Sado-maso pro děti, s Dítětem a Freimanovou, maskované jako nevinná, byť ztřeštěná pohádka. Nevěříte? Tak si vzpomeňte - hned v úvodní části nejprve král Antonín Lojza XI (roli si užívá sadista Zdeněk Dítě) pořádně naplácá prdelku přes koleno ohnuté princezně Ance (do této role se doslova položila masochistka Veronika Freimanová). Ale to není všechno! Navíc, zřejmě aby diváky upozornil, že tento (v normálních pohádkách pouze výchovný) výprask měl sexuální podtext, se pak král vzpurné princezny ještě zeptá, cituji zcela přesně: "Víš co bych ti mohl udělat, kdybych chtěl?" A princezna hned natěšeně: "A chceš?" :-)))(10.12.2014)

Překvapivě výborná pohádka s vyjímečně nepředvídatelným závěrem. Princezna se zkamarádí s poněkud hodnými loupežníky, hudebně nadaným drakem jemuž je krutost lhostejná a nakonec to končí výpraskem od tatínka. Klobouk dolů princezně která dokázala vytvořit takovou pohádkovou veselohru. Samozdřejmě Josef Lada svým ilustrovaným prostředím nezklamal.(8.3.2018)

• kajda.l

Rozverná Freimanová táhne co může. Nejlepší z nejlepších mezi herci se zvládají tupě nepitvořit, zmíním Štěpánka. Pohádky Janečkové jsem nikdy neměl v oblibě a připadaly mi trapné i jako dítěti, natož nyní. A nechápu, co paní Janečkovou vedlo k ženštilému karikaturování mužských postaviček. Patrně měla v plánu vychovávat generace mamánků a buzniček. Ebena utratit! Při scéně s krokodýlem vydávaným za draka a "zahraným" šišlajícím Sobotou jsem už vyloženě trpěl. Prakticky každá dětská besídka je zábavnější než tato profesionály natočená ptákovina.(25.10.2015)

• Tommassi3

"Mordiekotrmelec, Babáčková, pardie, už ani muk !!" ;) Babáčková nebo Kelišová, ono je to tak Trošku fuk !! Tentokrát Vlasta Janečková s další adaptací Ladovy další bizárpohádky šlápla docela vedle, zvlášť když svoji snahu o ladovskou poetiku vyjadřuje pouze prostřednictvím kulis, jakkoli tedy zdařilých.. Zato tu obludnou afektovanost a diblíkovské herectví zde dovádí až k naprosté (ne)dokonalosti.. A tak zas jednou nechává v důsledku ležet Ladem celou hromadu přímo skvostných dialogů..(20.11.2016)

Měla jsem strach, aby se z pohádky nakonec nevyklubal trapný paskvil. Strach mě přešel a já se příjemně bavila. Výraz pan tatíček král mě bude znít v uších asi ještě pěkně dlouho. Takoví loupežníci jako byli právě zde se asi nikde jinde nenajdou. To byla ale nafintěná cháska a jak se s příchodem rozmazlené princezny parádně změnili. Princezna Anka by zasloužila přehnout přes koleno a ne takový výlet. Ale jak jsem se mohla přesvědčit, tak cesta je cíl a nikoliv konečné místo určení.(24.10.2011)

• - Postavu, která hlásí v televizi zprávy o ztracené princezně, ztvárnil skutečný hlasatel Miloš Frýba. (M.B)