Mrtví k snídani

Dead & Breakfast

Mŕtvi na raňajky

Komedie / Horor / Thriller / Muzikál

USA, 2004, 88 min

Ještě hodně dlouho po shlédnutí této nepopsatelné blaznivosti jsem kroutil hlavou a vlastně ještě teď nevím,jestli jsem viděl ten největší odpad,nebo naprostý skvost zábavy.Ale vím,ale vím,odpad jsem chtěl dát jen chvíli po dokoukání,,jenže pak jsem si vzpoměl na tu pasáž,za chvíli na onu a hned nato zas na jinou scénku a zjistil jsem,že už jsem se tak dlouho nepobavil.Parodii na splattery jsem nevěřil ani trochu,navíc,kdyby jste dali po prvních pár minutách na imbecilní výrazy,činy i výkony většiny zúčastněných herců,po chvíli by jste to vzdali.Až ke konci mi došlo,že to tam všechno vlastně i patřilo,herci si užívají a hlásí o sto šest,kvalitních splatter efektů parádní množství,že to nemá ani většina vážně se beroucích krváren,prostě doporučuji každému trochu bizardněji založenému divákovi!(13.9.2006)

Geniálny "skoro zombie" splatter. V porovnaní so Shaun of the death určite viac tlačí na pílu a skôr sa približuje klasikám ako Bad Taste a Braindead, ktorým vo veľkej miere vlastne vzdáva poctu (viď napr. záverečná scéna s motorovou pílou). Nie je úplne dokonalý, ale kto by neodpustil tie drobné prehrešky pri pohľade na odstrelované hlavy či láskyplné strety motorovej píly a ľudského tela? Takto nejak som si predstavoval CHoking Hazard.Samozrejme za predpokladu, že by ho tovrcovia tak totálne nedo*ebali.(19.4.2006)

• Doudis19

Hodně mi to připomínalo My name is Bruce, jenomže Bruce je skvělej komediant a udělal celej film. Tady není nikdo kdo by se chopil komediálních otěží, rejža, scénarista, toporný herci a tak se jen kopíruje od slavnějších žanrovek, někdy povedeně jindy zas vůbec. Snaha o kultovnost se hrozivě nepovedla a vznikla groteska se sice hektolitry krve ,ale bez atmosféry a potřebné lehkosti vyzní do prázdna..(29.6.2010)

Ale jo. Docela povedená taškařice z vidlákova, kde se tak trochu přemnoží posedlé mrtvoly a týmově útočí na barák, kde se schovávají poslední zbytky odporu. Pokud se tedy zrovna nenatřásají v rytmu country. Ten kytarista mě zprvu tedy vyloženě s*al, ale pak si to docela sedlo. A nakonec se dal přehlédnout i fakt, že to celé občas balancuje na hraně trapnosti. Herci snaživí, potěší i dvě známější tváře, stejně jako typické béčkové gore, které k podobným záležitostem neodmyslitelně patří. Pobavil jsem se. 65%(2.9.2014)

• Forty-

Napad kombinacie hororu a komedie je uz sam o sebe pekne gycovity. Ale dajme tomu, ze aj takato kominacia moze priniest slusny film. Dead and Breakfast nim ale nie je. Z komedialneho zanru sa celkom dobre poucil a pri par scenach som sa z chuti zasmial, ale napinavost hororu uplne chyba. V konecnom dosledku boli vtipne jedine sceny z bizarnymi umieraniami a extra porciou krvi. Inak nuda nuda nuda ....(19.2.2010)

• - Během natáčení s motorovou pilou si Erik Palladino potřísnil umělou krví svůj řidičský průkaz. (Lumberjack)

• - Ve filmu bylo použito téměř 130 litrů umělé krve, z nichž 17 litrů se spotřebovalo během useknutí hlavy Davida (Erik Palladino). (Lumberjack)

• - Matthew Leutwyler získal dvě ceny v Německu na Víkendu strachu. Odnesl si Cenu diváků a Zlatého Glibba. (Terva)