Sedm a víc

The Seven-Ups

Akční / Drama / Krimi

USA, 1973, 103 min

Typická sedmdesátková kriminálka se vším co k tomu patří. Máme tu takový ten klasický pomalejší rozjezd který je pak vykompenzován pár podařenými sekvencemi. Nevyčnívá to nijak výrazně z tehdejší tvorby, ale minimálně kvůli té zdařilé honičce a závěrečnému rozuzlení to za sledování stojí. Navíc v jedné ze svých prvních rolí se tu jako protivník Scheidera objevuje můj oblíbenec Rychard Lynch který se snad s tím svým typickým psychopatickým kukučem už musel narodit. Na lepší 3* to v pohodě vystačí.65%(4.8.2016)

Slavnou honičku jsem už znal z youtube. Včera večer film běžel na kanálu Prima Cool, takže se mi naskytla příležitost vidět to konečně celý. Mam rád tyhle kriminálky ze 70. let. Jsou drsný, obsahujou dost násilí a maj takový svý kouzlo a atmosféru. Tuhle detektivku bych zařadil k průměru. V 70. letech se rozhodně natočily lepší kousky, kde bylo víc akce, víc napětí, víc násilí a lepší herci. Roy Scheider je sice výbornej, ale zbytek herců žádnej zázrak. Tim ale nechci říct, že by snad film nebyl dobrej, ale najdou se i lepší. Jestli máte rádi kriminálky ze 70. let, rozhodně film stojí za vidění. Jinak mě dost překvapilo, když jsem se tu podíval do profilu režiséra, že nic jinýho nenatočil...(8.5.2011)

• choze

Mám rád atmosféru sedmdesátkových kriminálek, ale snad žádná u mě nikd nedosáhla na víc než tři hvězdy, protože dějově mě až nepříjemně často nudí a odzívám i všechny ty slavné honičky. A SEDM A VÍC mě nudilo už úplně, i když některé scény tu - i díky nepříjemné hudbě - působí až hororově (úvodní akce, 2x automyčka). Plus ta honička mi přišla hodně opsaná od BULLITA.(31.8.2018)

Nakrklej Scheider řídící burácející Pontiac ve výborný honičce, která není moc daleko za Bulittem. Škoda, že člověk musí hledat takhle surovou jízdu čtyřicet let zpátky. Kdyby tam nebylo jen tolik přidanýho kvílení pneumatik. Jinak přiznávam nezáživnější příběh bez většího napětí. Styl sedmdesátek s hlavníma hrdinama ve zvonáčích a krátkých kabátech ho zajista vynahradí. -"You can't do this to me, Buddy! No?" -"You watch me!"(14.9.2010)

Docela koukatelná americká detektivka ze sedmdesátejch, i když teda zmiňované FRANCOUZSKÉ SPOJCE dle mého názoru nesahá ani po kotníky. Jedním z důvodů může být povrchní vykreslení ústředních postav, nebo přímočarý a předvídatelný děj. Jen jsem se místama divil, jak je možné, že takoví přísňáci jako jsou členové hyperelitní jednotky 7ups jsou tak leví a tolikrát to za film tak školácky zvrtaj.(29.4.2011)

• - Film je spin-offem Francouzské spojky a vznikl mezi oběma díly. Aby nedošlo k dotčení autorských práv, postava hlavního detektiva byla přejmenována z z Buddy Russoa na Buddy Manucciho. (honajz)