poster

Dary moře

 • Česko

  Naplavenina

 • Velká Británie

  Driftwood

Thriller

Velká Británie / Irsko, 1997, 100 min

Režie:

Ronan O'Leary

Kamera:

Billy Williams

Střih:

Malcolm Cooke
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hirnlego
  ***

  Sám doma: ztracen v Magorově aneb Misery šla na záchod a k vytření použila vyplavené dřevo. Teď teda stranou, že hlavní hérečka vypadá jak Kevinův počůrávající se bratr - ono by to asi nebylo lepší ani s jinou. Chudák Spader se zase zaplet s dementním režisérem, ale dělá, co může, aby to aspoň trochu povytáhl z ledových vln beznaděje (ha ha). Pro fanynky je to samozřejmě povinná četba, jeho nádhernej nahej zadek se párkrát pěkně zatřese, ale jinak... Je to prostě jeden z těch zdánlivě sympatických nezávislých filmů, kdy mozkem neplnoletý autor objevuje Ameriku, ještě to dělá blbě a divák skoro může slyšet, jak si u toho za kamerou honí. Přesto to dohromady při přimhouření obou očí "nějak funguje", žádnou pachuť to v puse nezanechá a za jedno podívání to stojí - holt ale jen pro fanoušky, kteří "vědí" a dokážou se oprostit, případně pro pozéry s upatlanou přihláškou do filmového intošklubu v ruce.(29.10.2011)

 • dalia
  ****

  Herecký koncert obou hlavních představitelů a velmi působivé, drsné prostředí nehostinného irského pobřeží. Hlavně postupné odhalování celého rozsahu narušenosti hlavní hrdinky a stupňování napětí v rámci poměrně komorního prostředí je velmi zneklidňující. Závěr je trochu zvláštně otevřený, zřejmě míněný jako určitá paralela k začátku filmu...(5.1.2017)

 • MI-380
  **

  Usměvavá Anne Brochet se na pustém pobřeží pokouší o svou velkou divadelní roli, na hraní k tomu dostává driftwood-medvídka Spadera, ale od první minuty jí nevěřím ani gesto. Dokonale předvádí, že je mnoho věcí, které neumí: určitě nedokáže vytáhnout chlapa z moře, štípání dřeva zažila poprvé v životě, při lekci první pomoci nedávala pozor, bezmyšlenkovitému pohybu lžíce v hrnci říká vaření, a neumí ani tahat vozíček čtyřkoláček. Umí sice dělat pěkné obličeje, ale z praktických věcí běžného života neumí skoro nic a neumí to ani režisér a jeho crew. Ti všichni by měli problém v opuštěné chaloupce přežít víc než tři dny. Tady se jim to zázračně daří s pochybným psychologickým pozadím několik týdnů. 30%.(2.2.2011)

 • kaylin
  ***

  Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého budete mít celou dobu pocit, že se něco zle posere. James Spader je výborný ve své roli muže, který si nic nepamatuje, ale Anne Brochet je ještě lepší v tom, jak ho vlastně mučí, aniž by to on věděl. Tak trochu "Misery", ale mnohem milejší. O nic méně smrtelná. Škoda, že scénář trochu skřípe a prozrazuje o postavě Sarah až moc.(8.9.2016)

 • Cimr
  ****

  Nelekněte se zdejšího nízkého hodnocení a dejte roztomilé napodobenině Misery šanci. Je to totiž film prvotřídně vygradovaný, nenudící, správně tajemný i napínavý. Navíc hlavní herecké duo je neamericky krásné a o to víc sympatické. Pokud dostala Kathy Bates za svou Annie Oscara, měla ho dostat i Anne Brochet, protože jejich psychicky narušené mrchy si nemají co vyčítat...(1.7.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace