Český sen

Czech Dream

Dokumentární / Komedie

Česko, 2004, 90 min

Marně vzpomínám, který dokument mi posadil takového brouka do hlavy. Geniální projekt, kterým bezesporu "Český sen" je, snad nemohl vzniknout v lepší době. Vstup České Republiky do EU je zde konfrontován s postrevoluční dobou v našich luzích a hájích a se sílou masové reklamy. Vít Klusák a Filip Remunda se postavili k lidem čelem a zajímala je reakce na jejich "velkolepý podvod". Ta byla ještě více zarážející než celá předchozí reklamní propaganda. Perfektně natočený dokument, který Klusákovi a Remundovi jakoby nastolil šablonu jejich dalším počinům.(11.1.2007)

Pro mě důkaz jak jsou někteří lidé ubozí. Zároveň jsem ale strašně rád, že se najdou borci, kteří se snaží s lidskou omezeností něco udělat. Něco je naučit (těch co to pochopili bez nasraných hemzů bylo ale bohužel dost málo). Ukázat jim pravdu, probudit je a takové ty kecy. Reklama je něco, co může sloužit i ovlivňovat. Ale je to pořád jenom reklama. To, že je udělaná kvalitně neznamená, že by se nad ní nemělo přemýšlet. Z hlediska režie je to špica, kluci nejsou zaujatí nenadržujou si (moc), možná ten konec je zbytečně zkratkovitý.(8.10.2011)

• sepp

Dalsi z nekonecne radky radoby-nezavislych studentskych filmu, ktery se tvari svetoborne, objevne a hlavne supernezavisle. Jakoby tohle hrani si na neco vic, bylo nejvetsim kredem v nasi spolecnosti, a zejmena v te umelecke casti. KDyby se radsi pokusili vytvorit nejakou peknou komedii, udellai by lip. Za toto placani o nicem, vyuzivani penez danovych poplatniku na jejich nasledne napaleni a k tomu vytvoreni si dobreho dobreho, "nezavisleho" image, by se tvurci meli spis stydet a ne byt na to jeste hrdi. Ale hlavne by jim to vetsina lidi nemela zrat :-/...(11.6.2004)

...film o bande astigmatickejch televizi zdegenerovanejch ubozaku......sou tu deti...dospeli...muzi..zeny...cele rodiny... babky s dedkama co sotva lezou...a co je vsechny spojuje? koupili by hovno v plechovce kdyby na to byla SLEVA....ze to smrdii?? nevadi... je to knicemu? nevadi, je to v akci a ceka tady na to celej stadion lidi...a navic..kdyz koupime tri hovna v plechovce, dostaneme utěrku s kačerem donaldem ZDARMA....rikali to v rádiu, plechovka hoven, nově i v rodinném balení...trhák letošních vánoc....a tri dva jedna start...halda dychtivců se dává na trisetmetrovej sprint na jehoz konci je neviditelnej hypermarket...toť práce pana REmundy a pana Klusáka...někteří nadávali, jiní se smali, Klusák s Remundou dostali podržce...ale stalo to zato...splnili svuj sen...český sen(2.2.2007)

Sakra, to bola projekcia! Celé narvané kino bolo Českým Snom doslova strhnuté, schuti sa smialo a nadšene aplaudovalo trefným scénam. Po skončení filmu bol ešte dlho znieť potlesk, ktorý neutíchal ani počas príchodu Filipa Remundy a Víta Klusáka na javisko. Myslím, že tento fakt vám možno povie viac, než nejaký odborný komentár zosmolený zakomplexovaným recenzentom. Bravo chalani, ste super! PS: Najklutovejšia scéna je jasne tá, v ktorej osemdesiatročná babka o dvoch barlách doslova "valí" po lúke k vytúženej plachte priečelia hypermarketu. To sa musí vidieť.(3.8.2004)

• - Politická strana ODS a obchodní řetězec Julius Meinl zneužili leták a logo projektu Český sen pro účely vlastní propagace. (dinamit_1)

• - Václav Havel o dokumentu v pořadu "Press klub" Frekvence 1 řekl: "Ten film je podle mého mínění skutečně velmi dobrý a vytýkají-li mu, že je založen na podvodu, že oklamal lidi, pak musím říci, že tato výtka by se mohla vztahovat ke všem Formanovým filmům a že tak to prostě chodí. Chceme-li se dostat na dřeň nějakého tématu, potom musíme být v zájmu dobré věci trošku tvrdí." (trojúhelník)

• - Miroslav Grebeníček si u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání stěžoval na účast České televize v projektu. (dinamit_1)