Dědeček je lepší než pes (TV film)

Rodinný

Československo, 1989, 52 min

• WANDRWALL

Ne každý dědeček je lepší než pes. Ale zde jde o tu nejlepší možnou variantu. Dítě objeví dědečka, ten se k němu zná, kluk Jirka si najde k dědečkovi cestu, a dospělí si řeší své starosti...(22.4.2011)

• Pitryx

Boooože kdo toto vymyslel. Podle fotky domu najde dědu. Chá chá. No dobrá no, náhoda, nebo dům už znal. Vzal to čert. Stejně je to slzopudná konina pro matičky a dívky. O klukovi mamlasovi, co ze sebe nevypraví ani slovo, když mu berou bedničky na boudičku pro pejska. Ale jindy mu ta huba jede, to jo. Poslední počin pana režiséra Nováka, který si zde ještě stihl udělat reklamu na své, o třináct let starší dílo.(13.2.2018)

I podle mě, je děj filmu hodně primitivní, ale pěkně ho vyvažuje přirozený herecký výkon Jana Kalouse, coby Jirky Nováka.(17.12.2018)

• kingik

Poslední režijní počin Ivo Nováka je zdlouhavá nuda. Má sotva hodinu, vleklo se to tak, že jsem měl pocit, že mám za sebou dvakrát Titanic. Co je na filmu špatně? V podstatě všechno. Začnu Janem Kalousem, ten mně kazil zážitek nejvíc. Protivný fakan. Příběh je ryze vánoční, takže nechybí archaismus v podobě Mikuláše a čerta. Je na to ještě dneska někdo zvědav?! Velkým mínusem je nedobré instruování zápletky. Ta spočívá v tom, že vnuk hledá svého dědečka, který ho v převleku za Mikuláše obdaroval, pak se beze stopy vytratil. Rodina byla nějak sto let rozhádaná, takže kluk neměl možnost svého dědu poznat. Celé mně to přišlo laciné. Jak zpracovaná myšlenka, tak i technické zázemí bylo příšerné. Herci kolem Kalouse se snažili, jenže jejich prostor a účinkování postrádalo zajímavý výsledný efekt. Závěrečné shledání v domově důchodců bylo totál pičoidní. Proč je vlastně v názvu "pes"? Kluk si přál nějakého psa pod stromek, pak ale usoudil, že děda je lepší než pes. To jeho prohlášení jsem nepochopil, ale na tom nesejde. Nejlepším scénou je ta, v níž si dětský hrdina pustí na videu Novákův nejslavnější film Léto s kovbojem. Vše ve filmu je nudné, roztahané a nezajímavě podané. 2/10(19.12.2017)

Objev Věry Plívové-Šimkové si našel velice sympatického dědečka, kterého by nejedno dítě vyměnilo za celý zvěřinec.(1.12.2013)

• - Poslední snímek režiséra Ivo Nováka. (M.B)

• - Jirka (Jan Kalous) se na videu dívá na starší film režiséra Léto s kovbojem (1976). (Snorlax)