Komentáře uživatelů k TV seriálu (86)

 • dezorz
  ****

  Anglicki Priatelia. Anglicky humor pre 20+ rocnych plny sexualnych narazok a ...........(27.6.2006)

 • KevSpa
  *****

  Ač sitcomy nejsou zrovna má krevní skupina, tenhle britský počin mě s výjimkou trochu slabší poslední série neskutečně bavil. Na tom má ale zásluhu především britský humor a fakt, že pro tvůrce není v podstatě nic tabu. A v neposlední řadě je tu můj oblíbenec Ben Miles v roli svůdníka Patricka, který je jednoduše neodolatelný. 90%(26.11.2016)

 • Galadriel
  ****

  Srovnání s "Přáteli" mi v tomhle případě přijde trochu absurdní - jediné, co má "Coupling" a "Přátelé" společné, je to, že vypráví o partě tří kluků a tří holek, kteří se nejraději scházejí v baru na gauči a řeší problémy svých vztahů a taky se při tom porůznu párují. Veškerá podobnost tady končí a to hlavně díky faktu, že "Coupling" je britský, čemuž velmi odpovídá i styl humoru a mluví se tu hlavně o sexu. Díl, ve kterém Steve popisuje děj artového filmu "Lesbian Spank Inferno", nebo kdy tajemný přístroj odhaluje podtext vyřčeného, nemají chybu. Seriálu nechybí otevřenost (pro mě nečekaná v seriálu, který vznikl v prý konzervativní Británii) a výborný casting, u mě vede hlavně "přírodou obdařený" Patrick a "šílená" Jane. Sice to několik dílů trvalo, ale nakonec mi tenhle seriál celkem přirostl k srdci a některé díly se staly přímo nezapomenutelnými.(23.4.2009)

 • Tom Riddle
  *****

  Britcomy jsou u diváků většinou automaticky brané jako jakési VIP sitcomy, mají auru „lepšího“ humoru, než je prý humor americký. Snad proto je paradoxem, že můj nejoblíbenější britcom je svým humorem považovaný takřka za americký. Steven Moffat ve své komediální vztahovce vytvořil šestici kompletně rozdílných charakterů, která má díky svému věku (cca 30) a vyřešeným profesním životům na mysli především kdy, jak a s kým se dát dohromady/usadit. Ve středu stojí pár těch nejnormálnějších, rozumná Susan a správňák/slaboch Steve, k nim se přidává její nejlepší kamarádka, stárnutím a ulovením chlapa posedlá Sally, jeho nejlepší kamarád, o prsou, nohách a uších ódy píšící Jeff, její bývalý, natvrdlý kanec Patrick, a jeho bývalá, výstřední a umanutá Jane. Ti společně tvoří partu, která je přirozenou živnou půdou pro všeljaké vtípky, které se sice z velké části zakládají na sexu a absurditě, zároveň jsou ale mnohdy lidské a pravdivé, a především až neuvěřitelně vypointované. Mnohými oslavované Black Books se svým diskutabilně nejlépe vypointovaným vtipem (víno) se může jít ve srovnání s Moffatovými libůstkami Couplingu bodnout. Když totiž Jeff dostává klíč od bran ráje, Jane halucinuje z prášků proti bolesti, Sally vyznává lásku tomu pravému, Patrick chytá pavouka, a nebo se odhaluje, jak že to má Susan s Australany a Dickem Darlingtonem či Steve s lesbickou pornografií, je do očí bijící, že Párování stojí minimálně o třídu výš než jakýkoli jiný britcom, co jsem kdy viděl.(25.11.2013)

 • novoten
  *****

  Otevřený, chytrý a hlavně neskutečně vtipný britcom, který v pointách a gradovaných dialozích jen těžko hledá konkurenci. To, co umí Jack Davenport předvést ve svých zapálených monolozích nebo co přinášejí Jeffovy šílené teorie, to se jinde vidět zkrátka nedá. Ale klíčem k tomu, proč jsem se k seriálu vracel k takovým natěšením, je Ben Miles jako Patrick. Jeho natvrdlost, upřímnost a bezelstnost v kombinaci s nepřebernými sexuálními zkušenostmi je pro mě tou nejvděčnější studnicí gagů. Aby bylo Párování zcela nesmrtelný seriál, nesměla by čtvrtá série být (i díky velmi nepříjemné castingové změně) tak hrozně dýchavičná a nevyrovnaná. Přesto - poslední dvě tři minuty si zaslouží obrovskou pochvalu za věrohodnost a působivost. Coupling tedy nezůstává bez chyb, ale vzpomínat na něj nejde jinak než se širokým úsměvem.(16.4.2011)

