Kosí bratři

Animovaný / Rodinný
Československo, 1980, 1 h 42 min (Minutáž: 7–8 min)

Epizody(13)

Josef a Václav, tak se ti dva kamarádi jmenují. Nejsou to kluci, jak by se na první pohled zdálo, ale dva povedení ptáci kosáci – prostě kosí bratři. Oba dva spolu zažívají spoustu dobrodružství – vydají se na pouť, s krtkem se pustí do stavby metra, vydají se do ZOO, a dokonce vykonají i dobrý skutek. (Česká televize)

Recenze uživatele kulyk k tomuto seriálu (1)

Kosí bratři (1980)

Přímý popud k tomu, abych se již jako čtyřletý u dědečka na pavlači zdokonaloval ve střelbě ze vzduchové pušky značky Slavia, vzor 618, zalamovací pístová hlaveň, ráže 4,5mm. Kosím je, bratři! Pitomečkové s kšiltovkou a baretem mi k srdci nikdy nepřirostli, byť jsem zmíněné pokrývky na šešulkách odpravených pernatců nenacházel. Asi je stihla ukrást naše kočka, byla u padlých vždy první a když zahlédla, jak vycházím se svou milovanou medvědobijkou na ochoz, započala mocně slinit, mrskat ohonem a samou radostí si cvrnkla do kožichu. Měl jsem jí rád. Snad proto jsem jí v době nedostatku polétavých terčů jedno očíčko ponechal. Což o sobě nemohly tvrdit nejen mačiččky ze sousedství, ale ani ta otravná paní, co na mě jednou zkoušela žalovat u oblastního pomocníka VB, že jí sestřeluji tulipány. Dožila ve tmě, baba! ()