Tajemství řeky Bohů

• USA The Seventh Scroll (více)

Tritisíc rokov pred naším letopočtom sa v mocnej Egyptskej ríši faraón Mamose (EDMUND PURDOM) oženil s krásnou Lostris (KATRINA GIBSONOVÁ), ktorá však milovala veliteľa Tanusa (PHILLIP RHYS). Po smrti manžela sa jej narodilo dieťa, ktoré však nesplodila s manželom. Jediný, kto o tom vedel, bol jej otrok a dôverník, múdry Taita (ART MALIK), ktorý sľúbil zomierajúcej kráľovnej, že sa o dieťa postará. Odniesol ho k Nílu a zaprisahal boha rieky, aby na novorodenca dohliadol. Potom ho položil do prúteného košíka a zveril rieke. Súbežne s príbehom sa v našej súčasnosti odohráva príbeh pozoruhodného najdúcha Hapiho (JEFFREY LICON), ktorého na brehu Nílu objavili v prútenom košíku Duraid al-Simma (TONY MUSANTE), mladý profesor egyptológie a jeho manželka, archeologička Royan (KARINA LOMBARDOVÁ), napoly Angličanka a napoly Egypťanka. Obaja hľadajú rozprávkový poklad spred päťtisíc rokov... (oficiální text distributora)

Roseinka odpad!

Pro mě je tohle největší průser co se týče filmu na motiv knížky... Mé nejoblíbenější knížky, takže jsem tím trochu ovlivněná, přesto však si myslím, že objektivně se tohle snad nemůže nikomu líbit. Opak je pravdou. Přála bych si, aby se toho chopil znovu někdo jiný, nějaký schopný režisér, který dodrží aspoň hlavní linii příběhu. Chce se mi fakt brečet, když vidim, jak ten film je směšnej a trapnej. Režie absolutně neschopná. Nedokážu prostě odpustit naprostý překopání příběhu. A výběr herců je taky hrůza děs!!!! Tak nádherná knížka a Connor z ní udělá světovej propadák... ()

Brouk

Smithově literární předloze se to nevyrovná, ani to nelze srovnávat. Zkuste převést více jak 1500 stran textu (nikoli popisného ale vcelku akčního - všechny 3 díly Řeky Bohů) do obrazového záznamu, který je o málo větší než 4 hodiny. Máte omezený rozpočet, děj se Vám skáče z historie do současnosti, tak co s tím? logicky to bude tvrdý kompromis. Takže asi tak. Přesto je to pro mě sympatické dílko. A už jen za odvahu 4*. ()

misterz

Veľmi smiešne vizuálne efekty, predvídateľný záporák i koniec príbehu a výrazný televízny dojem, no malo to aspoň silnú charizmu dobrodružstva - stále sa tu niečo dialo... zloduchovia, naháňačky, strieľačky, Indiana Jonesovské pátranie po záhade, romantika, prekrývanie dvoch časových línií... Nuda tu nehrozí. Na priemer je tu toho dosť. 60/100 ()

ilemas odpad!

Takhle zprznit jeden z mých nejoblíbenějších románů od Wilbura Smithe!!! Kniha se asi zfilmovat nedá, musel by to vzít do ruk třeba Ridley Scott a udělat z toho nejméně 4 hodinový velkofilm. Raději si přečtěte knihu a pak hodnot´te. ()

Casablanca

Své hodnocení ospravedlňuju tím, že když jsem seriál viděla, byla jsem čerstvě zamilovaná do historie a celé hodiny studovala encyklopedii od Vernera. A taky mě přivedl k Wilburu Smithovi, kterého jsem četla, zatímco mé vrstevnice žraly Lanczovou... Ano, je to hloupé, knize se to nevyrovná, ale dokud nějaké seriály dokáží vzbudit v dítěti zájem o něco, co za to stojí, pak si ty tři hvězdy zaslouží... Ale už to nikdy nechci vidět, abych nemusela ubírat! ()

J.Bourne

Krásnej příběh. Takovej pohádkovej až. Ale moc povedenej. Vzpomínám si jak sem to jako malej hrozně prožíval. Teď po 12 letech sem se na to mrknul znova a vůbec mě to nezklamalo. Ba naopak vzbudilo to zas ve mě tu dětskou vášeň po k egyptu a jeho mystice. Jasný na knižní předlohu to nemá a některý efekty a herecký výkony sou úsměvný, ale třeba provedení starověkého egypta bylo velmi povedené. Pro mě je to prostě jeden z srdcovejch filmů. Čtyři a půl hvězdičky. Určitě se na to zas podívám. ()