 • Oskar
  ****

  Spisovatel George Mikes v jisté knize píše: "Kontinentálci si potrpí na sex, Angličané na ohřívací lahve." Asi už to neplatí, protože "Párování" by se klidně mohlo jmenovat "Páření". V tomhle britcomu jde vážně jen o to jedno a nevím, jak vy ostatní, ale já si prostě nedokážu zamilovat postavy, kteří nemluví o ničem jiném než o sexu, masochisticky rozebírají každý detail a paranoidně rozebírají šifry v řečích mužů a žen. Dobře, nikdo z nás není mnich, ale proč o tom proboha mluvit? Asi jsem puritán, ale mám prostě zásadu, že o sexu, penězích a politice se nemluví. Tolik k problému jednostrunnosti. Jinak samozřejmě uznávám, že je to vtipné, sympaticky obsazené a k dobru přičítám i fakt, že si často hvízdám vlezlou sambu "Perhaps, perhaps, perhaps". Ale Přátele mám stejně radši. ;-) 70 %(13.7.2004)

 • Rimsy
  *****

  Naprosto dokonalý sitcom! Po Červeném trpaslíku asi můj nejoblíbenjější... Výborné vtipy, zobrazení protipolů obou pohlaví, prostě skvělé. Nemůžu si pomoct, ačkoli tu vidím rozporuplné ohlasy, tenhle seriál mě vážně dostal. Prakticky se jedná o kombinaci Přátel a Sexu ve městě, podle mě si z obou seriálů bere to nejlepší a upravuje do klasicky britské podoby. A něco takového já tedy opravdu můžu!(27.6.2006)

 • H34D
  *****

  Poněkud zapadlý a ke smůle všech milovníků kvalitních sitcomů opomíjený klenot, který přináší na obrazovky příjemné odlehčení a úžasný humor nesoucí známky typického britcomu, ale přitom se oprostivší od přílišné vykonstruovanosti (Back Books), či odtrženosti od reality (IT Crowd). Každý díl obsahuje nějakou bombu smíchu i pečlivěji vypointovaný vtip a vůbec nevadí, že se většina točí kolem sexuální tématiky. Párování má trošku zkratkovitý vývoj postav (jediná výtka, která by se přitom dala napravit větším počtem dílů), ovšem v čisté vtipnosti a "roztomilosti" u mě překonává všechnu ostatní britskou seriálovou tvorbu! 9/10(19.10.2009)

 • Segrestor
  *****

  Jak už sám název vypovídá, Párování není o ničem jiném, než o tom, kde a jak se nejlépe spárovat a v některých případech pokud možno i spářit. Seriál představuje šestici moderních Londýňanů, třicátníků, kteří většinou tráví společný čas v oblíbeném pubu. Za takového normálního je zde Steve v podání Jacka Davenporta, který je u nás známý až z filmu Piráti z Karibiku. V prvním díle se rozejde s excentrickou Jane a spáruje se se Susan, drobnou ale temperamentní blondýnkou. Kolem jejich vztahu se vlastně hromadí všechny eskapády a komické situace, o které zde rozhodně není nouze. K tomu dokonale napomáhají Stevovi přátelé Patrik (dokonalý inseminátor s mega penisem) a především Jeff, nerd s obrovskými teoretickými znalostmi o sexu a vztazích z komiksů, ale jakmile přijde na konfrontaci s druhým pohlavím, vypadne z něj jen: "Ko-ko-ko-kozy." Oba tito rádci dokáží Stevovi jeho vztah poměrně hodně zkomplikovat, ale i sami se dostávají do prekérních situací. A vlastně nejen oni, o všechna ta faux pas se starají i Jene se Sally, další z hvězdné šestky přátel. Ale takový Jeff (výborný Richard Coyle) je přímo magnet na průsery. V hovoru s jednou nádhernou dívkou se s blekotáním dostal až k tomu, že sbírá lidské uši a dělá si z nich náhrdelník ale to vůbec říct nechtěl, už jen proto, že to opravdu nedělá. Aby upoutal pozornost jiné krasavice, vymyslel si pod tlakem situace, že má dřevěnou nohu, a mohl bych zde jmenovat tucet dalších výmyslů, které ho nakonec vždy dostaly do situace, že se prostě s nikým nespároval. Ono to ani tak popsat nejde, to se prostě musí vidět. Takže závěrem, velké plus toho seriálu je, že se nesnaží vychovávat, jak to známe z amerických sitcomů, ale jde mu zkrátka jen o jedno. Navíc zde v podání skvělých herců, je plný vytříbených dialogů a vůbec pohodové atmosféry. Nelze než doporučit!(8.2.2013)

