Reklama

Reklama

Pat a Mat: Hrnčíři

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Všetok riad je veľmi špinavý a preto ho treba umyť. Lenže nedopatrením sa Patovi podarí rozbiť ho a bez riadu sa fungovať nedá a tak Pat príde s myšlienkou vlastnoručne si ho z hliny vyrobiť. Obaja protagonisti sa tak stanú na chvíľu hrnčiarmi. (pravo)

Recenze (28)

Jamal 

všechny recenze uživatele

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

BlackMount 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat myjí nádobí netradičním, ale velmi efektivním způsobem. Pak přijde chvilka nepozornosti a z umytého servisu rázem zůstanou jen čisté střepy. Pokud se chtějí ještě někdy civilizovaně najíst, musí si novou keramiku vyrobit. Zkoušejí to od nejjednodušších postupů až po důmyslně mechanizované metody. Jeden z vrcholů seriálu - vtipné nápady a perfektní řešení u něhož mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu. ()

Reklama

MerlinPolcic 

všechny recenze uživatele

Príde mi zvláštne, že túto epizódu Irán neupravoval, pretože Pat & Mat z hliny vymodelovali niečo, čo sa až podozrivo podobalo na penis. A navyše Matovi poriadnu pleskol, čo by bolo skôr charakteristické pre nejakú porno herečku xDDD. (Irán si totiž potrpí na veci, kde sa zobrazujú pohlavné orgány a pod. Preto napr. v https://www.csfd.cz/film/162848-pat-a-mat-pracka rozmazali sochu nahej ženy.) 100%/ ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Když je špinavé nádobí, není nic jednoduššího než vzít vrtačku a nádobí umýt ve vaně. Jenže když potom vana nevleze do chalupy a všechno se rozbije, je na čase projevit své hrnčířské dovednosti. No a ty samozřejmě u Pata a Mata jsou sice objevné, ale nijak velkolepé. A nakonec na výrobu samozřejmě přijdou s řadou neobvyklých vylepšení. ()

Zajímavosti (1)

  • Kniha, podle které Pat a Mat zjistí, jak správně provádět hrnčířství, je ta samá, která byla použita ve třetím díle zvaném Pat a Mat: Dílna (1979). (G_I_S_M_O)

Reklama

Reklama