Stanislav Neumann ve své vedješí roli zloděje psů Sadílka je naprosto neodolatelný. Hlavní postava, subreta operety Soňa Jansová, musí předstírat, že je svobodná a bezdětná. Jarmila Kšírová, která ji ztváňuje, podává standardní výkon. Ve své době byla divou světových scén nejen pro svůj zjev, ale i samozřejmě pro svůj vynikající, prakticky bezkonkurenční, zpěvní projev.(13.9.2003)

Po fenomenálním úspěchu hudební komedie Veselá bída se společnost Lucernafilm rozhodla pro realizaci druhého obdobně laděného filmu s Jarmilou Kšírovou v titulní roli. Scénárista Jaroslav Mottl a režisér Miroslav Cikán vycházeli opět ze svého námětu. Pozadí příběhu tvořil i tentokrát oslňující svět operetního divadla, které má pro diváka tu správnou vůni a přitažlivost. Ústředním motivem je ztráta dcerušky slavné subrety, která si teprve ve vypjaté životní situaci uvědomí pravé hodnoty mateřství i spokojeného manželství. Jan Pivec, objevujíc se poněkud netradičně v partnerské roli, nabyl určitých zkušeností s operetním žánrem v dobách svého bratislavského angažmá, zatímco Jarmila Kšírová tehdy již patřila mezi pěvecké fenomény své doby. Stejně jako v jiných Cikánových filmech, i zde je divák seznamován s celou plejádou epizodních figurek, z nichž především policejní komisař v podání Jindřicha Plachty dosahuje zasloužené pozornosti. Nemalé popularity film docílil i díky hudební úpravě Josefa Stelibského a píseň Praha je krásná se stala (nejen) sezónním šlágrem. Cikánova opereta pak slavila úspěchy i na zlínských Filmových žních v létě roku 1940 završené prestižním oceněním.(4.10.2008)

Celý tento snímek je postaven na hudbě. Dobrou polovinu filmu tvoří divadelní představení se zpěvy a velkorysou pódiovou výpravou, zbytek se zabývá hledáním dítěte a psa. Což o to, písně jsou velmi příjemné a poetické, třeba Praha je krásná …. a také ukolébavka, kterou pěvkyně uspává dcerku. Hvězda Jarmila Kšírová měla velmi nákladné a nápadné kostýmy, ale nejvíc mne upoutaly její klobouky. Připadaly mi velmi extravagantní a ujeté. Hereckými výkony sice neoslnila, ale zpívala kouzelně. Herecky se spíš prosadili Jan Pivec jako zapíraný manžel, zlodějíček psů Stanislav Neumann, bdělý vrátný Ferenc Futurista a otcovský policejní komisař Jindřich Plachta se svými glosami : Prosím vás, vzpomeňte si, třeba je to přece jen vaše dítě! Pohádku : Karkulku jsi říkala, tu jsme tu taky měli, kradla uhlí!(27.3.2016)

Slabé tři hvězdičky. Jarmila Kšírová na můj vkus bohužel příliš ječí a půvabná není ani v nejmenším. Na počátku, když se o ní baví muži ve fraku, že z ní přímo čiší sexappel, vyprskl jsem smíchy. Bohužel to bylo také jediné místo, kde jsem se náramně pobavil. Jinak je to nuda, navlečená do krásných kostýmů. Musím ovšem ocenit skvělého Jiřího Vondroviče, kterému role mladého zpěváka slušela a jen o to více zamrzí, že se objevuje tak málo ve větších rolích. No a škoda je i zde nevyužitá herečka Hana Vítová, když už ji tvůrci přemluvili, aby hrala v tomto braku, mohli ji dát více prostoru a ne takový skoro štěk ženy, která věčně hledá svého psa.(25.12.2013)