 • Psema
  ****

  CHvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem tomuhle seriálu přišel zatraceně na chuť. V jeden den jsem si dal asi 8 dílů a stále jsem neměl dost. Sice je tady hodně znát inspirace ostatními seriály, především famózními Přáteli, jenomže Coupling je místy trochu jiný. A ano, britský. Čili jiný humor a pro mě nová porce zábavy. Jack Davenport ruluje.(27.1.2007)

 • Eddard
  ****

  Perhaps, perhaps, perhaps jeden z nejpříjemnějších britcomů, které jsem měl to štěstí vidět. Poměrně provařený model Přátel a Sexu ve městě je oživován zejména velice nápaditým scénářem z pera Stevena Moffeta, který se neustále předhání v chytřejších a vtipnějších způsobech, jak vyprávět jednoduché příběhy. Možná vůbec nejzajímavějí na Couplingu je fakt, že kvalita jednotlivých dílů si opravdu nejen drží pěkně vysokou kvalitu, ale postupně tuhle laťku zvyšuje. Pak jsou tu samozřejmě charizmatičtí britští herci (možná nejlepší je velice subtilně zahraný Patrick Bena Milese, ale postupem času si oblíbíte všechny, snad kromě Jeffa, který patří k tomu typu postav, které buď milujete nebo nenávidíte), chytrý i velice nechytrý a místy skoro nebritský humor a ... No na zbytek se už podívejte sami, stojí to za to! 80%(23.8.2008)

 • Rex Mundi
  ****

  Niekedy by som ich s chuťou prefackala, ale aj tak sú zábavní. Zbabelý beta samec Steve, sebestredná Jane, plytký alfa samec Patrick, starnutím posadnutá Sally, infantilný Jeff a relatívne najrozumnejšia Susan. Každý z nich skvele vyprofilovaný aj hyperbolizovaný. Na konci tretej sezóny mi bolo ľúto, že zmizol Jeff. Náhrada v podobe sci-fi Olivera tú dieru nezaplátala. Jeffove slovné eseje na tému prsia a zadky boli jednoducho geniálne :-)(4.2.2010)

 • NinadeL
  ***

  28/28 V době, kdy se hranice posunuly s Přáteli a Sexem ve městě, si jeli britcomy totéž, ale svou vlastní optikou. Coupling je originální v tom, že skutečně řeší jenom vztahy a vysloveně jenom ironickou cestou. Z definice toho, že hlavní šestice nemusí kolem třicítky řešit kariéru, cílí všechny jejich smysly pouze na sex a párování, hnízdění a plánování toho všeho. Důležitá je řeč těla, čtení mezi řádky a prozkoumávání logiky opačného pohlaví na cestě za stejným cílem. 1. série nás seznámila s děvčaty a chlapci, s tím kdo je čí ex, kdo má na koho pifku, o čem by to v budoucnu mohlo být a vyvrcholilo to první vážným vztahem mezi Stevem a Susan. 2. série pomohla děvčatům zkrásnět, hochům si projít nevídanými macho problémy a Jane i v práci uplatnila svou výhodu - prsa. Nyní spějí Steve a Susan ke svatbě. A světe div se, Sally stále ještě nespala s Patrickem a Jeff má holku! Ano, ten Jeff, který mluví rád o tom, jak sbírá části žen do kbelíku. 3. série je naprosto vychytaná, zbožňuju Jane, všechno to do sebe zapadá jako puzzle, vtipy jsou dokonalost sama, často jsem se musela smát nahlas a konečně Sally a Patrick zakládají vztah na znělce kresleného Spider-Mana. Závěrečná 4. série bohužel vysadila Jeffa neznámo kde a tím utrpěla celá harmonie kvality. Jane ztratila svou identitu, Susan a Steve byli těhotní, takže jediní, kdo zůstali kvalitní, byli Patrick a Sally. Jejich náročná cesta ke štěstí byla ale dostatečnou odměnou za jinak celkem pokažený seriál, který měl ještě tolik co nabídnout.(8.7.2015)

