojte, nepůjde o smrt roztomilého domácího mazlíčka, ale kočky nadmíru půvabné, povrchní a egoistické… A máme tu další díl kriminální minisérie s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem v hlavní roli. A jak již samotný název napovídá – i tentokrát půjde o vraždu. Ovšem nikoli o smrt obyčejného domácího zvířátka, ale „kočky dvounohé“: manekýny, fotomodelky a především neúspěšné studentky gymnázia (E. Geislerová). Dívky nadmíru půvabné, ale značně povrchní a egoistické, jež chce v životě pouze získávat a brát, ať už jde o lásku, blahobyt či peníze. Svým lehkomyslným až cynickým přístupem k životu si dokázala vytvořit řadu nepřátel, což se jí nakonec stalo osudným… (Česká televize)

igi B. odpad!

Inscenace formou i obsahem (uboze >artistické výrony< pražské čudlárny - vypouštějící z tlamek tradičně debilní žgryndy dle debilního scenária >mistra< K.Š. /...a kšá... °-/ - nevyjímaje) stejně debilní jako její název! - - - P.S. Přiznání igitátora náčelnikovi Bohouškovi: Ve 20:40 jsem to zab/al/il. - - - - - (Poprvé a naposledy zab/l/ito 4.3.2012 na >sle/pičí jebničce< , hovnocení 212., domácí kočičář zde jako devátý - 4.3.2012) ()

Gilmour93

Major Bohuslav, jenž má pod očima vaky, že by se mu do každého z nich vlezlo mládě klokana, bloudí po okruhu podezřelých z vraždy nešťastné modelky s nepoddajnou blánou. Udělal to nasávající otec, ducha prostý fotograf, naivní spolužák, úchylný umělec, Anče, Kuba a nebo snad dokonce hajnej? Skutečnost, že se v noc vraždy vystřídalo u oběti (naštěstí ne na oběti) půl Prahy a vše za ty Sherlocky vyřešil všímavý drožkář, mě utvrdila v tom, že sleduji lehkovážně napsanou frašku. Vidět ji se mnou Agatha Christie, vlétne ji do zívajících úst moucha.. ()

Snorlax

Taková standardní detektivka když se špatně natočí, můžou v ní hrát i dobří herci, přesto nevznikne nic světoborného. ()

Slarque

Opravdu značně podprůměrná detektivka. Ze začátku tak příšerně nudné, až jsem si přál, aby tu Geislerovou už konečně někdo zabil, že se snad začne něco dít. Sice se něco dít začalo, ale i tak to byla jen ztráta času. ()

Marthos

Kde nic není, ani smrt nebere. V tomto případě divák. Laciná televizní detektivka, která nemá takřka co nabídnout, snad jen přehršel scénáristických kiksů a plejádu zoufalých hereckých výkonů současné české šmíry. Kanyza, Satoranský a Maciuchová zachraňují, co se dá, ale boj s větrnými mlýny nelze vyhrát. ()

triatlet

Karel Štorkán není Agatha Christie. Výsledkem je pokus o uzavřený okruh pachatelů, ale charaktary všech postav jsou nudné. ()

