Sedm a víc

The Seven-Ups

Akční / Drama / Krimi

USA, 1973, 103 min

"RESPECT FOR THE DEAD IS CONSIDERED VERY IMPORTANT. YOU KNOW THAT. ... SHOULD SHOW AS MUCH FOR THE LIVING." -------------- The Seven-Ups sa môže pýšiť skvostnou automobilovou naháňačkou, ktorá ho radí na zoznamy vedľa ikonického Bullitta a filmy ako Ronin, Vanishing Point, Gone in 60 Seconds, Francúzska spojka či Poliš a bandita. Nie je to náhoda, producent/režisér snímku stojí práve za spomínaným Bullittom a Francúzskou spojkou. Bez nej tam ale mnoho nezostalo. Solídna detektívka, ktorej na to, aby bola niečo viac, chýba, neprekvapivo, niečo viac. Dávam tri hviezdy z rešpektu k starým dobrým 70-kovým policajným thrillerom.(4.2.2019)

Nemusim nostalgii, ale přece jen dětství prožitý v 70. letech ve mně zanechalo následky natolik, že kriminálky z tý doby mě pořád něčim oslovujou - většinou zajímavou hudbou (často jazz nebo současná vážná), pomalejším tempem, americkejma silničníma korábama ( v tomto filmu je ještě k tomu opravdu znamenitá honička), atmosférou a taky samozřejmě oblíbenýma hercema (zde Roy Scheider). JInak scénář trochu kulhá, objektivně by to asi bylo na tři hvězdy, ale s potěšením dávám čtyři.(13.9.2008)

Nakrklej Scheider řídící burácející Pontiac ve výborný honičce, která není moc daleko za Bulittem. Škoda, že člověk musí hledat takhle surovou jízdu čtyřicet let zpátky. Kdyby tam nebylo jen tolik přidanýho kvílení pneumatik. Jinak přiznávam nezáživnější příběh bez většího napětí. Styl sedmdesátek s hlavníma hrdinama ve zvonáčích a krátkých kabátech ho zajista vynahradí. -"You can't do this to me, Buddy! No?" -"You watch me!"(14.9.2010)

Slavnou honičku jsem už znal z youtube. Včera večer film běžel na kanálu Prima Cool, takže se mi naskytla příležitost vidět to konečně celý. Mam rád tyhle kriminálky ze 70. let. Jsou drsný, obsahujou dost násilí a maj takový svý kouzlo a atmosféru. Tuhle detektivku bych zařadil k průměru. V 70. letech se rozhodně natočily lepší kousky, kde bylo víc akce, víc napětí, víc násilí a lepší herci. Roy Scheider je sice výbornej, ale zbytek herců žádnej zázrak. Tim ale nechci říct, že by snad film nebyl dobrej, ale najdou se i lepší. Jestli máte rádi kriminálky ze 70. let, rozhodně film stojí za vidění. Jinak mě dost překvapilo, když jsem se tu podíval do profilu režiséra, že nic jinýho nenatočil...(8.5.2011)

• UncleG

Zvláštní. Druhej den už naprosto nevím, o čem vlastně tenhle film vyprávěl. Jediný, co si pamatuju, byla vynikající automobilová honička v americkejch kárách - obrovský, težký, nestabilní a špatně říditelný "vany" s ohromným výkonem se bezhlavě řítí městem... až odskakujou puklice od kol a praskaj tlumiče. Tohle bylo grandiózně nařvanejch deset minut. Jenže, jak říkali už naši předkové: jedna honička film nedělá.(1.9.2010)

• - Film je spin-offem Francouzské spojky a vznikl mezi oběma díly. Aby nedošlo k dotčení autorských práv, postava hlavního detektiva byla přejmenována z z Buddy Russoa na Buddy Manucciho. (honajz)