Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

frafra odpad!

tak tady jsem tedy dlouze váhala,....dát odpad nebo 5 hvězdiček? jiné filmy téhož typu mě velice baví, člověk se zasměje....v tomto filmu například u kamenné tváře arnolda, nebo scéně s medvědem, kdy ten medvěd opravdu divně běhá a je menší než arnold :D ale kvůli zdlouhavému a nedomyšlenému konci jsme dala odpad! ....nelíbilo se mi, že si Hercules nabrnknul v New Yorku micinku a kvůli ní tam chtěl zůstat déle....a najednou obrátil, odletěl zpátky na olymp a ani si na ni nevzpomněl...divné.....jinak taková klasika, co v sobotní večer i odpoledne nezklame. ()

Andersis

Jj Arnold je bůch. Je to sice hrozná komedie, ale několikrát sem se nasmál. Slavný rakouský kulturista jestě asi neuměl moc anglicky tak většina jeho vět jsou furt stejne např: Já sem Hercules a neodporuj mi atd. Rozpočet je jasně vidět, Arnie do toho šel protože si to chtěl ovšem zkusit jaké to je být hercem. Jak daleko se ovšem dostal to asi nikdo netušil. Ale musím přiznat, že je to klasika která se v naší televizy oběvuje jen zřídka. Pro fanoušky Arnolda povinost. Ostatní to nesmí brát tak vážně kulisy a herci sou ze dřeva a hudba je spíše otravná. ()

Wiluna

Jedna žiarivá hviezda 🌟pre jedinečnú lekciu angličtiny s veľkým Arnoldom. „Senkjú. Dis uos very gud srou!“😅 To, ako zámerne boli kvôli nemu vedené pomalé dialógy s čistou artikuláciou bolo roztomilé a zároveň z toho boleli ústa aj mňa. Herecký výkon v prvotine nášho Arnieho nebol ani zďaleka tak hrozný, ako pritrúble mimické pohyby herca Arnolda Stanga a.k.a. Pretzie, ktorý ma iritoval asi najviac. Neskutočná hlúposť, ktorá je popritom však veľmi sympatická. ()

Blue.Shark

Vtipné, když je člověk pod obraz nebo ví, co čekat a zároveň je ve společnosti podobně nastavených individuí. Arnolda mám fakt rád, ale film, kde je v titulkách "Starring Arnold Stang and Arnold Strong" snad ani nemůže dopadnout dobře. Asi nejzajímavější je na celém filmu talent scénáristy. Má totiž smysl pro tajemno, což je na některých scénách dost vidět. Třeba když Héra řekne Nemesis: "A předej Plutónovi zprávu", ale nikdo se nikdy nedozví, co je to za zprávu. Celý film je pouze předváděčka Arnieho svalů, a to i v situacích, kdy by to člověk nečekal. Třeba při prohlížení pouličního plakátu. Asi je škoda, že to není nahláškované, protože by z toho mohlo být kultovní béčko. Už jen kvůli Diovu blesku vytvořeného ze zohýbaného roxoru. ()

Paldiny

Za žiadnych okolností nepozerajte ak nemáte zmysel pre recesiu a špatné filmy. Úvodná polhoďka je bezkonkurenčná, Arnold Strong zostúpi z Olympu, aby okúsil Veľké jablko. Na ceste za ním najskôr pobije tucet námorníkov, potom miesto bakšišu prevráti taxikárovi auto a domácim atlétom vytrie zrak olympijským výkonom. Neváha pri tom trúsiť hlášky ("Ty fešný muž, ty pekná žena a nie ste milenci? Veď to je proti prírode“), nehovoriac o tom, že na rande v Central Parku stihne spacifikovať tristo kilového medveďa Grizlyho. Tam odporúčam zbystriť na hlbokú nočnú oblohu, za ktorej štartujú policajti a krásnu belasú, za ktorej sa Arnie bije hlava nehlava s medveďom. Práca s filmovým časom tu dosahuje nového levelu, Ed Wood by mal isto radosť. To všetko v úvodnej polhodine, potom sa do toho začne montovať zápletka a sranda ide stranou, našťastie posledných dvadsať minút zas patrí Herkulovi. Najskôr zbavený božskej sily sa zlostí, že nedokáže zdvihnúť poltónovú činku, aby následne akémusi indiánovi ukradol koč a po Times Square v tričku a slipoch sa naháňal s mafiánmi, v pätách ho nasledoval spomínaný indián s hotdogom v ruke a za ním šprintoval predavač, ktorý mu naň nestihol dať kapustu. Vážne! Neskutočná sranda, ktorá musí sadnúť do nálady, preto chápem odpady, film je veľmi zlý pokiaľ ho vnímate po filmovej stránke, tiež plné paľby aké museli padať v spoločnosti spoločensky veselých existencií a ja? Mne síce spoločnosť chýbala zato nálada nie preto zaslúžená trojka aj za parádne trojky krásnej Venuše. P.S. film je plne dabovaný v češtine i keď originál vraj ponúka Arnieho hlas, ktorý bol pre pôvodnú verziu kvôli silnému prízvuku predabovaný. ()

• Filmový debut Arnolda Schwarzeneggera. (M.B)
  • Film byl vyroben pro italskou televizi s rozpočtem pouhých 300 000 amerických dolarů. (lekr)
  • Arnold Schwarzenegger nejprve nechtěl přijmout roli v této komedii. Nakonec jej přemluvil jeho přítel Reg Park, který si zahrál Herkula ve třech jiných filmech. (Džejkop)