Wild Riders

Karlos80

Drive-In Cult Classics: Vol. 4, tam najdete tento film, společně s dalšími 7 kousky. Tento 70's nízkorozpočtový biker/exploitation "rape and revenge", oproti jiným z té doby, třeba ve srovnání s Adamsonovým bravurním "Satan's Sadists", trochu umírněnější a ne tak slezy, ale ten starý plakát k filmu je parádní.. Spoiler : Dva divocí delikventi úhledný Pete, (Arel Blanton), trochu připomínal mladého Fondu a duševně zaostalý a na první pohled smrdutý Stick se snaží po vraždě přítelkyně (Peteho, ona se spustila s jiným chlapem s gangu), uprchnout rukám zákona a schovat se dočasně někde v Kalifornii. Vše se ale opět trochu zvrtne, oni tam narazí na odloučené překrásné panské sídlo, ve kterém bydlí dvě mladé atraktivní slečny, kteří tu jsou úplně osamoceni, manžel jedné z nich je momentálně na služební cestě, netrvá dlouho oba muži projeví opět svou brutalitu. Konec spoileru. Ve filmu uvidíte různé hrubé scény násilí jak fyzického tak i psychického, sex, znásilnění, vraždu nevinného a nakonec odplatu, vše ale v únosných mezích. Otvírací scéna je dobrá, nicméně potom film už spíše nudí, místy je směšný a nesmyslný, tedy až do doby, těsně před samým koncem, to bylo opět velmi dobré. Film je označován (po jeho shlédnutí, je to ostatně jasné), jako biker verze úspěšného Cravenova kultovního exploiteru "Last House on the Left", ve srovnání s ním je však tento biker daleko krotčejší. 2,5/5* čekal jsem čistě bikerskou záležitost, bohužel tou film tak zcela určitě nebyl.. ()