• Lennnnna

Zbožňuju Páralovy knihy a natočit tenhle román byl úžasný nápad, jak ho zprznit! Copak ještě nikomu nedošlo, že Páral je génius a nikomu nikdy v životě se nemůže podařit přivést jeho svět na plátno, ty báječně vyvedené pocity a charaktery lidí se nikdy nedají zobrazit tak, aby pořád působili tak, jak to autor zamýšlel. Doufala jsem, že po šíleném zpracování Playgirls se o to už ani nikdo nepokusí. Zoufalé a vrtkavé osoby s přirozenými vlastnostmi, které hrají v jeho románech hlavní roli se ve filmu přeměnily na hysterická monstra, kterým ve zkráceném filmu, kde chybí ta správná vysvětlení nemůžete za boha porozumět. Hlavní osa zůstává, ale Páralovy věty kolem chybí....(11.11.2005)

• blackrain

Pane bože, co tohle mělo sakra být! Vydržela jsem sledovat hodinu. Pak už to nešlo, protože další sledování tohoto šíleného panoptika postav by mě zcela určitě zabilo. Raději jsem vzala psa na procházku a vyrazila do sněhu. Další sledování tohoto skvostu už raději nechci zažít. Jedna zkušenost bohatě stačila. Takže mám vystaráno.(25.1.2012)

• Tosim

Zatím snad všechny Páralovy adaptace případného čtenáře odradí. Ani nevím, proč dávám hvězdičku. Pokud jsou jeho knihy vyjádřením odcizení člověka v moderní společnosti, vyobrazením povrchnosti vztahů a marnosti snahy, pak je tenhle film přesný. Je odcizený, povrchní a marný. Náčrtek - tak by se to dalo charakterizovat jedním slovem. Živočišný sex v podání Kristiny Kloubkové na straně jedné, pomatené hlubokomyslné řeči Ondřeje Vetchého na straně druhé, ale ani jeden z těchto pólů nemá oporu v režii, scénáři, hercích, ničem. Už vím. Jednu hvězdičku dávám za Petru Špalkovou. KURVY!!!(22.11.2005)

• HAL

První česká celovečerní telenovela. Film je plný plochých, nevýrazných a povrchních postav které se plácají z místa na místo, občas pronesou dementní proslov a nebo se s někým vyspí. Nic jiného se ve filmu neděje, i v názvu avizované vraždy si ani nevšimnete a ani nemá žádný (opakuji ŽÁDNÝ) vliv na děj ani na své okolí.. Jestli chcete důkaz že česká kinematografie poslední daby stojí celkem za hovno (těch pár vyjímek potvrzuje pravidlo) tak tady ho máte.(22.9.2006)

S očekáváním spíše podprůměru jsem v neděli večer na ČT1 sledoval toto drama. Hodnocení zde na ČSFD nevěstilo nic dobrého. "No, uvidíme": řekl jsem si. Vydržel jsem celou hodinu a už, už jsem chtěl vstát a věnovat svůj čas raději spánku, když se cosi prolomilo a děj začal mít zázračně smysl a spád. To od okamžiku, kdy se děj překlápí do jiného kalendářního času. Zbývající část filmu mi už odebrat se do blaženého spánku nedovolila. Jako by ten film točili dva režiséři. Jeden neschopný vyprodukovat něco co zaujme a druhý, který v závěrečné části filmu všechno napravuje. Kruh osudů postaviček se uzavírá a každému co si zaslouží. Těch 108 minut zkráceno na nějakých 70 minut by snímku hodně pomohlo. Ohledně zkrácení mám na mysli samozřejmě prvních cca 60 minut. Pokud bych měl hodnotit první uvedenou část, věnoval bych pouze jednu hvězdičku, následná část by ode mne získala čtyři a jako celku přidělím tři (dal bych mezi 3 až 4). Nehodnotím tímto román Vladímíra Párala, ale pochopitelně jeho filmové zpracování. Vysvětluji si tak nízké hodnocení zde na ČSFD tím, že drtivá většina diváků to ještě v oněch prvních 60 minutách vzdala a hodnotila pouze to, co viděla. Tedy ten nezajímavý, zdlouhavý a nudný začátek. Poradím, ... "vydržať!" až na konečnou.(11.8.2009)

• - Když Madda Serafínová (Kristýna Kloubková) prohledává ředitelský byt, kde je v tu chvíli sama, v okamžiku, kdy v koupelně čichá k lahvičce, je na osvětleném rámu dveří vidět stín člena ze štábu. (Lasskoun)

• - Filmovalo se v Ústí nad Labem a na zámku Velké Březno. (M.B)

• - Ve filmu probíhá u Gráfů licitace známé karetní hry Bridž (Bridge). Stejně jako směr odhazování karet, licitace vždy probíhá doleva od rozdávajícího. Ve filmu ale licitace probíhá v opačném směru. (Prochy38)