poster

Klid a pohoda (TV film)

 • USA

  Comfort and Joy

 • Slovensko

  Pokoj a pohoda

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2003, 89 min

Scénář:

Judd Parkin

Kamera:

Checco Varese

Střih:

Keith Reamer

Scénografie:

Cheryl Dorsey (set dekoratér)

Kostýmy:

Maxyne Baker
(další profese)
 • nash.
  ***

  To se vezme Otec rodiny, prohodí se role a ehjle, je tu další vánoční příběh. Mohl bych mít výhrady. Třeba ke scénáři a poněkud zmatenému principu změny, včetně nedomyšlených důsledků a vedlejších efektů. U těch to opravdu skřípalo. Nebo k řadě detaiilů, které už byly daleko za hranicí snesitelných klišé (úvodní posilovna). Na druhou stranu nejde o žádné veledílo k přemýšlení a jako jednoduchá televizní předvánoční jednohubka sledovaná ve dvou to byla překvapivě příjemná pohodovka..(15.12.2012)

 • J.McClane
  ****

  Zase jednou jen kroutím hlavou nad průměrným hodnocením. Ten film jsem zapnul náhodou dopoledne na Boží hod vánoční, vůbec jsem neměl v plánu zakotvit před TV na delší dobu. Snímek si mě však získal a odložil jsem připravenou knihu. Klasická vánoční slaďárna, ale tak to má být! Vždy je nutné měřit žánrem. Přeci vojenský pochod neobstojí jako ukolébavka a operní arie jako rocková pecka...Probuďte se...(25.12.2011)

 • DJ Kritik
  **

  Rozbeh filmu je skutočne ako z priblblej americkej blbiny, ale následne po začatí zápletky sa film rozbehne výborným tempom i smerom. Len škoda, že to vydržalo len pár minút. Vianočnú atmosféru tu človek spozná len podľa toho, že to povedia postavy, ktorý deň je v roku a vymenia si darčeky, ale tým to končí. Ale to by nebol problém, problém je v tom, že to nemá humor, napätie a ani harmóniu. O tom netreba rozprávať, to musí z filmu sálať. Vtiahnutie do deja: * Humor: * Romantika: * Nápad: **(20.2.2011)

 • hellstruck
  ***

  Tenhle film je jako stavěný pro vánoční klid a pohodu :) Bohužel v jiné roční době by neobstál ani na ty tři hvězdičky. Na to je tam příliš nejasností, klišé a celkově hloupých dialogů. Konec byl překvapivý a pro někoho možná neuspokojivý, ale já bych to nebrala tak, že se celý film nestal, jen hlavní hrdinka měla možnost nahlédnout do své budoucnosti. Někdo by se mohl urazit nad vyzněním příběhu - "pokud žiješ jen pro kariéru a nemáš děti, tak nestojíš za nic". Ale jinak je to docela pohodové béčko, které bych už ale víckrát vidět nemusela.(16.12.2013)

 • freddy
  ****

  Tohle je příjemný vánoční film, ze kterého vánoční a pohodová nálada jen sálá a který přenese dokonale atmosféru Vánoc z televize až k vám domů. Takhle by měl vypadat vánoční film. Pohoda, rodina, úsměvy, vánoční atmosféra, prostě všechno to, co k Vánocům patří. A v okouzlení z této atmosféry jsem ochoten filmu odpustit i trochu slabší či nedomyšlený scénář. Je pravda, že ten konec není moc dobře dořešený, ale co se dá dělat, nakonec to tak nějak celé skončilo k mé spokojenosti, a tak nemám nějak chuť se v tom nadále pitvat. Pro mě je opravdu u vánočních filmů důležitá především ta vánoční atmosféra, a pokud mne nějaký film dokáže naladit na Vánoce a přenést to na mě, tak jsem mu ochoten leccos odpustit. Viděl jsem totiž už několik desítek vánočních filmů, specializuji se totiž na ně. A je pravda, že jen málokterý film je takto vánočně pohodový s tou pravou atmosférou. Takže zatímco ostatní uživatelé srážejí hvězdičky kvůli scénáři, já naopak hvězdičky přidávám kvůli celkovému vyznění filmu. V prvé řadě je to film vánoční, a tak na něj i pohlížím a porovnávám s ostatními vánočními filmy. A tenhle má atmosféru, což mi tu snad nikdo nevyvrátí. Takže právě za to celkové vánoční vyznění je to za čtyři hvězdičky.(7.12.2008)