Dědeček je lepší než pes (TV film)

Rodinný

Československo, 1989, 52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

• Svata

Prostě rok 1989...(17.12.2016)

• WANDRWALL

Ne každý dědeček je lepší než pes. Ale zde jde o tu nejlepší možnou variantu. Dítě objeví dědečka, ten se k němu zná, kluk Jirka si najde k dědečkovi cestu, a dospělí si řeší své starosti...(22.4.2011)

• kingik

Poslední režijní počin Ivo Nováka je zdlouhavá nuda. Má sotva hodinu, vleklo se to tak, že jsem měl pocit, že mám za sebou dvakrát Titanic. Co je na filmu špatně? V podstatě všechno. Začnu Janem Kalousem, ten mně kazil zážitek nejvíc. Protivný fakan. Příběh je ryze vánoční, takže nechybí archaismus v podobě Mikuláše a čerta. Je na to ještě dneska někdo zvědav?! Velkým mínusem je nedobré instruování zápletky. Ta spočívá v tom, že vnuk hledá svého dědečka, který ho v převleku za Mikuláše obdaroval, pak se beze stopy vytratil. Rodina byla nějak sto let rozhádaná, takže kluk neměl možnost svého dědu poznat. Celé mně to přišlo laciné. Jak zpracovaná myšlenka, tak i technické zázemí bylo příšerné. Herci kolem Kalouse se snažili, jenže jejich prostor a účinkování postrádalo zajímavý výsledný efekt. Závěrečné shledání v domově důchodců bylo totál pičoidní. Proč je vlastně v názvu "pes"? Kluk si přál nějakého psa pod stromek, pak ale usoudil, že děda je lepší než pes. To jeho prohlášení jsem nepochopil, ale na tom nesejde. Nejlepším scénou je ta, v níž si dětský hrdina pustí na videu Novákův nejslavnější film Léto s kovbojem. Vše ve filmu je nudné, roztahané a nezajímavě podané. 2/10(19.12.2017)

Objev Věry Plívové-Šimkové si našel velice sympatického dědečka, kterého by nejedno dítě vyměnilo za celý zvěřinec.(1.12.2013)

I podle mě, je děj filmu hodně primitivní, ale pěkně ho vyvažuje přirozený herecký výkon Jana Kalouse, coby Jirky Nováka.(17.12.2018)

Velmi předvídatelný příběh. Radoslav Brzobohatý byl jako dědeček sympatický. Očekávala jsem, že si to dospěláci mezi sebou vyříkají. Ale to by zřejmě celý příběh posunulo někam jinam.(2.12.2013)

• Martin741

Dalsi krasny dokaz toho, ze normalizacne filmy v druhej polke 80. rokov uz nestacili s dychom a jedine, co dokazali ponuknut, bola tato priserna nuda. 5 %(3.12.2013)

• Hillock

Nedotažený scénář. Příběh si zasloužil rozvinout, především vztah Jirky s dědečkem. Nevím, jestli to bylo nízkým rozpočtem, ale dalo by se z toho vymlátit mnohem více. Jevilo se mi, že chtěli uvařit vejce natvrdo, ale vyšlo jim naměkko.(10.1.2018)

• vitekpe

Toporne vykony a hlavne neprirozene dialogy detskych hercu mohou film tohoto typu spolehlive zazdit. K cemuz doslo i zde. A moralni pouceni v zaveru pusobi hodne umele. Proc to nemelo 30 minut? Velmi slaba televizni zabava... 2-(12.4.2015)

• Paity

Jestli tohle budou někdy dávat na Vánoce, tak si to rozhodně nepustím. Přišlo mi to totiž nadmíru smutné, i když s dobrým koncem.(24.7.2013)

• Pitryx

Boooože kdo toto vymyslel. Podle fotky domu najde dědu. Chá chá. No dobrá no, náhoda, nebo dům už znal. Vzal to čert. Stejně je to slzopudná konina pro matičky a dívky. O klukovi mamlasovi, co ze sebe nevypraví ani slovo, když mu berou bedničky na boudičku pro pejska. Ale jindy mu ta huba jede, to jo. Poslední počin pana režiséra Nováka, který si zde ještě stihl udělat reklamu na své, o třináct let starší dílo.(13.2.2018)

• Havala

Opravdu, jak název tak celý film originalitou zrovna neoplývá. Odfláknutá pitomost.(1.12.2013)

• Cesty timem

Tak nějak nijak nic moc. Ale přesto dědeček je lepší než pes a tento film je lepší než řada dnešních... Hudba Petr Hapka, text písně Petr Rada.(16.1.2019)