poster

Revolution OS

Dokumentární / Komedie

USA, 2001, 85 min

Režie:

J.T.S. Moore

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Dragoni
  *****

  Stejně tak jako má Microsoft své propagandistické a nadnesené dokumenty, tak má i jeden Linux & svobodný software. Nenudil jsem se(jak zde někteří psali), spíše jsem se dobře bavil, dozvěděl jsem se jak, kdy a proč vznikl open source i Linux a jakými se řídí pravidly i kdo a jak se podílel na tvorbě "Revolution OS". Sám už používám Linux 7 roků (vedle Windows) a v IT se pohybuji taky už nějaký ten pátek a rozhodně mě to bavilo více než Bill Gates - Jak šprt změnil svět. V dokumentu, kde se zeptají tvůrců "Nezdá se vám to trošku komunistické dělat software jen z dobré vůle" je trošku poznat i americká mentalita :D.(16.4.2012)

 • rawen
  ***

  Pro lidi znalé IT celkem zajímavé, pro ostatní zřejmě nuda k ukousání... PS: Upozorňuju že jedu na Linuxu!!!! 6/10(6.4.2007)

 • Z0oMb3E
  **

  Presne takto nemá vyzerať dokument, ktorý glorifikuje inak výborný produkt. Množstvo údajov, množstvo čísel, množstvo faktov. Očividná snaha tvorcov natlačiť do stopáže čo najviac narazila na veľký problém: nezáživnosť. Pre mnohých ajtákov mnohé veci môžu byť zaujímavé, no pre bežného užívateľa je to nuda. Áno je to nuda aj pre užívateľa Mandrivy. Jediná myšlienka, ktorá z dokumentu vzišla bola, že aké majú geeci spoza monitorov nesympatické fejsy.(16.12.2011)

 • daEmoNickY
  odpad!

  Propaganda http://teckacz.cz/index.php?clanek621 Svobodneho Softwaru. Myslenka je sice pekna, ale nadelaji kolem toho prilis humbuku [ jakkoli obdivuju, ze dokazali presvedcit kupu lidi ] . Nastesti se alespon zmini o tom, ze je treba Bazar http://www.zvon.org/translations/cathedral-bazaar/Output/contents_en-cs.html kontrolovat a ze to neni Svaty Gral http://c2.com/cgi/wiki/Wiki?NoSilverBullet . .... Jednostranny pohled, vyber vhodnych faktu, krouzeni kolem horke kase, spetka nabozenstvi [ Stallman http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Richard_M._Stallman ; vsimnete si jak Linus, podoben "velkym" statnikum, pritahl na podium svoje male holcicky (zadny postranni umysl?) ] ... Souvislosti Jak se v Mozille cenzurovala sprosta slova http://www.jwz.org/doc/censorzilla.html ; je videt na koho byli programatori nasrani.(21.7.2009)

 • chef
  ***

  Bolo to také pekné zrekapitulovanie celého vývoja OS. Pre znalých asi ešte väčšia nuda ako pre neznalých :-)(30.1.2008)

 • BlueZero
  **

  Tento dokument v praxi len ozrejmuje čo je Linux, GPL, GNU. A ešte ukazuje históriu vzniku týchto pojmov, resp. softwéru. Evidentne ide o reklamu OpenSource. Len naozaj neviem komu je venovaná, pretože zarytý linuxáci už všetko spomenuté v tomto dokumente vedia a odporcom stačí vidieť začiatok a vedia, že ďalej to bude stále o tom istom, tak to ani nedopozerajú. Na tých, čo sú medzi to bude zas pôsobiť moc odborne. Ak pozerať niečo z tohto žánru, tak radšej Piráti zo Silicon Valley.(8.4.2005)

 • maxXxic
  *****

  Je to vážně jeden velký hack. Je to jeden velký čin podvratné hravé šikovnosti, který má změnit společnost k lepšímu, protože nás zajímají pouze změny k lepšímu, ale důmyslnou cestou.(26.9.2018)

 • arkie
  ***

  Dokument o vzniku linuxu, trochu nadšenejší než by sa hodilo, takže o nezávislosti možno s úspechom pochybovať. Ale sú tam všetky informácie, človek môže cítiť to čiré nadšenie zakladateľov systému ... ak teda nie ste zarytý odporca linuxu, alebo povznesený applista - tak si to pozrite. :)(26.3.2007)

 • skunkos
  *****

  Lidé, kteří byli ochotní podílet se na vývoji GNU a Linuxu s takovým entusiasmem si zaslouží náš respekt. Takže R.M. Stallmane, L. Torvaldsi a vy druzí - jste borci.(19.1.2011)

 • s7RanG
  ****

  Není to dokument pro masy, ale cílovku zaujme. Přiznám se, jako většina používám Windows, nicméně o to víc mě začátek a vývoj GNU zaujal. Fundovaní programátoři určitě zaslouží uznání, vždyt dvd přehravače, pračky a také možná váš Android je odvozen od Linuxu. Když budu hodnotit samotný dokument, slabší čtyři hvězdy.(19.4.2011)

 • verbal_cohle
  ***

  Pěkný úvod do historie Linuxu. Entuziasmus z protagonistů jen číší. Bohužel je to trohcu jednostranný a propagandistický dokument. Chtělo by to nějáké pokračování, které by shrnulo dalších deset let života tohoto OS.(20.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace