Návrat

Winter Passing

Komedie / Drama

USA, 2005, 98 min

• misterz

A o čom to vlastne bolo? Pointa i so zápletkou vyzneli kamsi do stratena. Bolo to hlavne kvôli totálne slabej réžii v podobe šedivého dramatického spracovania. Ani ryba ani rak, scenár toho tiež veľa neporiešil. Na druhú stranu bolo aspoň zaujímavé vidieť Willa Ferrela v inej polohe ako komediálnej. Podpriemer. 40/100(2.4.2018)

rodinné drámy nie sú žánrom, ktorý dvakrát vyhľadávam, no nakoľko zbožňujem zooey a jeden zo základného castu tu je ferrell, ktorý tiež veľmi v podobných filmoch nehráva, zaujalo ma to a išiel som do toho. a nie že by som bol sklamaný, lebo očakávania som vlastne žiadne nemal, ale nič mi to nedalo. iba som spoznal ďalšiu pomerne peknú a milú tváričku - amelia warmer - ktorú som predtým nepoznal, no bohužiaľ mala v tomto filme, plnom naozaj podivných podivínov, veľmi nepríjemne napísanú a nesympatickú postavu. harris je sympaticky vyšinutý.(9.7.2011)

Vcelku jednoduchý príbeh , ktorý od prvej sekundy po poslednú dýcha svojou nezávislosťou ale aj napriek tomu je to príjemný film , ktorý stojí predovšetkým na výkonoch hereckej elity. Hudba je podmanivá a má to aj svoju temnú aj svetlú stránku ako vykonštruovanosť príbehu ale aj napriek značnej dávke pátosu sa zaraduje medzi určité skvosty ktoré nemôžem opomenúť vo svojej zbierke a a veľké prekvapenie zo strán ferrella a deschanel ktorý tu skutočne predvádzajú skvelé výkony. vidno že vedia a to sa týka hlavne ferrella hrať aj vážne postavy slušný filmík,(29.4.2008)

...ale docela to ušlo, jen ten Ferrell je chudák zaškatulkovanej coby komik saturday night live, takže v dramatu to trochu ruší (ale hraje překvapivě utlumeně), Harris je jasně nejlepším hercem v tomto snímku, podává celkem uvěřitelný výkon starého a zesláblého spisovatele...občas to má dobrou atmosféru, občas to nudí, občas to trošku pobaví...dobrej standart.(10.7.2006)

• becki_tu

U nezávislých filmů s malým rozpočtem je důležitý silný scénář. A pokud scénář nefunguje, pak je to velký problém, který nevyřeší ani lákadlo v podobě atraktivního hereckého obsazení. Snímek doslova překypuje nestravitelnou melancholií, kterou umocňují povrchně napsané charaktery postav a bohužel ani režisér tady nehraje první ligu. 30%(21.9.2010)

• - Anthony Rapp hrající Deana je bratr režiséra Adama Rappa. (D3VIL)

• - Píseň hranou na klavír, která zazní ke konci filmu, složila Zooey Deschanel a nese název "Bittersuite". (D3VIL)

• - Fotky s pózující Reesinou (Zooey Deschanel) matkou jsou ve skutečnosti fotkami matky Zooey, Mary Jo Deschanel. (D3VIL)