RadimFišer

Poprvé vidět tento film a svoji monumetálností a dosahem mě přinutil přečíst knihy. Poslední díl jsem předčítal kolem pyramidy v Louvru někdy nazpátek kolem roku 2000. Podruhé byl film velmi nekvalitní a nerovnal se s mojí očekávanou představou. Avšak uvedení do světa spisovatele Wilbura Smithe stálo za to. Řekl bych povinná videočetba pro ty, kteří se zabývají Egyptem. Děkuji ()

ZorkaJ

Knihy Řeky bohů jsem doslova hltal. Což se o seriálovém zpracování říci nedá a určitě skalní fanoušci uroní slzu nad promarněným materiálem, který za knihou hodně pokulhává. Škoda, nevyšlo to. ()

vygamba

Knížka byla super, což se bohužel nedá říci o filmu. Zfilmování takového románu, jako je Řeka bohů, je těžký kalibr a zde se to vůbec nepovedlo, na filmu je až děsně vidět, jak na něm filmaři šetřili - laciné efekty nad kterými můžete jen kroutit hlavou a brečet a scénář, který stojí za prd - ale proč?! Mohl z toho být nádherný film na pokračování, jako v případě filmu Bratrstvo neohrožených. Místo toho se sešla banda lidí, kteří asi knihu četli se zavřenýma očima a do uší jim hrál Hammondův varhaní recitál a řekli si, že o tom natočí film. Půlka * je za to, že se někdo vůbec odvážil do zfilmování Řeky Bohů pouštět druhá půlka za to, že ti co nečetli knihu, tak jim to přijde jako docela pěkný, možná až moc dlouhý, dobrodružný film alá Lovci Pokladů. ()

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Za mňa veľmi dobre spracovaný trojdielny film. Ono je to síce označené ako seriál ale ja to beriem ako jeden dlhý film. Film má 3x89 min. Je to pekné dlhá stopáž ale tých štyri a pol hodiny ubehne rýchlo. Skvelý a hlavne zaujímavý príbeh. Hudba je tu ok nič extra ale nič hrozné. Herecké výkony sú nadpriemerne. Najlepší herecký výkon podal chlapec. Prvá časť je príjemný úvod do celého príbehu, kde sa dobre načnú niektoré otázky. Druhá časť je príjemné pokračovanie príbehu, kde sa síce niečo zodpovie ale nie všetko a tretia časť je skvelé zakončenie. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobré. Čo sa týka vizuálu je vidno, že režisér nemal na daný film veľký rozpočet čo bohužiaľ zhadzuje celý film. Film môžem jednoznačne odporučiť. Hlavne ľuďom, ktorý majú radi egyptskú tématiku. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Grellenort odpad!

Strašlivej průser pro vymytý americký mozečky. Ona ostatně kniha na tom nebyla o moc líp, ale dovedla to výborným vypravěčstvím efektivně skrýt, což rozhodně není případ týhle hovadiny. ()

u

strašná sračka,opak kníh,podle které to bylo natočeno.řeka bohů jako kniha snad nikdy nebude překonaná,ale film neměl nikdy vzniknout.je to ostuda. Lostris vypadá jako nějaká míšenka od vinnetoua a to ještě v béčkovém provedení. ()

Chrudoš

My, nezatížení sáhodlouhou přetlustou knihou, můžeme objektivně hodnotit jen tuhle úžasnou podívanou... P.S. Knihu číst nechci! Koukám na všechny 3 díly v polici a děsí mě :) ()

p.i.t.b.u.l

Chapu, ze zpracovat film podle slavne knižní předlohy je obtížné. Ale to co z toho vzniklo je mnohem horší nez jsem si dokazal představit. Hrůza. ()

hwnd

Knižní předlohu neznám, takže nemám s čím porovnávat. Toto filmové dílko mi ale přijde docela dosti zlé. Ještě tak část, která se odehrává ve starém Egyptě, to vcelku ujde. Ale část ze současnosti je přehlídka lacinosti, neherectví, prkeného komparsu a vystupňované nereálnosti. Za všechno snad uvedu, když si frajer hopsnul v šatech do vodopádu, hned jak vyplaval, tak zjistil, že parťáci už jsou unesený kdesi daleko (asi velký plíce) a on byl po chvilce též zázračně usušen a vyžehlen (asi zázračný saharský sluníčko), no proč ne. Škoda, tuhle tématiku můžu, docela jsem se na to těšil, ale prostě mě to nebavilo. ()