 • cheyene
  ***

  Po první sérii jsou to jasné 3*. Zatímco počáteční půlka prvé sezóny mi přišla nemastná, neslaná a jakékoliv připodobnění ke kultovním Přátelům zcela zcestné, druhá polovina se mi již zamlouvala daleko více. Zkusím ještě s02 a pokud se mé dojmy výrazně nezlepší, opustím tento seriálek bez změny hodnocení a se vzpomínkou na několik zdařilých okamžiků.(14.1.2017)

 • HoneyBunny
  ****

  První díl byl strašný a málem jsem po něm odstřelila Jacka Davenporta. Naštěstí jsem náhodou shlédla i díl osmý a dost mile mě překvapilo, jak velký skok tenhle seriál za tu dobu udělal. Objektivně za tři, jednu přidávám za skvělé scénáristicko-režisérské nápady (rozdělení obrazovky na dvě části s dvěma hrdiny atd.) a dva tři opravdu skvělé vtipy v každém dílu.(12.10.2004)

 • HAL
  **

  Každé jednotlivé slovo, které ty postavy pronesly, bylo jako deseticentimetrový hřebík zarývající se mi do hlavy pod údery dvoukilového kladiva z kalené oceli. Skoro ani ten první díl jsem nedokázal dojet do konce, aspoň tedy díky za to že na závěr tam jeden docela snesitelný humot přecejen byl. Ale pořád je to hnůj s odpornými charaktery, navíc s výpravou jak z laciné telenovely. 3/10(3.10.2012)

 • Crocuta
  ****

  Trochu monotématický, ale nadmíru vtipný britcom, 4 a půl *.(5.9.2007)

 • Cabal
  *****

  Špičkový britský sitcom. První tři serie geniální, poslední čtvrtá bohužel trochu trpí výměnou jedné hlavní postavy.(20.12.2009)

 • Jinny
  ****

  "John Hurt, to je první, na co si chlap vzpomene, když se řekne porod." "Takže jsem byla sexy a teď jsem John Hurt!?"... zkrátka všechno, co správný sitcom má mít. Rozjíždí se sice dost vlažně, ale pokud mu dáte šanci, bohatě se vám odmění. Pokud vám přijde, že na obrazovce nedokáží o vztazích a sexu žertovat bez trapných vulgarit, tohle je seriál pro vás.(11.10.2004)

 • AlfaNumerO
  *****

  Poprvé jsem tento seriál viděl (jeden díl) na ČT1 někdy kolem půlnoci a bylo to tak 10 let zpět. Historie se opakovala, ale z tentokrát z doporučení tohoto seriálu od mého kamaráda. Shodou náhod jsem tehdá viděl zrovna první díl a tak to pro mě bylo malé dejavue a mužu říct, že velice příjemné. Po hodně dlouhé době jsem se opět nemohl odtrhnout od obrazovky a hltal jsem jeden díl za druhým. Skvěle napsané postavy, které předčí hodně z toho, co jsem za posledních pár let viděl (přátelé, HIMYM, Big bang..., ad.) Každý díl dokáže překvapit nějakou pointu a nestane se, že byste se aspoň jednou za díl pořádně nezasmáli. Nezapomenutelný díl s kouzelným slovíčkem SHADAYIM, který Vás nechá celý díl čekat, aby Vás na konci naprosto rozsekal, patří pro mě k nejoblíbenějším a to společně s Jeffem, kterého snad nejde nemilovat. Všem můžu tento seriál pouze a jenom doporučit. Briliant. EDIT: První 3 série se pořád drží, ale po odejetí Jeffa na Lesbos a jeho nahrazení jiným hercem, ztrácí seriál na svém kouzlu a už to prostě není to, co to bývávalo. Za poslední sérii slabší 4*(31.10.2010)

 • Oktavianus
  ****

  Porce kvalitního britského sitcomu o vztazích. Napoprvé mě to nadchlo, napodruhé už míň, ale pořád si to udrželo vysokou kvalitu. Prostě parta lidí, co si to tak vzájemně mezi sebou rozdávají a cedí suchý britský vtípky. S Přáteli to je podobnější než se zdá, charaktery některých postav si jsou dost podobný, ale humor je naštěstí skrz naskrz britský. A krom toho, co by Přátelé za Sarah Alexanderovou dali :-)(16.7.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5