poster

Gobseck (TV film)

Drama

Československo, 1985, 78 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (22)

 • laepus
  *****

  Inscenace ze zlatého fondu české televizní tvorby. Josef Kemr nikdy vlastně nehrál. Na něj se člověk dívá a vůbec mu nedochází, že to je "jen" herec - on prostě JE vždy tou postavou, ať už se jedná o senilního knížete z Čerty nejsou žerty nebo nekompromisního lichváře Gobsecka zde. Chvíli je vám odporný, chvíli ho chápete, pak se to zase několikrát otočí, ale Gobseck je prostě svůj a neústupný a divák ho musí chtě nechtě respektovat. A když ke Kemrovi přidáte Lukavského nebo Novotného, co myslíte, že z toho může vzejít? A téma? Jedno z nejaktuálnějších v jakékoli době. Prachy, prachy, prachy...(29.12.2016)

 • kleopatra
  *****

  Josef Kemr, jehož Gobseck vzbuzuje odpor, politování ale zároveň i respekt, je bezkonkureční a povyšuje tuto skvělou inscenaci na výjimečný zážitek.(15.1.2006)

 • Lima
  ****

  Ač příliš nevyhledávám studiové televizní inscenace pro jejich filmařskou strohost, tuhle jsem si báječně užil díky jedinečným hereckým výkonům všech zúčastněných, nejenom Mistra Kemra.(25.1.2006)

 • J*A*S*M
  ***

  Na československé televizní inscenace si zrovna nepotrpím, ale tahle se při hodině češtiny sledovat dala.(16.10.2008)

 • Pohrobek
  ****

  Naprosto nemilosrdný Balzacův vhled do světa Francie za bourbonské restaurace. Krutý, nemilosrdný, zmítaný nelogickými vášněmi, bezbřehým sobectvím a ovládaný otřesnými lidskými karikaturami. Gobseck je pak jedním z nejdrsnějších vrcholů Lidské komedie a nejspíš právě po jeho přečtení formuloval Karl Marx svoje myšlenky o penězích jako všeobecné k...vě. A není se čemu divit, protože Gobseck je skutečně postava k sežrání. - Slib mi, že jim neodpustíš ani měďák, ani měďák!!! A Kemr ho vystihl tak, až je člověku úzko.(15.1.2006)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Vynikající výkon J. Kemra zařazuje tuto hru k mým velmi oblíbeným a nenechám si ujít příležitost vidět znovu, budou-li ji opakovat.(1.2.2004)

 • LiVentura
  ****

  Balzac jak jej známe.. Balzacův "Lakomec" je strašlivým důsledkem materialismu a chtíče, který se nezastaví před ničím. Zrůdnost lidské povahy se zde ukazuje v plné míře, leč přeci jen s vykoupením, které však přichází pozdě.. nesmrtelný pan Kemr ve své životní roli.!!!(8.8.2008)

 • Crocuta
  *****

  Balzac je nestárnoucí autor, aktuální dnes, stejně jako ve své době a tahle inscenace podle jeho předlohy se velice povedla - Josef Kemr je pro podobné role jako stvořený.(10.8.2007)

 • Marthos
  *****

  Čas jsou peníze. Balzac dokázal téměř bezvýhradně vytvářet postavy ovládané nějakou osudovou vášní. Snad vůbec k nejlepším náleží vykreslení slizké osobnosti lichváře Gobsecka, který se zásluhou excelujícího Josefa Kemra stává také jedním z nejpůsobivějších odkazů stejnojmenné televizní dramatizace. Zahrát emocionálně odpudivou figuru, žijící v zahnívajícím pokoji nad neskutečnými poklady tak, aby v závěru vzbuzovala kromě jiného i lítost, dokáže jen velký umělec.(19.6.2016)

 • rt12
  *****

  Mistrovsky zpracovaný a hlavně všemi herci zahraný Gobseck. Kupodivu jsem o něco víc opovrhovala postavou hraběnky než samotným lichvářem.(27.1.2014)

 • Kali4
  ****

  Josef Kemr podává prvotřídní herecký výkon, jako lakomec protřelý životem může vzbuzovat v divácích řadu emocí, ale zajisté Vás uchvátí. Peníze, klenoty, zlato, stříbro, všechny mají kouzelnou moc a obyčejný člověk jim zkrátka neodolá.(15.11.2006)

 • PollyJean
  ****

  Josef Kemr!! Ale ono se to točí a hraje, když mají jako předlohu Balzaka. Prý: "Neštěstí je nejlepší učitel."(10.1.2015)

 • vitekpe
  ****

  Velmi dobra a vazna Balzacova predloha zpracovana vytecnym zpusobem. Jednu hvezdu ubiram jen za nehodici se klavirni (a prilis hlasity a neodbytny) doprovod. Tohle nebyl nemy film... :)(10.4.2015)

 • arcticsky
  *****

  Na tuto inscenaci budu mít dobré osobní vzpomínky, sledováno ve velké pohodě. Josef Kemr zde podal svého lichváře strhujícím způsobem stejně jako Oldřich Kaiser zadluženého floutka...(15.3.2015)

 • Haniczka
  *****

  Josef Kemr tu kraluje, to je bez debat. Mě ale mnohem více okouzlil O. Kaiser, jehož postava marnotratného Maxima mu geniálně "protekla mezi prsty".(2.6.2011)

 • tančísvlky
  *****

  Jozef Kemr nehrá ,Jozef Kemr je ...(8.4.2009)

 • Yahey
  *****

  Exceletně vyšvihnuté drama věrně v duchu předlohy. Kemr ala Gobseck ala Glum se svým miláškem.(11.10.2016)

 • BrunoA
  **

  Slysel jsem hodne chvaly, tak jsem si ho nenechal ujit, ale myslim, ze to zase tak za moc nestalo.(8.2.2004)

 • kolodej1
  ****

  na můj vkus až příliš melodramatická inscenace s brnkáním do klavíru, na druhou stranu samotný děj byl pozoruhodný a chytře vymyšlen, výkon Josefa Kemra pak výjimečný a celoi inscenaci pozvedá o dvě třídy nahoru(28.1.2014)

 • stani
  ****

  Asi nejlepší televizní inscenace, jako jsem kdy viděl.(27.1.2014)

 • xentrixx
  ****

  Jedním slovem vynikající. Asi nejeden divák si po zhlédnutí uvědomí, co je prapodstatou dobrého divadelního a filmového představení - kvalitní předloha, dobré herectví a práce režiséra. K bohatému zážitku potom opravdu stačí jen pár kostýmů, dva tři interiéry, čtyři pět skvělých herců a nepočetný štáb. Josef Kemr mistrně balancuje na hraně odpudivosti, nakonec je mu však člověk skoro až vděčný za to, jakým způsobem překází podvod vypočítavé a nevěrné hraběnky v podání R. Rázlové.... "Bohatí mají jediné životní přání - být ještě bohatšími "(14.8.2018)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace