Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rozpustilá princezna Anka (V. Freimanová) svými originálními kousky zlobí svého tatínka (Z. Dítě), ale i okolí. A tak ji za trest odnese čert Haramáš (V. Hašek) mezi loupežníky a ona jim z jejich příjemného loupežnického života udělá doslova peklo na zemi. Jak rádi by ji čerti teď vrátili královským rodičům! Jenže Anka si usmyslí, že musí být ze zajetí řádně vysvobozena. Sežene si draka i prince a uspořádá velké osvobozovací představení… Televizní zpracování pohádky Josefa Lady nechybí humor, neotřelé nakládání se známými pohádkovými motivy. Spolu s půvabným Ladovým výtvarnými rukopisem si po léta získává srdce diváků. (Česká televize)

(více)

Recenze (40)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Jedna ze studiových pohádek, kterou bych si s chutí pustil znovu. Veronika Freimanová byla prostě okouzlující a drak v podání Luďka Soboty, kterého nešlo okamžitě nepoznat, byl dokonalý. Tady mi to studio ani nevadilo. Kulisy byly barevné, měnily se a pohádka byla docela vtipná. Přispěl k tomu i skvělý Marek Eben. Opravdu originální a zajímavý kus. A nelze než kladně hodnotit i hudbu. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Mordiekotrmelec, Babáčková, pardie, už ani muk !!" ;) Babáčková nebo Kelišová, ono je to tak Trošku fuk !! Tentokrát Vlasta Janečková s další adaptací Ladovy další bizárpohádky šlápla docela vedle, zvlášť když svoji snahu o ladovskou poetiku vyjadřuje pouze prostřednictvím kulis, jakkoli tedy zdařilých.. Zato tu obludnou afektovanost a diblíkovské herectví zde dovádí až k naprosté (ne)dokonalosti.. A tak zas jednou nechává v důsledku ležet Ladem celou hromadu přímo skvostných dialogů.. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Popravdě řečeno, i roztomilá Freimanová je zde neskutečně otravná (kam se hrabe na Bouškovou v podobně laděné Nezbedné pohádce) a děj klouže chvíli sem (princezniny klukoviny), chvíli tam (kupcovy pikle), a zase sem (vyložení princezny u loupežníků), a opět tam (princ Vendelín a drak!). Vynikající jsou scény s králem v podání Zdeňka Dítěte, loupežníci poněkud přehrávají, a zpívající drak je konečné dada. Přišlo mi to zbytečně dlouhé, a i když zde hrají herci třeba z té Nezbedné pohádky, asi kvůli provázanosti, tak celkově tomu chybí ona lehkost a poetika, přijde mi to spíše takové dryáčnické, a princezně jsem navíc přál daleko víc než dvě na prdel. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Rozverná Freimanová táhne co může. Nejlepší z nejlepších mezi herci se zvládají tupě nepitvořit, zmíním Štěpánka. Pohádky Janečkové jsem nikdy neměl v oblibě a připadaly mi trapné i jako dítěti, natož nyní. A nechápu, co paní Janečkovou vedlo k ženštilému karikaturování mužských postaviček. Patrně měla v plánu vychovávat generace mamánků a buzniček. Ebena utratit! Při scéně s krokodýlem vydávaným za draka a "zahraným" šišlajícím Sobotou jsem už vyloženě trpěl. Prakticky každá dětská besídka je zábavnější než tato profesionály natočená ptákovina. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Únosem princezny je krutě vytrestaná celá lupičská kumpanie, která je nucena odložit fešácké oblečky, zahodit hřeben a udělat si v domě nepořádek. Drak je do zpěvu i tance jako drak a zlatými kudrnami vyšperkovaný princ Vendelín taktéž. Kdybych si jo musela vybrat, domů bych raději toho draka. Jsou okolnosti, kdy je drak lepší než princ. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Postavu, která hlásí v televizi zprávy o ztracené princezně, ztvárnil skutečný hlasatel Miloš Frýba. (M.B)
  • Když princezna přijede domů pro roztrhané šaty pro loupežníky, tak leze oknem do chalupy ve dne. Následující záběr při slezení z okna je ale v noci. (vera35713)

Reklama

Reklama