Reklama

Reklama

Pat a Mat: Hrnčíři

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Všetok riad je veľmi špinavý a preto ho treba umyť. Lenže nedopatrením sa Patovi podarí rozbiť ho a bez riadu sa fungovať nedá a tak Pat príde s myšlienkou vlastnoručne si ho z hliny vyrobiť. Obaja protagonisti sa tak stanú na chvíľu hrnčiarmi. (pravo)

Recenze (28)

MerlinPolcic 

všechny recenze uživatele

Príde mi zvláštne, že túto epizódu Irán neupravoval, pretože Pat & Mat z hliny vymodelovali niečo, čo sa až podozrivo podobalo na penis. A navyše Matovi poriadnu pleskol, čo by bolo skôr charakteristické pre nejakú porno herečku xDDD. (Irán si totiž potrpí na veci, kde sa zobrazujú pohlavné orgány a pod. Preto napr. v https://www.csfd.cz/film/162848-pat-a-mat-pracka rozmazali sochu nahej ženy.) 100%/ ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Reklama

BlackMount 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat myjí nádobí netradičním, ale velmi efektivním způsobem. Pak přijde chvilka nepozornosti a z umytého servisu rázem zůstanou jen čisté střepy. Pokud se chtějí ještě někdy civilizovaně najíst, musí si novou keramiku vyrobit. Zkoušejí to od nejjednodušších postupů až po důmyslně mechanizované metody. Jeden z vrcholů seriálu - vtipné nápady a perfektní řešení u něhož mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Když je špinavé nádobí, není nic jednoduššího než vzít vrtačku a nádobí umýt ve vaně. Jenže když potom vana nevleze do chalupy a všechno se rozbije, je na čase projevit své hrnčířské dovednosti. No a ty samozřejmě u Pata a Mata jsou sice objevné, ale nijak velkolepé. A nakonec na výrobu samozřejmě přijdou s řadou neobvyklých vylepšení. ()

Zajímavosti (1)

  • Kniha, podle které Pat a Mat zjistí, jak správně provádět hrnčířství, je ta samá, která byla použita ve třetím díle zvaném Pat a Mat: Dílna (1979). (G_I_S_M_O)

Reklama

Reklama