Návrat

Winter Passing

Komedie / Drama

USA, 2005, 98 min

Winter Passing není asi pro každého, nekoná se žádná velká akce, žádné srdcervoucí drama. Je to dojemný příběh o pár citlivých a zranitelných duších, kterých možná potkáváme v životě hodně, ale tady se chvíli zastavíme a jen tak zlehka se pohybujeme kolem nich a přemýšlíme s určitou dávkou sentimentu o složitostech života. Zajímavá a nenápadná prvotina Adama Rappa s bezvadným hereckým obsazením a moc hezkým soundtrackem. A nad závěrem to jedno oko klidně zamhouřím. 70%(6.10.2014)

Prijemne civilni snimek, bohuzel na stokrat ohrany tema udobrovani rodiny a v tomhle pripade sem tvurci nedali nic, cim by pribeh ozvlastnily. Navic mi neprislo, ze by na zacatku byly nak moc rozhadany a na konci ze by se jejich vztahy o tolik moc zlepsily. Ale i kdyz je pribeh ohranej, je natocenej docela zabavne a nenudi. Hlavni zasluhu na tom maj herci, Harris je klasicky perfektni, moje oblibena Zooey tu podava fakt perfektni vykon a Ferrell se mi v tyhle nekomedialni roli libil vic nez v Horsi uz to nebude, ale je fakt, ze sem cekal, kdy si stahne gate, popadne kytaru a zacne nekde vyrvavat. Na 4* to sice neni, ale jedna se o prijemnej snimek.(2.2.2008)

...ale docela to ušlo, jen ten Ferrell je chudák zaškatulkovanej coby komik saturday night live, takže v dramatu to trochu ruší (ale hraje překvapivě utlumeně), Harris je jasně nejlepším hercem v tomto snímku, podává celkem uvěřitelný výkon starého a zesláblého spisovatele...občas to má dobrou atmosféru, občas to nudí, občas to trošku pobaví...dobrej standart.(10.7.2006)

• becki_tu

U nezávislých filmů s malým rozpočtem je důležitý silný scénář. A pokud scénář nefunguje, pak je to velký problém, který nevyřeší ani lákadlo v podobě atraktivního hereckého obsazení. Snímek doslova překypuje nestravitelnou melancholií, kterou umocňují povrchně napsané charaktery postav a bohužel ani režisér tady nehraje první ligu. 30%(21.9.2010)

Poklidný komorní snímek, který nikam nespěchá a to je tuze dobře. Reese Holden dostává nabídku od vydavatelky 100 000 dolarů za publikování dopisů, které si mezi sebou psali její otec a zesnulá matka. A tak se Reese rozjíždí do svého rodného Michiganu, kde se setkává nejen se svým otcem (spisovatelem, momentálně přebývajícím v kůlně ), kterého vynikajícím způsobem ztvárnil Ed Harris, ale také s dvěma novými " nájemníky " . Shelly, nezaměstnanou bývalou studentkou jejího otce v podání lehce přehrávající Amelie Warner a hudebníka a skladatele křesťanského roku :o) ( skvělý Will Ferrell ). Co musím jednoznačně vyzdvihnout, to je ÚŽASNÝ herecký výkon Zooey Deschanel jako Reese Holden. Hodně milé překvapení! Postupem času se Reese opět sbližuje se svým otcem, ale hlavně se začíná vyrovnávat se svou minulostí. Kdyby si tvůrci poradili o něco lépe se závěrem, šel bych snad i na 5* , takto silné 4*! Podobný typ snímku: A love song for Bobby Long p.s. přestože snímek neřeší zrovna příjemné věci, mě nabyl hodně pozitivní energií....(28.10.2009)

• - Píseň hranou na klavír, která zazní ke konci filmu, složila Zooey Deschanel a nese název "Bittersuite". (D3VIL)

• - Anthony Rapp hrající Deana je bratr režiséra Adama Rappa. (D3VIL)

• - Fotky s pózující Reesinou (Zooey Deschanel) matkou jsou ve skutečnosti fotkami matky Zooey, Mary Jo Deschanel. (D3VIL)