Rolničky, kam se podíváš

Jingle All the Way

Všade samé zvončeky

Jingle All the Way

Komedie / Rodinný

USA, 1996, 86 min (Director's cut: 94 min)

Kdo by to byl řek, že to bude zrovna Arnold Schwarzenegger, kdo si připíše jednu z nejzábavnějších vánočních taškařic. Je to sice ptákovina, ale zábavná (a to platí nejen o zátahu na falešné Santy), utahující si s těch skutečných Vánoc, které někteří každý rok prožíváme (jako je schánění dárku na poslední chvíli) nebo bychom prožít chtěli (kdo by se pro své dítě nechtěl stát jeho vysněným superhrdinou). A pokud to má nějakou vadu (jakože má) tak závěrečná tečka, která přijde po titulcích, je všechny smaže a defitivně roztáhne pocit z filmu do úsměvu.(5.2.2008)

Arnold Schwarzenegger na vrcholu popularity byl sympatický tím, že občas myslel i na menší publikum, přestože jeho čistě komediální pokusy nedopadaly dobře ani ve srovnání s jeho věčným konkurentem Stallonem. Rolničky jsou přes své nesporné chyby příjemně ulítlou jednohubkou trefně popichující každoroční předvánoční konzumní šílenství a současně primitivní prorodinnou moralitou. Před sledováním vypnout mozek a film se stane stravitelným, a to i přes občasné přílišné tlačení na pilu. Cílové menší publikum by navíc Rolničky mohly zaujmout.(25.12.2014)

Co naplat, tohle považuji za vánoční klasiku a je to další z filmů, bez kterého si už neumím představit vánoční svátky. Dá se to brát jako dobrá parodie na všechny filmy o pohodových Vánocích. Ač už jsem tenhle film viděl nesčetněkrát, přesto se u něj vždy velmi nasměju a monology mne nikdy neomrzí, i když už je znám zpaměti. Tohle je prostě jedna velká vánoční jízda, která mne vždy na hodinku a půl dokáže příjemně zabavit. Dávám tři hvězdičky, ale jak říkám, tohle je taková srdeční záležitost, ale i přesto nemohu přehlížet některé nedostatky, které tenhle film má, ale nebudu je raději rozebírat, nebo bych si tenhle snímek ještě zprotivil, takže tři hvězdičky s konstatováním, že i příští rok o Vánocích se na tuto komedii těším.(28.12.2007)

Jako komedie nic moc, jsem se snad ani pořádně nezasmál, ale jako rodinný film to je slušné. Přece jen kvalita rodinných filmů a hlavně jejich scénáře jsou v 90% podobné tomuto a horší. Takže opět jsem se příjemně pobavil, to jde i bez smíchu. Film jsem si užil, jako již několikrát v minulosti. Arnieho filmy, hlavně díky němu mají v sobě vždy něco navíc pro diváka.(15.7.2010)

[rewatch] s odstupom niekolko rokov to vnimam nie ako vianocnu komediu, ale ako vianocny horror o strese a zhone. arnie a sindbad nie su nejako extra vtipny, zato phil hartman v ulohe suseda je absolutne vynikajuci! rozhodne to nie je tak zle ako som si to pamatal, ale dajte si to v originale... arnie a komédia? tieto pokusy pre divákov skoro nikdy nedopadnú dobre. i keď rolničky majú slušný nápad a miestami sú i vtipné, celkovo to nedopadlo nijak extra skvele a väčšinu filmu sa budete nudiť. možno, keby tam hral niekto iný ako arnie tak to bolo oveľa lepšie.(1.4.2004)

• - Joe Pesci měl hrát postavu Myrona, ale byl považován za příliš malého vedle Arnolda Schwarzeneggera. (Terva)

• - Příběh je založen na nákupním šílenství panenky Cabbage Patch v roce 1980. (JORDY)

• - Howard Langston (Arnold Schwarzenegger) nosí ve filmu hodinky Casio AQ-600W. (Roland Sands)