Vaterland - Lovecký deník

David Jařab

David Jařab

Marek Jícha

Jan Ponocný

Je to už nějaký ten pátek, co jsme si ve dvou otevřeli láhev whisky a pustili Vaterland. Už si moc nepapatuju, kolik jsme toho ten večer vypili...ale protože dávám tři hvězdy, tak asi dost:) Jsem si i po letech docela jistý, že smysl to nedávalo pražádný, ale tu vražedně vypjatou hudbu, když si někdo nabral lžíci polévky nebo se osudově zadíval na vycpaného bobra na sekretáři, už nezapomenu nikdy...citace správce Willmera v komentáři "Faye" ten film vystihuje ale úplně ve všem:)(13.6.2012)

Velice zajimyvý počin, za posledních pár let to byl pokus o něco nového co v naší malinkaté vlasti není. Celá naše produkce se zaplňuje jen pár druhy filmů-netvrdím, že to je dobře, ani špatně. Ale prostě mi to připadá jak v komančském kšeftě, jeden druh od něčeho. A proto mě tento filmeček příjemně překvapil a trošku i pobavil i nudil. Není to skvost a asi časem zapadne do temných koutů historie, což by byla škoda. Skrátka nevšední,nedokonalý film, né pro každého.(25.5.2007)

• Red Meat

Nepovedený, nudný a zdlouhavý film. Pokud se nám autor snažil "něco zásadního" sdělit, tak se mu to rozhodně nepodařilo. Tedy minimálně já (ale mám pocit že úplně všichni) jsem to nepochopil a raději ani nechci. Výslednému dojmu rozhodně nepomáhají příšerné herecké výkony (Rodena vyjímaje), fatálně nezvládnutá režie a amatérská kamera. Raději trilogii KAMEŇÁKŮ v kuse, než ještě jednou vidět VATERLAND...(24.3.2005)

• cross

Opravdu az neuveritelne zajimavy a podivny film, který bohužel hodne ztraci ze sve zajimavosti především kvuli nesmyslnemu scenari, motani vsemoznych vypravecskych i zanrovych stylu a silene nehodici se hudbe. To ze zenske postavy neprijemne prehravaji ponecham v ustrani…. * za zajimavou magičnost vypraveni a na cesky film neotrele odvaznou chuzi proti smeru – ktera ovsem dopadla katastrofalne.(5.2.2007)

Konecne cesky film co byl na zdejsi prumer velmi koukatelne technicky natoceny a (aspon pro mne) od zacatku do konce zajimavy a zabavny. Slovem thriller bych ho neoznacil, neni to ani psychologicke drama... Urcite mu tady ale chybi oznaceni, ktere se na csfd pridava i tam kam nepatri: mysteriozni. Malicko mi atmosferou i svou nezaraditelnosti spis nez Lynche pripominal treba puvodniho Wicker mana ( http://www.csfd.cz/film/14276-wicker-man-the ), i kdyz bez podobne silne pointy na konci. Trebaze si tim tak docela jisty nejsem a ta silna pointa tam je, protoze jsem asi stroprocentne nerozkodoval mozaiku ve sklepe.(18.1.2007)