The Last House on Dead End Street

• USA The Fun House (více)
Horor / Thriller / Pornografický
USA, 1977, 78 min (Director's Cut: 76 min)

Film, o kterém se šířilo mnoho pověr a nevyjasněných informací. Mnoho let byl dokonce považován v některých kruzích za snuff film. Pojednává o vyšinutém mladém režisérovi, který chce natočit ultimátní film za nízký rozpočet - snuff, a tak vydělat spoustu peněz. Sežene bandu stejně vyšinutých a sadistických přátel a čtyři oběti, které před kamerou postupně zmasakruje. Jedná se o velmi krutý, nechutný, nízkorozpočtový explotation horror. (Flipnic)

panjosef

Normálně by to bylo takové nadprůměrné exploitation o tom jak bandička magorů točí ve starym baráku snuff. Všechno má look a prostředí total 70's, ve kterých koneckonců taky film vznikl. Vlastní zpracování ovšem dělá z tohoto snímku hotové peklo na zemi. Použití šílených a děsivých zvukových motivů, operní hlasy, tlukot srdce, roztřepená kamera, interiéry temnoty a ještě děsivějších hrůz které jsou vidět. Detaily hrůzných soch, které lemují venkovní fasádu domu. Do toho ty bizarní masky, které postavy velkou část filmu nosí. Tohle je opravdu hodně zlý sen. Surrealistické exploitation? Dost možná. Moc podobných filmů jsem opravdu neviděl. Rozhodně doporučuju, tohle fakt stojí za to. ()

Hunter2222

Zo začiatku som to chcel fakt vypnúť. Polhodinu sa absolútne nič nedialo, vykecávačky a a plánovačky. Potom so si uvedomil, že toto je film z roku 1977, takže nemôže len tak začať najväčšou úchylnosťou pod slnkom. Nakoniec sa mi čakať oplatilo. Po polhodine sa film začne fakt majstrovsky rozbiehať, ide jedna úchylnosť za druhou. Krutostí je tu fakt dosť a celé to vrcholí scénou na posteli, ktorá už bola v mnohých podobných (japonských) filmoch, no v tomto (hlavne vďaka kamere) vyzerá o dosť realistickejšie. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku je to čudne vyrozprávane.Zábery z bitúngu boli totálne drsno zvrátené.Som prekvapený že to má svoj príbeh vcelku absurdný ale hlavne že má.Pri sprosté postavy ale to som čakal,že nebudú okuzlujúce.Príbeh neriešim a postávam nerozumiem ale to asi nikto.Herci boli veľmi zlý.Dlho sa nič nedialo a až pri konci to malo kruté a drsné scény.Hlášky v tomto filme boli slušné.Je to neskutočne chaotické,má to v sebe trápnosť.Ty hlavný anti hrdinovia boli totálny psychopati.Ten buchot srdca čo znel pri vraždách bol veľmi mrazivý.Zmes brutality,psychického i fyzického tyrania,bizarnosti a krutosti.Je to natočené realistickou formou a aj preto je to totálne zvrátené.Po filme mám neskutočnú nechuť,odpor a napádajú ma zlé myšlienky asi sa idem obesiť.Lebo tento film hádže na diváka jednu špinu za druhou. ()

Karlos80

Kultovní, levný 70's grindhouse Snuff film, bizarní, sadistický, ujetý a odporný. Na svou dobu pecka, speciální efekty jsou i z dnešního pohledu a dnešními standardy docela přesvědčivé, a to nemluvím o roku '77. Vše opravdu realistické a autentické. Celý film se nese v pomalém, ale značně špinavém tempu, i když první hodinka spíše nudí a nic zajímavého se v ní neděje. To podstatné, ty gore orgie se odehrají v posledních cca 20 minutách, ale i do té doby, nebyl film mrtvým, za zmínku stálo třeba bičování. Sadisti jsou hodně přesvědčiví vyšinutí úchyláci a nemilosrdní šmejdi, vše co dělají, dělají pod vlivem drog a jiných opiátů, atmosféra je nasáklá nikotinem, LSD a mrtvolným zápachem, všude samá špína, tma, a divné skličující prostory, dotoho ty děsivé a bizarní masky, divné zvuky, tlukot srdce, který je ve filmu hodně slyšet, především ve scénách smrti, je zde hodně účinný. Dost dobře je vybrané i samotné místo nějakého polorozpadlého objektu (zámku) kde se to odehrává. Nevím proč ale připadalo mi to jak když jsem se koukal na Mansonovu bandu, ta atmosféra těch let a neutuchající beznadějnost, to vše tu prostě bylo, a film tím vším sajrajtem byl načichlej až moc. Tohle se povedlo, a bylo to ale i utrpení, i když je to stále čistě amatérské, ale udělané to bylo fakt dobře. O třídu lepší a přesvědčivější než http://www.csfd.cz/film/143944-snuff/ . ()

ancientone

Film o snuffe a jeho vzniku s obzvlášť explicitným rázom, doslova sa vysmievajúcim existencii hraníc v zobrazovaní vizuálne provokatívnych a pálčivých záležitostí s hlavnou devízou - intenzívne iritujúcim tlakom, kde absentuje jemnosť alebo citlivosť. Vrcholne surová a signifikantne priama snímka pôsobí ako kosť ohlodaná (oprostená) od estetiky a citu vo všetkých hľadiskách, umeleckých aj ľudských. Last House on Dead End Street tlačí na najprimitívnejšie ľudské pudy, ich zobrazovaním vulgarizuje, poburuje a šokuje. ()

• Film měl být na počátku 80. let v UK umístěn na seznam zakázaných filmů, tzv. "videonasties list" pro zobrazování nahoty, sexu, násilí, krve a brutality. Cenzoři se však spletli a místo něj umístili na "videonastiest list" víceméně nesmyslně jiný film a to film The Funhouse (1981) od Tobe Hoopera. Stalo se tak proto, že film The Last House on Dead End Street nesl rovněž alternativní název "Fun House" (ovšem s mezerou) ... (Flipnic)
  • Vyprávění nakonec informuje diváky, že filmový štáb byl zatčen a odsouzen k trestu odnětí svobody. (ČSFD)