Pat a Mat: Déšť

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1983, 9 min

Pat a Mat sa rozhodli, že sa naobedujú vonku na čerstvom vzduchu pred chalupou. Ako na potvoru začne pršať a oni sa musia uchýliť dovnútra chalupy. No dažďové kvapky si nájdu cestu aj v streche a im dovnútra začne zatekať. Situáciu sa snažia vyriešiť rýchlo a efektívne, ale po ukončení dažďa budú musieť opraviť strechu. (pravo)

genetique

A je to! Najlepšia solídna zábavička spolu s Mr. Beanom, ktorá bola kedy splodená! Pat a Mat RULEZ! Nenapodobiteľní majstri remesla...a Dážď je jedna z najštýlovejšých! 100%. ()

Jamal

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

boshke

Snad jediný díl bez happy endu. Vždy si na zničeném domě najdou nějaké pozitivum, tady ale prostě a jednoduše ostrouhají... 70% ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

blackrain

To by nebyl Pat a Mat, kdyby nějakým elegantním způsobem to špatné počasí nevyřešili. V jejich podání je to zábava. Na začátku příběhu jsem si říkala, jak je možné, že jim ta kůča ještě nespadla na hlavu a nebo, že ji neodnesl vítr. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Decker

Chudakum Patovi a Matovi zacne zatekat do chaloupky. Jakmile dest ustane tak zacnou onu deravou strechu opravovat, avsak zjisti ze by opravit a jaksi "vystuzit" potrebovala cela chaloupka, takze ji vystuzi jako stan lanem a koliky, ale bohuzel ted se do ni naoplatku nemohou dostat, takze to lano preriznou a chaloupka pod tihou nanosu (ktery nahazeli na strechu aby do ni nezatekalo) proste nevydrzi a cela se zborti a Patovi s Matem nezbude nic jineho nez oci pro plac (opravdu mi jich bylo lito a to i presto ze jindy se jejich smule spise zasmeju). ()

dANo

Ten nápad s priviazaním celého domu bol fakt úžasný, takže ten záver bol síce očakávaný, ale aj napriek tomu brutálne vtipný... ()

Paity

Nikdy si nepouštějte tenhle dvojčlený ganga na svou střechu, jinak přijdete o celoživotní záruku na tašky a vlastně i o celou střechu. ()

Elgin

Co na zaciatku vyzera ako dobry umysel sa nakratko zmeni v totalnu likvidaciu strechy. Serial je skvela zabava nielen pre najemnsich, ktori este nevedia rozpravat, ale takisto I pre nas starsich. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

lubospoti

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Obzvláště ty "nejstarší" díly, jako je zrovna tento, jsou opravdu skvělou zábavou - zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. ()

pravo

Počítače sú tiež ako muži: - Aj keď majú k dispozícii množstvo informácií, sú stále mimo. - Sú určené k riešeniu problému, ale polovicu času sú tým problémom oni sami. - Akonáhle si jeden kúpite, zistíte, že keby ste malú chvíľku počkali, mohli ste dostať oveľa lepší model. - Aby robili čo chcete, musíte byť neustále v ich blízkosti. - Spätne sa vyrovnávajú s energetickými výbojmi. ()