Vaterland - Lovecký deník

David Jařab

Marek Jícha

Jan Ponocný
  • cross

Opravdu az neuveritelne zajimavy a podivny film, který bohužel hodne ztraci ze sve zajimavosti především kvuli nesmyslnemu scenari, motani vsemoznych vypravecskych i zanrovych stylu a silene nehodici se hudbe. To ze zenske postavy neprijemne prehravaji ponecham v ustrani…. * za zajimavou magičnost vypraveni a na cesky film neotrele odvaznou chuzi proti smeru – ktera ovsem dopadla katastrofalne.(5.2.2007)

Konecne cesky film co byl na zdejsi prumer velmi koukatelne technicky natoceny a (aspon pro mne) od zacatku do konce zajimavy a zabavny. Slovem thriller bych ho neoznacil, neni to ani psychologicke drama... Urcite mu tady ale chybi oznaceni, ktere se na csfd pridava i tam kam nepatri: mysteriozni. Malicko mi atmosferou i svou nezaraditelnosti spis nez Lynche pripominal treba puvodniho Wicker mana ( http://www.csfd.cz/film/14276-wicker-man-the ), i kdyz bez podobne silne pointy na konci. Trebaze si tim tak docela jisty nejsem a ta silna pointa tam je, protoze jsem asi stroprocentne nerozkodoval mozaiku ve sklepe.(18.1.2007)

• MáŠa

Český filmeček, docela jsem se na něj těšil, protože ukázky vypadaly vizuálně dobře, ale teď cítím spíše obrovské sklamání. Příběh je v podstatě o ničem, pakliže během snímku nenaznamenáte takovou ikonu s výjevy a po skončení filmu si nezačnete něco domýšlet. Ano, skryté poselství v tom asi bude, nějakou možná špatnou interpretaci bych měl, za film si kvůli ní znovu pouštět nebudu, protože mi to prostě za to nestojí. Film podle mě mlží až moc, mlží na špatných místech a nepodává důstojné vysvětlení. Žánr taky není jasný. Jako studentská práce na FAMU asi dobrý, ale jako celovečerní film pro masy rozhodně ne. Závěrečná scéna s režisérem to jen potvrzuje.(12.7.2007)

Inu jak tak čtu ty komentáře, tak zjišťuji kolik lidí tento film opravdu nepochopilo. Ťem co odpadovali: "Boha zkuste zapojit trochu představivosti a zkuste se alespoň trochu vymknout zajetému a nudnému mustru, který vám přináší Holywood. Na české luhy a háje rozhodně dobrý filmařský počn, který má smyl zkouknout. Už dlouho jsem neviděl takhle hezky zfilmovaný LARP ! A že nevte co je LARP ? Zkuste WIKI"(17.8.2010)

Když jsem byl na tomhle filmu v kině, tak se mi poprvé v životě stalo, že zhruba polovina lidí odešla znechucená během promítání. Druhá polovina na Vaterland zírala až do konce závěrečných titulků. Odcházel jsem z tohoto filmu v hodně zvláštním rozpoložení. Teď jen vím, že bych jej raději už v životě vidět nechtěl.(7.2.2007)