• blackrain
  ****

  Vskutku malebné městečko s ještě malebnějšími postavičkami, kde je možné úplně všechno. Téma příběhu je nadčasové. Platilo v minulosti, platí dnes.(25.8.2010)

 • Terva
  ****

  Tak jsem si po letech opět připomněl co znamená rčení "jako v Kocourkově". Zjistil jsem, že mě tento Československý příběh stále baví a nenudí. Hlavně hvězdné herecké obsazení, to je základ filmu. Jo a ještě šaty, ty dělaj člověka. CITÁT - Musíte do toho tak mlátit?!?!...........(17.2.2015)

 • D.Moore
  ****

  "Co kdybysme udělali pohřeb místo majáles? Pane, umřel byste nám prvního května?" - "Dopoledne nemohu, to volím abonenty průvodu." Velmi dobře obsazená satira, stále trefná, vtipná a působivá. Václav Wasserman ale podobné "revizorské" téma zpracoval znovu o dvacet let později - v Nejlepším člověku s Vlastou Burianem - a podle mého názoru ještě lépe. Co se týče hudby, nechce se mi věřit, že z pera Jaroslava Ježka pochází jen píseň Šaty dělaj člověka, protože především skladba, která zní při odchodu Kaplana a ostatních trestanců z vězení, je ježkovská až na půdu. Pokud ji složil Julius Kalaš, pak všechna čest.(8.2.2015)

 • LiVentura
  ***

  Zase tak zábavné to není, leč tragicky místně pravdivé a kritické. Poláček měl za ušima.!(30.11.2009)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Tento film nie je ani tak strašne zábavný ako maximálne trefný. Táto skreslená politická fraška sedí ako do minulosti tak aj do súčasných pomerov absurdného sveta. Pán Werich a Plachta tradične skvelí. Možno to chcelo iba lepší úvod a elegantnejší koniec *** a 1/2.(27.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace