Chloé studuje archeologii na univerzitě v Rennes - v srdci Bretaně. Její specializací je keltská historie. Tento školní rok se však odvíjí ve znamení série záhadných vražd. Nevysvětlitelné události, s nimiž se dívka setkává, se zdají mít spojitost s tajuplným lesem Brocéliande, opředeným keltskými legendami. Chloé se zde podílí na archeologickém průzkumu hrobů. Riskuje tím však že probudí starověké temné síly... (oficiální text distributora)

gumli

Veľmi slabý film,aj filmy triedy B majú svoje hranice.Tu nie je nič dobré.Kamera veľmi slabá,herectvo o ničom a prihlúple dialógy.Moc horrorov z Francúzska som nevidel,ale toto je asi najhorší film z tejto krajiny.Pritom ale námet je dobrý,určite sa dal využiť oveľa lepšie.Škoda času,radšej si zdriemnuť ako pozerať na čosi také. ()

MM_Ramone

Francúzsky nízkoropočtový horror, ktorý by chcel byť originálny. Tajomní druidi a ich mystické rituály, to by celkom šlo. Lenže tak ako to spracovali tvorcovia tohto filmu to je hotová pohroma. Totálna nuda od začiatku až do konca. Úbohá réžia, mizerné hudobné podklady, stupidný, deravý scenár a príšerní herci. Najmä predstaviteľka hlavnej ženskej úlohy je pri tom ako sa snaží hádzať pózy a pohľady ako Neve Campbellová a ku tomu špulí ústa ako Michelle Rodriguezová vyložene trapná. No a nechcite vidieť tie akčné scény. To je hotová groteska. * ()

Nick Tow odpad!

Kelti sú teraz v móde, takže bolo len otázkou času, kedy niekoho napadne spojiť Druidov s horrorom. Lenže nespojil. Už dávno som nevidel film, kde zúfalo nefunguje naprosto nič: herci, atmosféra, príbeh... Podľa obálky som si síce veľa nesľuboval, ale keby som radšej hodinu a pol čumel na pisoár v staničnom bufete, urobil by som lepšie. Za predpokladu, že by odo mňa hajzlbaba nezinkasovala 70 Sk, koľko som vysolil za požičovné. ()

SOLOM.

Nápad a námět je jistě celkem slušný a lákavý, ale konečná podoba značně pokulhává, a to na všech frontách. Co se týká po stránce kamery a střihu, tam bych ještě s přivřením oka mohl říct, že to ušlo. Občas se sice vyskytly rozmazané nebo roztřepané záběry, ale prostředí, ve kterém se natáčelo, to odlehčilo. Převážná část se totiž odehrává v budově školy nebo jeho blízkého okolí. Samotné vybavení a doplňky navodily slušnou celkem reálnou podobu autentičnosti historických předmětů a zbraní. Když jsme se ale začínali dostávat k podstatě věci, o kterou ve filmu vlastně jde, dostavilo se zklamání. Fosforující posvátný kámen a kotlík určený k rituálu by nenahnali hrůzu ani pětiletému dítěti. Po sérii nudných soubojů s novodobými druidy se představila hlavní nestvůra. A to jsem si začal připadat jako ve zlém snu. Posvátná bohyně Morykana se druidské mytologii ani ničemu, co by se dalo snad k ní přirovnat, vůbec nepodobala. Spíše mi to přišlo jako nepodařená kopie Aliena bez ocasu, navlečeného do brnění a bojujícího s oboustranným kopím na jehož jednom konci se točil chrastící kovový kotouč. Navíc se tam vyskytlo dost naprosto nesmyslných hlášek a scén, které mi ze začátku nevadily, ale postupem času začali nudit. ()

Morholt

Tak druidská tématika zase až tak často k vidění není a Brocéliandský les je pro krvelačné keltské kněží ideálním rejdištěm, ale tohle se zrovna dvakrát nepovedlo. Parta nesympatický studentíků tu pobíhá v polystyrenových jeskyních a nechává se honit poměrně neschopnou potvorou. Herci špatní, atmosféra nulová a nepomáhá ani kamera. Za pozornost stojí snad jen pár nechtěně vtipných momentů a maska té "starověké temné síly" také není špatná, ale jinak je to bída s nouzí. 10% ()