O Honzovi a princezně Dorince (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 42 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

• honajz

Tak i na nájemného zachránce Honzu konečně došlo. Jak tuhle potkal ptáka, pták mu poradil, co a jak, koho má zachránit a jak, mezitím si zazpívali, trochu absurdního divadla předvedli - a Honza šel pod chomout. V předchozí pohádce Honza a tři zakleté princezny však nadsázka fungovala daleko víc a lépe - zde je to chvílemi roztomilé, zvláště představitelka princezny je velmi dobře zvolená a její herecký výkon příjemně civilní. Stropnický stále ještě neumí zpívat, a ani už se tolik nepitvoří, ale některé jeho kousky skutečně zavánějí absurdním surrealismem (lezení po žebříku). Celkově příjemný oddech, občas nedůvěřivé pohledy, ale docela to na oddechové nedělní odpoledne ujde.(1.3.2015)

Tahle pohádka do dětských dušiček zaseje nejistotu, zda Honza chce rosou courat, mýt se, nebo kovat luční kobylky. Jakmile si dítko nějak ujasní myšlenky v tomhle ohledu, začne přemýšlet, jak se létá na papírovém drakovi. Tuhle záhadu nevyřeší nikdy, ale vzápětí je mystérium dračího letu zasunuto technikou, kterou Honza používá k lezení po provaze. Honza je sice ve světě pohádkovém perspektivní typ, o tom žádná, ale o jakých že to svalech zpíval? Princeznu sladší než bonpari jsem si pamatovala hezčí, sympatická zůstala i po těch letech. A ještě jedna drobnost, pomněnky jsou modré, pane ministře. Pokud chcete svoje oči k něčemu přirovnávat, dejte na mou radu a zkuste to s oříšky. Jako dítě jsem tuhle pohádku měla ráda a bavila jsem se u ní i dnes.(1.8.2015)

• Tommassi3

"A ty si teď čaruj třeba klíčem od dveří !!" ;) Nesmírně rozporuplná záležitost.. Klempíř tentokrát dost slabý, podobně jako princezna v podání Kateřiny toho času Seidlové, ovšem i tak překvapivě krotká Sváťa Simonová stvořila docela legendární formální bordel..(23.6.2019)

• UncleG

Tohle je pro mne přímo odstrašující příklad osmdesátkový televizní impotence. Aneb pohádka za tři housky s uherákem, ve který se nepovedlo ale lautr nic. Tyhle papundeklový výrobky bývá občas sranda sledovat kvůli obsazení - herci se neberou vážně, dělají kraviny, a tím, že se jede "na první dobrou", vznikne kolikrát až skvost... Jenže v Honzovi a princezně Dorince se ansábl nejnže zapomněl bavit, ale většina skvělých herců se tu tváří jako "šmarjá, ať už mám tuhle krávovinu z krku". A tak se 42 minut zdá býti třemi hodinami.(3.3.2015)

Jak ministr obrany obyčejnou princeznu zachránil :-). Jako malýmu se mi tahle pohádka líbila, Zlatokrál je echt záporák a Honza sympaťák...(8.1.2017)

• rakovnik

Tipuji, že tuto pohádku ve studiu natočili tak za 42 minut. Mým problémem je u této pohádky fakt, že ji hodnotím jako dospělý. Proto jsem také viděl u toho umělého ptáčka silon, kterým jej ovládali. Malým dětem se ale může líbit.(10.12.2016)

• otík

Volné pokračování pohádky Honza a tři zakleté princezny bylo o poznání hloupější a nezajímavější. Zatímco v minulém filmu Honza tradičním způsobem zachránil princezny ze spárů draka a byl tradičně zrazen třemi chytráky, zde vlastně není co řešit. Princezna si má vzít Zlatokrále, který vše, čeho se dotkne, mění ve zlato. Jenže Honza má zlatý klíček a díky němu (nevím jak, to jsem už spal blaženým spánkem unuděného diváka) Zlatokrále přemůže, princeznu zachrání a vezme si ji za ženu. Na pozadí černého divadla pak zase uhání na měsíci kdoví kam. Opět se zde hodně zpívá, tentokrát ale tak nějak trapně a nudně, scénář je zcela nezajímavý a celé vyznění pohádky výrazně amatérské. Nudná a zbytečná pohádka. Hudba: Jaroslav Klempíř & Ivan Zelenka(9.3.2015)

• tuntavala

A rostou u vas houby? Tak to k vam prijedeme na dovolenou.(1.3.2015)

• tyna97

Co tam dělá ta ruka s ukazováčkem? :-0(1.3.2015)

• GIK

Snad jen závěrečná písnička vybočuje z pohádkového podprůměru. Pokračování filmu Honzova a tři zakleté princezny se už tolik nepovedlo, ať už jde o herce, příběh, hudbu či humor.(1.3.2015)

• subic

To jsem já, pohádek král... aneb Stropnický jako Honza zachraňuje obtloustlou princeznu, kterou hrála nijaká Kateřina Seidlová-Hrušková. Je to slabé volné pokračování pohádky Honza a tři zakleté princezny (1984).(10.12.2016)