Reklama

Reklama

Vaterland - Lovecký deník

  • USA Vaterland: A Hunting Logbook

Obsahy(1)

Tři exkluzivní automobily překračují hranice a projíždějící polodivokou krajinou. Černá limuzína a dva sportovní roadstery z 60. let ostře kontrastují s polorozbořenými, často zcela opuštěnými usedlostmi, zarostlými cestami a prázdnými kostely. Zvlněná krajina na obzoru pomalu přechází do vrchoviny a pozvolna se z ní vytrácejí stopy moderní civilizace. Blíže neurčené teritorium, blíže neurčený čas a přece se zdá být všechno povědomé. Šest lidí pevně usazených v bezpečí svých automobilů se vrací do míst, se kterými jsou dědičně spjati. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (152)

Morien 

všechny recenze uživatele

Ha... Jen se ještě musím rozhodnout, jestli ten vyboulený dramaturgický oblouk byl naschvál nebo omylem. Ale asi všechno bylo naschvál. Jen se to neslučuje s mými představami zcela dokonalého. - Ovšem čím víc se k filmu vracím, tím víc zraje. Roztomilí chlapečci pokoušejí zkázu. Jařab jde na svět skrz nekopromisní a specifické, zaostřené detaily a tak je to dobře, tak to má být. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Unyle odvyprávěná báchorka, která by zoufale chtěla být jakýmsi mnohovýznamovým dílem až "lynchovských" rozměrů, ale díky špatné filmařině na to zdaleka nemá. Snad pouze scéna lovu na ´kostrouny´ má v sobě jakýsi dramatický náboj, zbytek je zahrávání si s trpělivostí diváka (a to jsem třeba takového Stalkera slupnul jako malinu a pomalu odvyprávěné filmy miluju). Jařab je prostě velmi špatný vypravěč. Co se týče vizuální stránky, celou dobu se mi vkrádal pocit, jako bych se díval na nějakou televizní inscenaci brněnské ČT. Na letošní LFŠ po skončení projekce byly reakce publika, včetně potlesku, velmi vlažné a na otázku "O čem to vlastně bylo?" pan režisér odvětil, že "by se nerad pouštěl do rozboru a vysvětlování obsahu, protože teprve časem film nastolí otázky, na které se teprve bude hledat odpověď ". Tak pěkně děkuji, pane režisére. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

My, asi trošku "naivní" diváci, nechceme vysvětlování všeho, co se ve filmu stane, "až do morku kostí," abych tak řekl, ale je takový problém, aby mělo například JEDNÁNÍ A MOTIVACE POSTAV NĚJAKOU LOGIKU? Pokud nevíte, proč se určitá věc děje, dají se hledat různé odkazy, či skrytá sdělení, nebo podobenství, eventuálně metafory, ale pokud ve snímku někdo něco provádí a není v tom ani za mák smyslu, nutí to k zamyšlení. O smyslu filmu. A ucházející vizuální stránka už pak fakt moc nepomůže. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Ve Vaterlandu je toho strašně mnoho a přitom v něm není vůbec nic. Je to jakoby někdo vytlačil na malířskou paletu kousek od každé barvy a následně to rozmatlal na celé plátno. Bez uvažování, jen tak. Prostě proto, že by mu to připadalo jako dobrý, umělecky přínosný nápad (což mi připomíná dialog ze Sedmi statečných o chlápkovi, který skočil nahý na kaktus). Proti filmovým hádankám nejsou nikterak vysazený, jenom mě irituje, když tvůrci divákovi úmyslně házejí klacky pod nohy a zážitek mu co nejvíce znepříjemňují. 15% Zajímavé komentáře: hirnlego, Ajantis, Cushing, Mata ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naprosta kravina, ktera si hraje, jak tady nekdo zminil, na nejakej zahadnej film ala Lynch. Celej film mi prisel silene amaterskej. Skutecne jako bych se dival na nejakej film natocenej domaci kamerou nekde na chalupe, ale tohle mel bejt bohuzel plnohodnotnej film. Kdyby byl amaterskej, mozna bych dal hodnoceni vyssi, ale takle ne. Kamera byla taky otresna, takovou hruzu sem uz dlouho nevidel. Dialogy jsou taky strasny, jako by je herci vymejsleli behem nataceni a pak je jen tak bez emoci prednaseli. Pribeh, i kdyz se ze zacatku tvari zajimave, je taky o nicem a je proste divnej. Ani herecky vykony me nijak nepresvedcily, Roden i Forman hrajou podprumerne, ale porad lepsi nez ta hruza co predvadi ostatni. Jediny co film zachranuje a za co davam ty 2* je atmosfera, protoze misty je skoro az hororova a misty je to fakt napinavy, cemuz taky napomaha spravne divna hudba. Tenhle debut se Jařabovi nepoved. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama