Seduzione, La

Franco Villa

Luis Bacalov

Scénografie:

Francesco Cuppini

Lolitky jsou sice mozna lakavej, ale kazdopadne nebezpecnej druh milenek. Bylo o tomto natoceno nespocet filmu, tento hodnotim spise stredne, prestoze vsechny potrebne atributy obsahuje. K filmu me privedla ucast Grazielly Galvani. 3-(28.6.2016)

Taliánská "LOLITA" a velmi příjemná adaptace tohoto známého románu." La Seduzione"/"Seduction" (v překladu něco jako "Svádění") je vkusně natočené erotické drama, zajímavý film o vztahu mezi nevlastním otcem a jeho mladou dcerou. Jak tohle může dopadnout? Je tragédie přeci jen nevyhnutelná? Konec je pro diváka přímo lahodný a samozřejmě že silný, bohužel je zde i velké nedorozumění. Vynikající pozdní Ronet v hodně těžké roli a stejně dobrá 21.letá Jenny Tamburi (její proměna od oddané žákyně k přímo v profesionální svůdnici byla fascinující), pozadu samozřejmě nebyla ani Lisa Gastoni, byl to de facto film o třech hercích. Skvělá filmařina, po vizuální stránce opět velká paráda, skvělé svádění diváka (zde především parádní scéna Ronet+Tamburi na gauči, při čtení novin), smyslné Bacalovo hudební skóre krásně sedělo, další z vynikajících kousku režiséra Di Lea (po mistrovské poliziotteschi trilogii), kam on zabrousil, většinou se zadařilo a toto do té doby bylo přeci jen docela velké odbočení..(13.11.2010)

Ten chlap byl frajer, vzor nás všech mužů. Lolita ze Sicílie je zprvu nenápadná, o to větší grády ale dostane v závěru. Barbara Marzano taky příjemně překvapila, možná mohla mít větší prostor, zase tak násilné by to nebylo :-) Skvělý ústřední hudební motiv.(30.7.2015)