poster

Jsouc na řece mlynář jeden

 • anglický

  There Was Once a Miller on the River

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Horor

Československo, 1971, 10 min

Režie:

Jiří Brdečka

Scénář:

Jiří Brdečka

Hudba:

Jiří Kolafa

Producenti:

Jiří Šebestík
(další profese)
 • Nach
  *****

  Krátké, atmosférické, drsné a perfekcionistické. Miluji tyto animované filmy vytvořené touto metodou. Sama kresba je zde prioritní součástí děje a pohyb je již jen doplněk. Vše k dokonalosti vede skvělý hlasový projev Miloše Kopeckého. Pokud tedy toužíte po strašidelném vyprávění pro dospělé, říznuté animovaným doprovodem ala Švankmajer, určitě dejte tomuto snímku šanci. Věřím, že vás nezklame. 85%(20.4.2015)

 • SOLOM.
  *****

  Opravdu smutný ale nádherně zpracovaný příběh, který patří k vrcholům naší animované tvorby. Kopeckého zpívaný způsob vypravovaní navodí příjemnou hororovou atmosféru, stejně jako jednotlivé obrazce. Všechno do sebe pěkně zapadalo a zase ukázalo, že lidská chamtivost nezná mezí. Bohužel často dochází právě k Nedorozumění a špatnému konci. Jiří Brdečka si zaslouží uznání a nezbývá mi, než se před tímto snímkem poklonit.(18.2.2015)

 • gudaulin
  *****

  Působivý animovaný horor, který vychází z kramářských písní, a tomu je přizpůsobený i expresivní hlas vypravěče Miloše Kopeckého. Chuťovka s dokonalým výtvarným zpracováním, údernou pointou a stylizací. Jeden z vrcholů české žánrové animované tvorby. Tahle záležitost vážně není pro malé děti. Celkový dojem: 95 %. Na realizaci filmu se vedle Brdečky sešla výtvarnice Eva Švankmajerová, což je poznat z výtvarného stylu, který připomíná její obrazy, a animátor Jaroslav Doubrava, jinak známý ze spolupráce s Macourkem a Bornem.(19.5.2011)

 • pytlik...
  ***

  Nejhorší osud měla ta sestra, neb ztratila bratra a iluze o rodičích. Naopak nejlíp na tom byl onen bratr, v jeho mysli zůstali rodičové čistí až do konce a smrt zažil nádhernou, rychlou a bezbolestnou. Někdo by mohl namítnout, že tak dobře zase nedopadl, protože se stejně musel dozvědět, kdože ho to zabil, když z nebe shlížel do pekla, co že to tam v kotli čerti kuchtí. Jenže podle mě k tomu nedošlo, bůh tomu nějak zabránil, protože by se pak onen voják nutně trápil a to v nebi není možné.(2.2.2013)

 • Earl10
  ***

  Z cyklu Mistři českého animovaného filmu! Na rovinu musím říct, že tohle jde opravdu mimo mě! Absolutně nezáživných deset minut a přehlídka divných postav, které nemůžou snad nikoho oslovit. Netvrdím, že je to něco otřesného, ale já už si to podruhé nepustím. Ani nevím proč, ale tenhle film jsem ještě dost nadhodnotil! [50%](22.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace