Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Prepínam telku, idú tzv. "Rolničky"... hovorím si: "toto už fakt videli všetci, iba ja nie". Tak ho nechám pustený, hoci nie od úplného začiatku, ale veď vo vianočnej komédii ma to nezabije a zápletku už dávno poznám. No... kým asi do dvoch tretín bola štandardná infantilná situačka s typickým Arnoldom aj americko-grcnými morálnymi ponaučeniami, tak sa dalo. Myslela som, že v podobnom duchu budú gagy pokračovať. Keď vybuchla listová bombička (sorry, spoiler?;-), ešte som len pokrčila obočie. Keď v kostýme TurboMana začal vystreľovať počítačom animované disky, podozrievavo som prižmúrila oko... s tým filmom sa niečo dialo... Nechápavý výraz tváre ma naplno zasiahol, keď Arnie začal lietať. A lietal, a lietal a neprestával... Potom urobil zopár superhrdinských trikov, ktoré boli smiešne v negatívnom zmysle a ako dospelý divák bez ľubovoľného dieťaťa v okolí som sa cítila až trápne. To "komiksové" finále to celé poslalo do žumpy. Hmm, ale predpokladám, že cieľovú skupinu detí to v roku 1996 a ešte pár rokov potom bavilo. ()

Knuckless

Jedna hvězda za Belushiho a jeho tajnou santovskou manufakturu. Jinak je pravda, že děj je jasný od začátku do konce (turbo čas!). No nevím kdy tomu Arnoldovi přestanu dávat šanci, ale jak to tak vypadá, tak lepší roky než 82, 84, 87 a 91 pro něj v jeho "herecké" kariéře asi nepřijdou. Komedie s ním jsou pro mě utrpení- a to jsem neviděl Juniora... ()

C0r0ner

To nízké hodnocení naprosto chápu a ve výsledku je i pravdivé, ale já měl vždycky Rolničky rád. Je to sice stupidní slátanina, ale když si člověk představí, že má IQ někde kolem 80ti, tak je to celkem slušná zábava. U Schwarzeneggera je to samozřejmě pokles a vlastně jen díky němu stojí film aspoň za něco. 70% ()

Arkanoid

Atmosféra vianočného zhonu využitá na maximum aj vďaka večnej zaneprázdnenosti a zábudlivosti hlavného hrdinu workoholika, ktorý sa snaží napraviť všetky svoje otcovské chyby jediným darčekom. Film postavený na komediálnom talente Arnolda v mnohých zábavných situáciách. Vtip je však priveľmi korektný a dej vzhľadom na rodinný žáner predvídateľný. ()

belldandy odpad!

Je to tak blbé, až je to zábavné. Pokud je úkolem tohoto filmu odhalit skutečné komerční pozadí oblíbených křesťanských svátků, pak funguje bezvadně. Je to výborná parodie na vánoční filmy - vlastně je to antivánoční film. Co taky může vzniknout, když kombinujete vánoční nostalgii s akčností. Heslo zní: Santa umí, batman čumí! ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (fisus)
  • Natáčení probíhalo ve městech Saint Paul, Bloomington, Edina a Minneapolis v americkém státě Minnesota. Vánoční průvod byl natočen v Universal Studios v Los Angeles. (Terva)
  • Turbo Man, figurka, kterou marně shání Howard Langston (Arnold Schwarzenegger), byla vytvořena a navržena pro film. Jako součást marketingu jich bylo s distribucí filmu vyrobeno na 200 tisíc. (sator)