Komentáře uživatelů k TV seriálu (86)

Britská verze Sexu ve městě, kde ale nejsou jen ženy? Není to nejlepší, co můžou britské ostrovy z hlediska zábavy nabídnout, ale postavy Jeffa a Jane jsou neuvěřitelně zábavné. Plus ta výborná znělka.(13.4.2011)

Výborný sitcom plný britského humoru s nezapomenutelným Jeffem a Stevem. Škoda, že se natočilo tak málo dílů.(18.3.2008)

Britsky humor v plnej sile. Neskutocne vtipne a napadite sceny, skveli herci a vyborna zabava.Ti ,ktori su zvyknuti na americke sitcomy mozno nebudu tak ocareni, no ked ma nejaky serial rozosmeje az k slzam, nezasluzi si menej ako plny pocet.(20.11.2011)

Ach boze, proc jen vznikala na posledni serie.(2.8.2012)

Jo, kdyby to nebylo z roku 2000, tak to možná ohodnotím líp, ale já jsem celou dobu měla pocit, že koukám na seriál z přelomu 80. a 90. let, jen trochu odvážnější a otevřenější, co se týče sexu. Úplná nuda to nebyla, ale zázrak se taky nekonal. Celkově ne víc než 65%.(11.9.2012)

"I'm Giselle, french bitch." Spousta srandy a britského humoru. Žeru.(13.8.2013)

Nejlepší a nejvtipnější seriál, co kdy byl na téma sex a partnerské vztahy natočen. Skvělé dialogy, inteligentní humor, plno neotřelých nápadů a hlášek. Díky Bohu tam není trapná divácká kulisa (smích) jako v amerických sitcomech. Ostatně Coupling je komedie spíše konverzační. A zejména Geoffrey (Richard Coyle) je fakt bezkonkurenční neodolatelný neurotik. Když ke konci ze seriálu odešel, už to pak nebylo ono.(13.11.2005)

Nejlepší britcom od dob Red Dwarf. A jeden z nejlepších "vztahových" sitcomů vůbec. Čtvrtá série utrpěla absencí Jeffa a přítomností výrazně slabšího Olivera, jako jeho náhrady. Proto musím s hodnocením níž a dávám --- == 90 % == ---.(11.1.2015)

Neni to tak spatny, ale desne mi tam chybi ta divacka kulisa typicka pro americky sitcom :-))(12.6.2004)

"Giggle loop" - anebo je to "stack"? Pro mne jeden z nejzábavnějších seriálů vůbec, ale chce to originál! I v trochu slabší poslední sezóně jsou špičkové episody, např. ta s telefonováním. Srovnávat to s Přáteli nebo SatC? Těžko. "This is not, I repeat, *not* an American sitcom! "(18.7.2010)

Coupling alebo "čo ste vždy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať" :) Po pozretí prvých dvoch sérií dávam 4*, dúfam, že to neskôr zvýšim. Neskutočné situácie do ktorých sa dostávajú hlavní predstavitelia sú perfektne vygradované a najčastejšie sa končia vašim výbuchom smiechu. Britský humor mi už dávno sedí oveľa viac ako americký, ale aj tak k dokonalosti Black Books alebo IT niečo chýba. P.S. Jeffove úvahy a hlášky proste nemajú chybu, pre mňa naj postava :)(9.6.2010)

Jinak výborný 5* seriál, který naprosto nepochopitelně ztratí v poslední třetině šťávu a náboj. Přijde mi jako by někdo chtěl ten seriál zabít nebo někomu došla inspirace. Škoda.(23.7.2010)

Ako väčšina mužov neznášam seriály o vzťahoch. Coupling je však iná káva. Rozoberá všetky tabu a je pritom neuveriteľne vtipný. Niekde som počul, že Coupling je britská odpoveď na Sex v meste. Iný seriál by sa takýmto označením mohol pýšiť, ale pre Coupling je to skoro urážka. Coupling je výborná zábava pre všetkých fanúšikov britského humoru, ktorí sa neboja pozrieť na téma sex a vzťahy aj menej konzervatívneho pohľadu. ------ Jane (Gina Bellman): "I am Giselle. I am a French bitch."(19.10.2010)

3* seriál, 5* Jeff Murdock - po odchodu této postavy to dost ztratí šťávu. Ale rozhodně dobrý a vtipný britkom.(13.7.2011)

Seriál plný britského humoru, který je mi velmi blízký, ovšem není zde dotažený k takové dokonalosti jako třeba v Black Books nebo IT Crowdu.(20.2.2012)

S Jeffom Murdockom geniálne a vtipné, bez neho to je už len nudný shit.(26.8.2012)

• SuzieS

viděny první tři díly a stačilo...(19.2.2013)

Kdyby se Sex ve městě a Přátelé spářili a měli dítě, bylo by to Párování...(31.7.2013)

Kdysi jsem to hodně sledoval :) Dávali to jednou za týden na ČT a člověk se na to těšil,když chodil na střední. Dnes v konkurenci všech amerických sitcomů ani nemáme šanci si vybrat ten nejlepší :) Ale věřím,že po 10 letech bych se na to dokázal kouknout znovu.(18.2.2015)

Coupling patří jednoznačně k jedním z mých nejoblíbenějších britcomů a v jistém smyslu je výjimečný. Coupling se nesnaží napodobovat skutečné životní příběhy či dialogy, ba spíš naopak- těží ze svého vlastního uzavřeného světa. Coupling je koherentní systém, kde jak forma, tak obsah jdou těsně ruku v ruce, aby završily pointu jednoho daného dílu. Do uzavřenosti tohoto systému patří i jistá monotematičnost, na které to stojí (a může i padat). Výhodou jednostraného zaměření je, že autor scénáře si mohl daleko více do detailu vyhrát s komickým potenciálem, který toto vděčné téma - rozdílný pohled mužů a žen na vztahy, sex, radosti a strasti, které z toho vyplývají- nabízí. Nevýhodou je poté fakt, že pokud divák na tuto optiku nepřistoupí, nebude jej seriál bavit. Tento uzavřený svět je také specifický tím, že dialogy nejsou jen samoúčelným nositelem verbálního humoru, většinou jsou repliky vystavěny tak, aby byly někde později zmíněny a vytvořily tak vtip - scénář Coupling je jako sehraný tým, kde si jednotlivé postavy nahrávají na vtip, aby pak mohly (i vícenásobně) smečovat. Dalším specifikem jsou poměrně ostře vykreslené "comic view" jednotlivých postav- čili jejich charakteristické vlastnosti (pohled na svět), který je činí vtipnými, zejména v interakci s ostatními. Coupling je velice specifický, koncentrovaný útvar, který si buď zamilujete, nebo půjde mimo vás.(8.4.2007)

Rozhodně jeden z těch lepších a vtipnějších sitkomů o vztazích. Takový drsnější přátelé, nepřátelé. Hodně skvělých hlášek a anglického humoru.(15.7.2008)