Sado-maso pro děti, s Dítětem a Freimanovou, maskované jako nevinná, byť ztřeštěná pohádka. Nevěříte? Tak si vzpomeňte - hned v úvodní části nejprve král Antonín Lojza XI (roli si užívá sadista Zdeněk Dítě) pořádně naplácá prdelku přes koleno ohnuté princezně Ance (do této role se doslova položila masochistka Veronika Freimanová). Ale to není všechno! Navíc, zřejmě aby diváky upozornil, že tento (v normálních pohádkách pouze výchovný) výprask měl sexuální podtext, se pak král vzpurné princezny ještě zeptá, cituji zcela přesně: "Víš co bych ti mohl udělat, kdybych chtěl?" A princezna hned natěšeně: "A chceš?" :-)))(10.12.2014)

Únosem princezny je krutě vytrestaná celá lupičská kumpanie, která je nucena odložit fešácké oblečky, zahodit hřeben a udělat si v domě nepořádek. Drak je do zpěvu i tance jako drak a zlatými kudrnami vyšperkovaný princ Vendelín taktéž. Kdybych si jo musela vybrat, domů bych raději toho draka. Jsou okolnosti, kdy je drak lepší než princ.(16.9.2012)

Totálně kulisová pohádka (kromě stolů a židlí je kulisové vše včetně hus a traktoru) zcela naruby. Princezna je sice unesena čertem, ale pak sama zůstává u loupežníků, mění jejich manýry, shání si sama draka a režíruje svou záchranu od prince páprdy. Drak tančí a zpívá hlasem Luďka Soboty. No prostě ujetina, zhulenost a naprostá fantas magorie. Na druhou stranu taková pohádka se jen tak nevidí. Za originalitu čtyři hvězdy, na druhou stranu je to šíleně dlouhé a ke konci výrazně nudné, takže celkově mírný nadprůměr.(19.9.2012)

• Karlos80

Veselá kulisová pohádka, na motivy Josefa Lady (Nezbedné pohádky) s ním spojené i typické výtvarné pojetí. Ti zženštilí zavšivení petrovští loupežníci to byl vážně unikát:-)! A ten hrůzostrašný drak? Netřeba komentovat, směji se ještě teď:-)DDD Marek Eben (mladý princ) opět v pohádce na Ladovské téma..!(2.9.2006)

• Daewiik

Snad poprvé jsem se rozesmála u takové šílené pohádky. Rozesmál mě ten hrozivě děsivý drak, který jsi tam prozpěvoval a pak se mu začalo kouřit z očí. Ale bohužel ani loupežníci, nebo co, kteří tam hleděli na večerníček a ani ,,neposlušná princezna" nic prostě nic nedokáže tu pohádku spravit. Je to prostě jen pohádka.(28.10.2011)

• - Postavu, která hlásí v televizi zprávy o ztracené princezně, ztvárnil skutečný hlasatel Miloš Frýba. (M.B)