Královské výkupné

Kráľovské výkupné

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2005, 95 min

• Dever

Soundtrack Luce Gordon: 1. Party Up - DMX ,2. The Seed 2.0 - The Roots ,3. Tamale - Mr. Vegas/Fat Joe/Fatman Scoop ,4. Me, Myself and I - De La Soul ,5. Da Butt - E.U. ,6. My Lovin' (You're Never Gonna Get It) - En Vogue ,7. I Want Her - Keith Sweat ,8. Let's Go All the Way - Sly Fox ,9. Double Oh-Oh - George Clinton ,10. Bust a Move - Young MC ,11. Bang It - The Frontline ,12. Hot - Beatnuts/Greg Nice ,13. Audiovisual - J-Live ,14. Booty Ooty - Johnny Guitar Watson ,15. Fire and Desire - Rick James/Tina Marie ,16. You Can Have It - Big O/Azure,(19.5.2011)

• Beky

...naprosto průměrná komedie ( víme přece, že existují i horší ), která se hodí jako kulisa k učení nebo uklízení, můžete libovolně odcházet a přicházet, bez pocitu, že něco právě promeškáváte:)...tzn. neoriginální, nudná, málo vtipná, s pěknýma babama a sympatickým Andersonem ( aspoň teda pro mě, i když tady hraje zmetka )!!!..dávám 40%(15.3.2007)

Únos byl tou spásnou myšlenkou. Měl všem zúčastněným vytrhnout trn z paty. Všechny to napadlo během sledování televizního pořadu, kde se řešil únos jednoho malého chlapce. Únosci totiž dostali slušně zaplaceno a zmizeli ze světa, respektive se vypařili jako pověstná pára nad hrncem. Malcolm se nechtěl dělit o majetek se svou ženou při rozvodovém vyrovnání. Renee přišla na to, že peníze za únos jsou mnohem jistější než ty, které by dostala od svého bývalého manžela. Angela chtěla získat více než slušné odchodné z firmy, které by posloužilo na splacení husté hypotéky. Ta z ní dělala nebezpečně zoufalou ženu, která byla schopná všeho. Každý z nich měl pečlivě promyšlený plán, který se ovšem poněkud vymkl kontrole. Jak už to v komediích bývá, všechno se pořádně zamotalo.(3.11.2009)

Komedii režiséra Jeffa Byrda jsem do DVD přehrávače vkládal se skepsí v mysli, výsledek mě ale docela překvapil. Je to svižná černošská komedie (kvůli tomu dialektu proto doporučuju jednoznačně originální znění s titulky, které snímku dodává na autenticitě – český dabing film degraduje na dvouhvězdičkovou podívanou z Novy). Královské výkupné má spád, vtip a nenudí. Ne že byste to už neviděli jinde, o originalitu tomuto druhu filmů ani moc nejde, jde spíš o to, jak je ztvárněno to, co už bylo v jiných variacích mnohokrát natočeno. Královské výkupné je udělané tak, že se člověk docela dobře pobaví. A to je docela dobrý výsledek, vždyť kolik dnešních filmů s mnohonásobně vyšším rozpočtem nedokáže ani to.(15.1.2006)

• Darknees

"Musíte být asi hodně v zoufalé situaci", když tomu dáte více jak 3 pecky. To že dáte do filmů hezký černý holky, nablejskaný auta, úspěch a rádobyvtip, ještě dobrou komedii neudělá. Souhlasím ale, že už se natočily horší komedie, při jejichž sledování jsem se nezasmál ani jednou. To není případ Královského výkupného, tady jsem se jednou zasmál(23.1.2010)