Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pětice vězňů má být přepravena speciálním vězeňským vagonem napojeným na civilní vlak s cestujícími. Všichni odsouzenci si odpykávají mnohaleté tresty za těžké zločiny od masové vraždy přes žhářství až po organizovaný zločin. Výjimku mezi nimi představuje Luke Sinclair (Dorian Harewood), který se do vězení dostal, protože vzal spravedlnost do svých rukou a zbil vraha své rodiny. Když vězni během cesty převezmou kontrolu nad vlakem, stane se tento nezlomný muž pevně věřící v právo a spravedlnost jedinou šancí ohrožených cestujících. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

choze 

všechny recenze uživatele

"BYL BYCH RADŠI, KDYBYCHOM LETĚLI." - "OD TÉ DOBY, CO SPADLO TO LETADLO S VĚZNI VE VEGAS, S TÍM NIKDO NECHCE NIC MÍT." Tvůrci i distributorem (viz. obal DVD) přiznaná videokopie CON AIRU přesunutá do vlaku. Najdete tu jak motiv transferu vězňů, z nichž jeden je mafián a zorganizuje útěk, zatímco jiný vězeň je hodný a útěk sabotuje, tak plešatého psychopata (a narážku na Hannibala Lectera), scény představování vězňů při nástupu do vlaku a stejné záběry z podhledu při usazování vězňů ve vězeňském vagónu. Scénář, který hodně dluží i PŘEPADENÍ 2 či SPLAŠENÉMU VLAKU, je prachbídný, akce je jen málo a ani bych ji nenazýval akcí, nebyly prachy dokonce ani na jediný výbuch, který scénárista předepsal (a režisér - stejně jako Harewoodův skok do vlaku z motorky - hodně trapně opsal), takže pochválit lze jen obsazení řady béčkových xichtů a pokusy o humor, které tu vyjdou ("ZABIL 14 LIDÍ V PůJČOVNĚ AUT. PRÝ NEBYL SPOKOJEN S JEJICH SLUŽBAMI." - "VIDITELNĚ NEBYL. "), tu brutálně ne (vězeň, který se vyjadřuje jen hláškami z filmů v podání Clinta "Ice Cream Mana" Howarda, nikoli Reggie "Phantasm" Bannistera, jak píše Vitason). Zato, že jsem se díky rozpoznávání všech těch vykrádaček ani moc nenudil, dávám tu jednu hvězdu. To ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Zetková verze Con Airu přesunutá do vlaku. Škoda, že ne v režii schopnějšího tvůrce, protože potenciál na slušnou švandu se tu určitě nabízel. Mimo pár odkazů na Con Air které už tu někteří zmínili ve svých komentářích už toho moc nepobaví. Royal oaks entertaiment se prostě nezapře a tak nevím už po kolikáté posloucháme ten stejný hudební podmaz a díváme se na scény vybrané z jiných filmů. Plusem je určitě záporák v podání Roye Scheidera, který sice už ke konci své kariéry padnul do pěkný žumpy, ale aspoň měl nějaký charizma a herecký schopnosti. Oproti tomu hlavní hrdina Dorian Harewood je nesympatický a nezajímavý. Ale zase abych jenom nenadával, tak občas se člověk tý trashový demenci zasměje. Hlavně na konci, kdy mají všichni kecy jaká hrozí strašná katastrofa a jak ten vlak smete nádraží z povrchu zemskýho a je z toho ve finále jenom takový malý naražení s pěkným modýlkem vláčku. Takže na repete nakonec nenáročné a celkem i pobavené dvě hvězdice.30% ()

Reklama

Vitason 

všechny recenze uživatele

Když někdo někoho vykrádá a otevřeně to přiznává, je to skutečně zloděj? (,,Od doby, co spadlo to letadlo s vězni ve Vegas, tak s lítáním nechce nikdo nic mít.") Jasně pokud to není opravdový zloděj, který své úmysly oznamuje svázanému majiteli trezoru, do kterého se právě snaží dostat, ale pokud je to zloděj filmový, tak bych to klidně toleroval. Jenže pod podmínkou, že onen zloděj vykrádá nějaký film s láskou, nadhledem a nebo dokáže být chytřejší než originál. Uprchlíci nesplňují ani jedno. Ve zkratce řečeno je to jen další chudokrevné béčko, na kterém se totálně podepsal nízký rozpočet a všechno působí hrozně amatérsky až směšně a z hnoje to nevytáhne ani účast Roye Scheidera ani postava vraha, který mluví ve filmových hláškách v podání zmrzlináře z Phantasmu. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Jasně, je tam znát, že autoři filmu si "trošku" odpůjčily námět i pár scén od jiných filmů. Jasně, že film není žádný megatrhák. Jasně, je to poměrně blbost, ale přesto přezevšechno jsem si u Uprchlíků příjemně odpočinul a docela i pobavil. I když, kdyby tam nehrál Scheider, tak bych si filmu asi ani nevšim.45% ()

Lacike odpad!

všechny recenze uživatele

Con Air vo vlaku? To znie lákavo aj vo videobeckovom prevedeni. Ale vysledok je strasne trapny. Je tu viacero povedomych xichtov zlozenych z exhiezd o ktorych ste si mysleli, ze su uz mrtvi (a dnes uz väcsinou su), pribuznych slavnejsich hercov (Howard, Swayze) a cele to korunuju zaverecne obrazove titulky v ktorych na priradia mena k no name hercom o ktorych ste nikdy nepoculi. A v hlavnej ulohe je nejaky necharizmaticky blackneger. Z hercov proste nezaujme nikto. Dokonca aj Howardove citovanie hlasok z inych filmov je ovela trapnejsie ako Arnieho citovanie svojich vlastnych hlasok v Expendables 2 a 3. Na Pacinovu Atiku sa absolutne nechyta. Technicke zazemie oproti sucasnym DTV filmom vyzera profesionalne, ale cco z toho, ked reziser je vemeno a v jeho podani su akcne sceny tragicke. Kazdy striela ostosest, nikto poriadne nic netrafi. Obcas to vyvola usmev, ale väcsinou som len krutil hlavou nad tym, co za voloviny su si schopny niektori ludia kupit na DVD. Ale aspon vdaka tomu som mal moznost vidiet film s CZ titulkami z kvalitneho zdroja. :)) Asi najviac ma pobavilo klise, ked hlavny hrdina na konci najde novu zivotnu lasku a spokojne s nou odchadza zo zaberu prec aj ked predtym cely film trpel kvôli tomu, ze mu vyvrazdili rodinu. Vysledkom je klasicky film under PG-13, cize ak mate nad 13 rokov, tak to je nepozeratelna sracka. 0/10. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama