Rolničky, kam se podíváš

Jingle All the Way

Všade samé zvončeky

Jingle All the Way

Komedie / Rodinný

USA, 1996, 86 min (Director's cut: 94 min)

Co naplat, tohle považuji za vánoční klasiku a je to další z filmů, bez kterého si už neumím představit vánoční svátky. Dá se to brát jako dobrá parodie na všechny filmy o pohodových Vánocích. Ač už jsem tenhle film viděl nesčetněkrát, přesto se u něj vždy velmi nasměju a monology mne nikdy neomrzí, i když už je znám zpaměti. Tohle je prostě jedna velká vánoční jízda, která mne vždy na hodinku a půl dokáže příjemně zabavit. Dávám tři hvězdičky, ale jak říkám, tohle je taková srdeční záležitost, ale i přesto nemohu přehlížet některé nedostatky, které tenhle film má, ale nebudu je raději rozebírat, nebo bych si tenhle snímek ještě zprotivil, takže tři hvězdičky s konstatováním, že i příští rok o Vánocích se na tuto komedii těším.(28.12.2007)

S timhle filmem prožívám každé Vánoce a vždy se na něj rád podívám. Ani trochu mě netrápí, že se Arnold přetahuje s pošahaným pošťákem o plastovou hračku. Myslim si, že bylo dost vyhaslejch životů, pod který se Arnold podepsal. Tady jde o Turbomana sakra! Počtem hvězd bych chtěl ohodnotit jednoduchý nápad scénáristy, hlášky, zábavu a jednu hvězdu speciál za BIG SHOWa v převleku Santy. Nevídané. "Dostanu tě, Trotlmene!"(13.10.2010)

Howard Lagston nasbíral doma pár černých puntíků za nesplněné sliby, ale o vánocích si hodlá u synka šplhnout zakoupením jeho oblíbené figurky Turbo Mana. S koupí dárku nepříliš vychytrale počkal až na Štědrý den, kdy si s ostatními nesvědomitými otci mohl u prázdného regálu přečíst nápis "Vyprodáno". Zmatený tatínek však nehází flintu do žita. Začínají svátky klidu a míru, ale Howard si už pomalu začíná přiostřovat lokty, protože na cestě za vysněným Turbo Manem mu nepomůže slušnost, ale pouze rychlost, předvídavost, taktika a hrubá síla.(16.10.2009)

Arnold Schwarzenegger na vrcholu popularity byl sympatický tím, že občas myslel i na menší publikum, přestože jeho čistě komediální pokusy nedopadaly dobře ani ve srovnání s jeho věčným konkurentem Stallonem. Rolničky jsou přes své nesporné chyby příjemně ulítlou jednohubkou trefně popichující každoroční předvánoční konzumní šílenství a současně primitivní prorodinnou moralitou. Před sledováním vypnout mozek a film se stane stravitelným, a to i přes občasné přílišné tlačení na pilu. Cílové menší publikum by navíc Rolničky mohly zaujmout.(25.12.2014)

• VanTom

Zpočátku se i zdálo, že taškařice o zaměstnaném otci, který se snaží koupit synovu lásku sehnáním vyprodané hračky, konzumní vánoční běsnění spíše vědomě odsuzuje, jak by naznačovaly třeba ironicky použité písničky. Jenže prozření „důležité je dodržování slibů, nikoliv drahé dárky“ hodili tvůrci za hlavu už dlouho před ujetým "superhrdinským" finále na opulentní přehlídce. Banálními rodinnými hodnotami (a KLIŠÉ) by se pak zalknul i jinačí herecký kalibr, než toporně šaškující Arnie. A bohužel jeho humory mi v 90% přišly přinejmenším trapné, s krátkodobým zlepšením po nástupu Belushiho Santovské mafie.(11.6.2015)

• - Roli obřího Santy ztvárnil wrestler Paul Randall Wight Jr. známý jako The Big Show. (Mr.Dick)

• - Turbo Man se barvou a oblekem nápadně podobá postavě DC komiks Flashovi. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Saint Paul, Bloomington, Edina a Minneapolis v americkém státě Minnesota. Vánoční průvod byl natočen v Universal Studios v Los Angeles. (Terva)