Pat a Mat: Hrnčíři

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1985, 9 min

Lubomír Beneš

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

http://www.youtube.com/watch?v=Par8-psDSxc&feature=related 70% - 3*(9.8.2011)

Když je špinavé nádobí, není nic jednoduššího než vzít vrtačku a nádobí umýt ve vaně. Jenže když potom vana nevleze do chalupy a všechno se rozbije, je na čase projevit své hrnčířské dovednosti. No a ty samozřejmě u Pata a Mata jsou sice objevné, ale nijak velkolepé. A nakonec na výrobu samozřejmě přijdou s řadou neobvyklých vylepšení.(20.8.2013)

Pat a Mat myjí nádobí netradičním, ale velmi efektivním způsobem. Pak přijde chvilka nepozornosti a z umytého servisu rázem zůstanou jen čisté střepy. Pokud se chtějí ještě někdy civilizovaně najíst, musí si novou keramiku vyrobit. Zkoušejí to od nejjednodušších postupů až po důmyslně mechanizované metody. Jeden z vrcholů seriálu - vtipné nápady a perfektní řešení u něhož mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu.(30.8.2008)

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(19.11.2005)

• - Kniha, podle které Pat a Mat zjistí, jak správně provádět hrnčířství, je ta samá, která byla použita ve třetím díle zvaném Pat a Mat: Dílna (1979). (G_I_S_M_O)