Tommassi3

"Hezká holka !!" - "Vám se to líbí ??" - "A vám ne ?? Promiňte !! " Ne, mně osobně se nelíbí !! Nelíbí se mi ani mladá Geislerová, Ester, nezlob se, ale tak trapnou a obludně zahranou Lolitu jsem ani od tebe nečekal, ani tahle scénáristická kopa hnoje tvůrcovsky zoufalého Karla Štorkána !! Vražda Kočky, teda vlastně kočky, ačkoliv Jiří Paroubek by mohl povídat, a nebudu daleko od pravdy, když si dovolím tvrdit, že kniha téhle obří pijavice si v ničem nezadá s tím Štorkánovým škvárem, kterým se tahle rádoby kriminálka s neskutečně pitomým názvem inspirovala !! Ostatně kdyby se tvůrci raději zabývali vraždou jiné domácí Kočky, totiž Václava, jistě bychom se dočkali zajímavějšího a věrohodnějšího příběhu, i když to by se zřejmě nad psacím strojem potilo nějaké jiné hovado typu Josefa Klímy a možná by mé znechucení nabylo ještě obludnějších rozměrů !! Majora Bohuslava, hlavního hrdinu celé série podobných příběhů, si s (ne)chutí zahrál stále marnější ordinační Jan Kanyza, který (zh)řešil záhadu smrti středoškolské studentky Saši Homolové v podání již zmiňované Ester Geislerové, která se coby dceruška z neúplné rodiny, když klišé, tak důsledně, sice docela dobře učila, ale jako pohledná, ty vole, to by mě opravdu zajímalo, kdo tu roli obsazoval, holčička probouzela mužské poklopce, pardon vášně, dokonce i u svého profesora !! Klíny do hlavy jí navíc zatloukal i kamarád, taky rád, fotograf Kamil Král Mirka Šimůnka, který jí nasliboval kariéru modelky, jeho ovdovělá upjatá matka Ljuba, tu si zahrála Hana Maciuchová, v ní viděla dokonce talentovanou herečku, dokud tedy Saša nadobro nezhasla u ní v obýváku, ale rozhodně ne světlo !! Karel Štorkán uhňácal detektivku podle osvědčeného vzoru, kdy záhada vraždy nabízí několik možných falešných stop, po nichž se Bohuslav i jeho poněkud pomalejší snaživý pomocník poručík Vrána, snad jediná zdařilá postava, byť coby typicky šablonovitá karikatura českého policajta nutně jinak slušného Karla Zimu svádí k přehrávání, musí vydat.. Samo rozuzlení s odhalením vraha je navíc nečekané až příliš a tak trochu přichází až v době, kdy otráveného diváka, omlouvám se všem, koho tenhle vztyčený prostředníček směrem k madam Christie bavil, už vlastně ani nezajímá !! A to přitom autoři hrají hned na několik dráždivých strun, když Geislerová představuje předčasně dospělou i vyspělou Lolitu a kratičké sukýnky, sporé oděvy, stydlivé pohledy a rádoby odvážné věty typu: "Na ní mi nesahej, ta není jen tak pro někoho !!" mají navodit dusno nebezpečného pokušení, bohužel však její mladí křečovití mužští protihráči postrádají koule i charisma, a nesmírně idiotsky napsaní dávají najevo svá z ničeho pramenící monstrega takovým způsobem, že je soudný divák prostě nemůže brát vážně !! Oproti tomu poblázněný dobrák profesor Lukáš s ksichtem standardně kvalitního Jana Satoranského páchá jediných pár slušných scén, zvlášť když doma bez skrupulí lže manželce do očí, jinak ovšem znovu šustí papírem tak mocně, až je jednomu opravdu líto, jaké neskutečné sračky musí tihle bardi vypouštět z huby !! Když už ten slabý příběh opisuje ze života několik vypjatých situací, nedokáže je jalový režisér Milan Růžička, tento pán stál u zrodu Ulice, tak co se, kurva, divím, ani průměrně zinscenovat !! Letitá pravda, že opravdu dobrá česká filmová detektivka páchne životem na dálku, tady dostává pořádný kopanec do koulí, když zde vše působí až příliš teatrálně, afektovaně a nevěrohodně, na čemž nic nemůže zachránit ani sem tam rádoby drsný dialog, a tak se jednomu chvílemi i zdá, že se tu vlastně ani neřeší vražda !! Nesmírně slabá televizka dostává poslední knock-out od Richarda Bergmana a jeho příšerného hudebního motivu !! () (méně) (více)

Terva

Cyklus detektivních příběhů s Janem Kanyzou v roli majora Bohuslava pokračuje dalším příběhem. Scénář : Karel Štorkán. ()

DEXTER099

Další kriminálka v čele s vyšetřovatelem ,kterého ztvárnil Jan Kanyza.Oproti muži ,který vycházel z hrobu mi některé herecké výkony přišly méně uvěřitelné,ale v Českých lukách a hájích mi přijde,že jde v žánru o povedený kousek,sice ne nějak převratný,ale určitě dobře koukatelný.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

