The Last House on Dead End Street

• USA The Fun House (více)
Horor / Thriller / Pornografický
USA, 1977, 78 min (Director's Cut: 76 min)

Film, o kterém se šířilo mnoho pověr a nevyjasněných informací. Mnoho let byl dokonce považován v některých kruzích za snuff film. Pojednává o vyšinutém mladém režisérovi, který chce natočit ultimátní film za nízký rozpočet - snuff, a tak vydělat spoustu peněz. Sežene bandu stejně vyšinutých a sadistických přátel a čtyři oběti, které před kamerou postupně zmasakruje. Jedná se o velmi krutý, nechutný, nízkorozpočtový explotation horror. (Flipnic)

Astaroth12

Hneď na začiatku je to čudne vyrozprávane.Zábery z bitúngu boli totálne drsno zvrátené.Som prekvapený že to má svoj príbeh vcelku absurdný ale hlavne že má.Pri sprosté postavy ale to som čakal,že nebudú okuzlujúce.Príbeh neriešim a postávam nerozumiem ale to asi nikto.Herci boli veľmi zlý.Dlho sa nič nedialo a až pri konci to malo kruté a drsné scény.Hlášky v tomto filme boli slušné.Je to neskutočne chaotické,má to v sebe trápnosť.Ty hlavný anti hrdinovia boli totálny psychopati.Ten buchot srdca čo znel pri vraždách bol veľmi mrazivý.Zmes brutality,psychického i fyzického tyrania,bizarnosti a krutosti.Je to natočené realistickou formou a aj preto je to totálne zvrátené.Po filme mám neskutočnú nechuť,odpor a napádajú ma zlé myšlienky asi sa idem obesiť.Lebo tento film hádže na diváka jednu špinu za druhou. ()

Kusko.t2

Hlavnou témou "The Last House on Dead End Street" okolo ktorej sa všetko točí je SNUFF. Ide bezpochyby o rozporuplný film, ktorý sa mal pôvodne nachádzať aj na zozname VIDEO NASTIES a to vďaka detailnému a krvavému zobrazeniu násilia, ktorý bol celkom dlhý čas zahalený tajomstvom. Skutočná totožnosť jednotlivých účinkujúcich vrátane režiséra bola dlhú dobu neznáma, čo niektorých len utvrdzovalo v myšlienke, že ide o skutočný snuff film. Bola to samozrejme mylná domnienka, na ktorú v roku 2001 zanevreli asi už aj tí poslední tohto presvedčenia, keďže sa konečne podarila odhaliť skutočná totožnosť hercov a režiséra. Roger Watkins (réžia, scenár + hlavná úloha) údajne počas nakrúcania užíval drogy, čo je myslím aj na filme vidieť. Z celkového rozpočtu 3000$, aspoň podľa slov režiséra, sa minulo na výrobu filmu iba 800$, ostatok išiel na drogy. Bizarná šialenosť, či už jeho herecká prípadne kamerová štylizácia, tento postup nevyvracia. Film je prakticky bez príbehu (veď to mal byť snuff), o skupinke nadšencov pre divné násilné filmy, ktorých pozbiera po prepustení z väzenia sám režisér (aj vo filme si zarežíroval), a ide sa točiť snuff. Prostredníctvom tvorby takéhoto druhu filmu to všetko hodlá vrátiť týmto krutým spôsobom spoločnosti a pri tej príležitosti si užiť aj trochu toho ultranásilia. Ak poznáte druhý diel série "Guinea Pig", viete čo je nosná scéna filmu. "The Last House on Dead End Street" je kultová hororová klasika, natočená už v roku 1973, vtedy ešte pod názvom "The Cuckoo Clocks of Hell" (v trvaní zhruba 3 hodiny), ktorá získala svoju terajšiu podobu až o pár rokov neskôr. Horor bezvýznamného rozpočtu, ale silnej váhy. ()

corpsy

Tento snímok nemá s umením vonkoncom nič spoločné. Prvú trištvrte hodinu sledujeme blbé kecy, ktorými nám postavy ( tvorcovia? ) chcú niečo povedať. No rozhodne nám nepovedia nič. Záverečná polhodinka mala priniesť niečo šokujúce a nechutné. Ja som si tu všimol len jednú celkom dobrú gore scénu a zvyšok sú streštené scénky party debilov, ktoré pripomínajú dnešné ´´zábavky´´ násťročných teeneagerov, ktorý si takéto blboviny točia rovno na mobilný telefón. Doba sa zmenila. ()

Hunter2222

Zo začiatku som to chcel fakt vypnúť. Polhodinu sa absolútne nič nedialo, vykecávačky a a plánovačky. Potom so si uvedomil, že toto je film z roku 1977, takže nemôže len tak začať najväčšou úchylnosťou pod slnkom. Nakoniec sa mi čakať oplatilo. Po polhodine sa film začne fakt majstrovsky rozbiehať, ide jedna úchylnosť za druhou. Krutostí je tu fakt dosť a celé to vrcholí scénou na posteli, ktorá už bola v mnohých podobných (japonských) filmoch, no v tomto (hlavne vďaka kamere) vyzerá o dosť realistickejšie. ()

Karlos80

Kultovní, levný 70's grindhouse Snuff film, bizarní, sadistický, ujetý a odporný. Na svou dobu pecka, speciální efekty jsou i z dnešního pohledu a dnešními standardy docela přesvědčivé, a to nemluvím o roku '77. Vše opravdu realistické a autentické. Celý film se nese v pomalém, ale značně špinavém tempu, i když první hodinka spíše nudí a nic zajímavého se v ní neděje. To podstatné, ty gore orgie se odehrají v posledních cca 20 minutách, ale i do té doby, nebyl film mrtvým, za zmínku stálo třeba bičování. Sadisti jsou hodně přesvědčiví vyšinutí úchyláci a nemilosrdní šmejdi, vše co dělají, dělají pod vlivem drog a jiných opiátů, atmosféra je nasáklá nikotinem, LSD a mrtvolným zápachem, všude samá špína, tma, a divné skličující prostory, dotoho ty děsivé a bizarní masky, divné zvuky, tlukot srdce, který je ve filmu hodně slyšet, především ve scénách smrti, je zde hodně účinný. Dost dobře je vybrané i samotné místo nějakého polorozpadlého objektu (zámku) kde se to odehrává. Nevím proč ale připadalo mi to jak když jsem se koukal na Mansonovu bandu, ta atmosféra těch let a neutuchající beznadějnost, to vše tu prostě bylo, a film tím vším sajrajtem byl načichlej až moc. Tohle se povedlo, a bylo to ale i utrpení, i když je to stále čistě amatérské, ale udělané to bylo fakt dobře. O třídu lepší a přesvědčivější než http://www.csfd.cz/film/143944-snuff/ . ()

• Většina dialogů ve filmu byla improvizace. (Zdroj: ČSFD)
  • Film byl natočen v roce 1972, ale byl vydán až roku 1977. Původní verze s názvem „The Cuckoo Clocks Of Hell“ údajně trvala přibližně 175 minut. Jediná zbývající kopie je uložena ve filmové laboratoři v New Yorku. Roger Watkins přiznal až v roce 2000, že je spisovatelem, režisérem a hvězdou filmu. (sator)