Balada o mŕtvych očiach (TV film)

Československo, 1988, 83 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Neskutočne silný zážitok a v porovnaní s dnešnými slovenskými "filmami" nestál skoro nič. Na televízny film až neuveriteľné herecké výkony. Film som videl 2x, už je to pár rokov dozadu, ale herecké výkony aj príbeh na mňa silne zapôsobili. Silný príbeh slepého syna bohatého statkára, ktorý sa všemožne snaží byť užitočný a milovaný. Brat ho nemôže ani vystáť, sestre je ukradnutý a rodičia ho síce ako syna majú radi, ale je im skôr na príťaž. Akokoľvek sa snaží /výborná scéna klčovania v daždi/, lásky, uznania ani vďaky sa mu nedostáva.... Exeletný výkon G. Valacha, tak ako vždy. Film obsahuje veľmi kvalitnú, peknú hudbu a na to, že je to TV film, musím dať plné hodnotenie. 100%.(16.3.2009)

Krasna balada na motivy romanu Rudolfa Jasika. V prvom rade jednoducho MUSIM vyzdvihnu carokrasnu hudbu..ak sa dobre pamatam od Svetozara Stura. Skvelo dokresluje atmosferu a krasnu prirodu. Herecke vykony vyborne, hlavne spickovy Gustav Valach otca ani nemusel hrat, on nim bol. Gaisberg bol ako slepy syn uveritelny...co sa mi pri nom casto nestava,aby som mu verila,ale tu sa prekonal. Skoda slovenskych inscenacii...bolo by treba takychto veci tocit viac.(23.7.2011)