Una111

Nudný a mizerný scénář, který by nezachránily ani herecké výkony... kdyby nějaké byly! Takhle si detektivku opravdu nepředstavuju! ()

hous.enka

Asi až napotřetí (s odstupem několika let, kdy jsem to zahlédla v televizi) jsem to dokoukala do konce. Vraha jsem si stále pamatovala a kdyby ústřední roli nehrála nesympatická Geislerová, asi bych hodnotila líp. Myslím, že je totiž dost škoda, že ta role nebyla víc propracovaná. Než jste s ní stihli soucítit, byla mrtvá. Kanyza dobrej, jako detektiv vidí snad i za roh. ()

OG_Swifty

Druhý film je o poznání horší než ten první. Herecké obsazení je slabší, ale hlavně kam zmizela Mazancová (Cibulková), když to na konci předchozího filmu dali dohromady? Debilní je i samotný případ. Mělo to docela dobrej potenciál, ale výsledek byl komedie... všichni chtěli mrdat studentku / svini a nakonec jí zabil ten nejabsurdnější člověk. A všichni lezli do baráku slavný dramatický herečky jako by měla místo vchodových dveří jen díru ve zdi a vedle ceduli "nevstupovat" ()

rakovnik

Až na afektovanou Maciuchovou ukecané, bez šťávy, s dost nepravděpodobným pachatelem. Ale jinak celkem pohodová letní kriminálka. Jen kdyby se autoři odvážili více do plenéru. ()

Hennes

Průměrná detektivka s kvalitním hereckým obsazením. Od počátku si autoři vytvoří jasné podezřelé a nám je zase jasné, že to nikdo z nich nebude. Závěr tedy dle očekávání, ale slabší scénář hravě vylepšila herecká elita. ()

sator

Příšerná režie, příšerné herecké výkony zvláště druhé lajny, zoufalá dramaturgie Jiřího Bednáře?!... Arnoštu Proschkovi a Miroslavu Šimůnkovi by snad měli zakázat hrát, takhle špatně se nahraje ani v Brně :-) Jediné milé překvapení je Kateřina Čapková, jako ženská ne jako herečka............... Kanyza standartě dobrý má prostě své kouzlo i když omezené možnosti co dovede zahrát... Výborná Alena Procházková 45 % ()

otík

Druhý díl z volné trilogie detektivek s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem oplývá zcela tím samým jako předešlý díl. Napětí nikde žádné, pouze prosté pátrání a hádání dvou hlavních detektivů, až jim řešení samo spadne do klína. Přestože to byla detektivní jednohubka, nebyla totálně mdlé chuti. Průměr. Hudba: Richard Bergman ()

kocik1 odpad!

Nuda, nuda, nuda. Autentičnosti dialogů by snad neuvěřil ani cizinec učící se česky. O tom, že mluvené slovo v podstatě působí jen jako vycpávka oněch 80. min., po které film trvá, snad ani nemá cenu mluvit. Zkrátka a dobře, ještěže se ČT nerozhodla, že natočí snímek dvouhodinový. Snad z obavy, aby jí diváci nezačali u obrazovky vymírat nudou.... Za to chválím. Ale na bod to stejně nestačí.:-) ()

Jizni Tlapa

Průměrná záležitost je Kočko vražda. Ani poodhalená kočkoidní Geislerová, ani kocourkovsky vystailovaný kocour Šimůnek a bohužel ani charismatycky omšelý kocour Kanyza nezachranili naprosto průměrné dojmy z průměrné zápletky, průměrného scénáře a pravda, naprosto nadprůměrné kočky kočkoidní, H.Maciuchové...50% ()

Master19

Tragicky slabé. Když jede vrah mordovat taxíkem, tak to by snad vyřešil Kanyzův nedochvilný parťák i sám. À propos, Karel Zima je jedinou světlou stránkou této inscenace a jemu patří zasloužená hvězdička. Jinak je to samoúčelná slátanina... Dobrý fór by ale byl, kdyby se Maciuchová a Procházková prohodily a "Anče" s "Kubou" by byli manželé. :-) ()