Willy Kufalt

Ale ták surrealistickou komedii s Michelem Serraultem v hlavní roli beru všemi deseti! :-) Mňam, mňam.. to byla ale luxusní nahláškovaná jízda plná absurdních situací, vtipných konverzací, nápaditých detailů, vše v doprovodu podivného, pomalu až zvráceného děje mířícího do neotřelé parodie s nepředvídatelným vývojem, která bouří všechna klišé, očekávání a postupně občas i logické zábrany... ale v té nadsázce a stylizaci to vlastně vůbec nevadí, pokud jste naladěni na jednu vlnu s filmem... „Zůstal jsem viset, aby se mohli smát...“ Serrault i Piccoli opět předvedli, jací jsou (byli) úžasní herci a znamenitě potáhli celý tento absurdní film, který by bez obdobně skvělých hereckých výkonů nefungoval, a neztratili se při nich ani sekundující Jean Carmet a mladičká Juliette Binoche. Svým dějem plným absurdit a nekonvenčními vztahy mezi postavami mi ŠVAGR nejednou hodně připomněl filmy Bertranda Bliera, u kterého se Rouffio určitě dost i inspiroval a možná i chtěl napodobit. Někteří režiséři se často stávají pro jiné terčem víc než inspirací, přímo napodobování, ale v tak skvělém provedení s tím nemám problém. Vždyť i Stanley Donen natočil svou slavnou Šarádu tak, že na každém druhém kroku výrazně zavání Hitchcockem a zároveň pro některé diváky i řadu Hitchcockových filmů překonává. A já Rouffiovi s povděkem kvituji, že při té velmi úspěšné snaze natočit pro změnu silně „blierovský“ film upustil od úchylných (i jakýchkoliv jiných) sexuálních scén, které mi na Blierových filmech více či méně skoro vždy vadily. [90%] ()

Martin741

Skutocna kvalitka, kedy Michel Piccoli /Salto nel Vuoto 1980, Pohrdani 1963, velka Zranice/ zaziaril tak jaxa ma. nesympaticky Serrault /Klec Blaznu 1 a 2/ mi to trochupokazil, nemam toho herca proste rad. Kulisy,m dialogy a tempo vsak namakane, odporucam : 70 % ()