• Tosim

Zatím snad všechny Páralovy adaptace případného čtenáře odradí. Ani nevím, proč dávám hvězdičku. Pokud jsou jeho knihy vyjádřením odcizení člověka v moderní společnosti, vyobrazením povrchnosti vztahů a marnosti snahy, pak je tenhle film přesný. Je odcizený, povrchní a marný. Náčrtek - tak by se to dalo charakterizovat jedním slovem. Živočišný sex v podání Kristiny Kloubkové na straně jedné, pomatené hlubokomyslné řeči Ondřeje Vetchého na straně druhé, ale ani jeden z těchto pólů nemá oporu v režii, scénáři, hercích, ničem. Už vím. Jednu hvězdičku dávám za Petru Špalkovou. KURVY!!!(22.11.2005)

• winsome

Nemůžu si pomoct, ale musím film hodnotit na základě vztahu ke knížce, kterou jsem četla. Podle mého názoru je to hrozně osekané (s čímž se dá počítat, ale určitě to šlo udělat i líp), naprosto chybí hlavní myšlenka díla a nebýt toho, že jsem četla knížku, tak bych občas asi vůbec nevěděla, o co jde... Nicméně plus za dvě postavy, které mi ve filmu naprosto sedly s mou představou: Zuzana Norisová jako Jana Rybářová a Danica Jurčová jako Broňa Berková.(1.4.2011)

• mirkaaa

Tenhle film se mi moc nelíbil, přestože je podle předlohy Vladimíra Párala, což je bezesporu dobrý spisovatel. Děj je chaotický, takže se v něm těžko orientujete a dalo by se říct, že to děj víceméně postrádá, postavy jsou spletité… Nezachránili to ani Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer. Ostatní herci se mi nelíbili.(30.6.2009)

Už jen jako severočech srdcem i duší, byť nějaký pátek žijící v Brně (jo jo, Brno je zlatá loď...) nemohu tenhle film zkopnout i kdyby to byl totální paskvil... A Párala? Skoro všechny jeho knihy jsem četl ... Ale k věci... Milenci a vrazi není asi film na jedno podívání... Co tomuhle filmu vadí je jaksi nedotaženost a hlavně zmatenost hlavních postav, neboť divák nemůže ani při nejlepší vůli i Holmesovském nadání, proč... Proč tak jednají, co je vede k tomu, aby se takto chovali? Leckdy tak neidentifikovatelné postavy které zas byly ve většině nadprůměrně odehrané... Scénář, který se měl radši držet předlohy, skákání v čase zničehonic aniž by se člověk dozvěděl proč a jak není zrovna ideální a standardní... Film asi zaujme jen skalní Páralovo fanoušky A Páral? U Párala hraje hlavní prim chemie tedy chemička, hlavě pudy a Ústí nad Labem... Tak co víc? To vše ve filmu bylo a úchvatný pohled z Větruše, Ořechovky na Střekov a na Spolchemii a a a a Mí Severočeši mi rozumějí :-) 70 % A Bogan Tušl? Bogan je holt Bogan, aktivní blb = třídní nepřítel... Boganka Jolanka jakbysmet :-) Špalková s Táclíkem, kandidují jako "nejférovější" páreček poslední filmové doby...(1.5.2005)

• nascendi

Dostal som sa k tomuto filmu po prvý krát a je mi z neho smutno. Knihy Vladimíra Párala som čítal rád nielen preto, že je to chemik ako ja, ale oslovoval ma aj ich jazyk a spôsob výstavby deja. Milencov a vrahov mám najradšej, aj keď ani tých nie bez výhrad. Chápem, že táto kniha je veľmi ťažko sfilmovateľné, ale to si mohol uvedomiť aj Viktor Polesný a všetci tí, ktorí mu na ten nepodarok ľahkomyseľne zverili peniaze. Kto nepozná knihy Vladimíra Párala a videl tento film, tak ten po nich ani nesiahne.(24.2.2013)

• - Ve filmu probíhá u Gráfů licitace známé karetní hry Bridž (Bridge). Stejně jako směr odhazování karet, licitace vždy probíhá doleva od rozdávajícího. Ve filmu ale licitace probíhá v opačném směru. (Prochy38)

• - Kristina Kloubková (Majda) není herečka, je profesí tanečnice. (M.B)

• - Filmovalo se v Ústí nad Labem a na zámku Velké Březno. (M.B)