poster

Špinavá dohoda

 • USA

  Raw Deal

 • USA

  Triple Identity

 • Slovensko

  Špinavý obchod

 • Slovensko

  Špinavá dohoda

 • Velká Británie

  Raw Deal

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1986, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryton
  ****

  Po několikátém vidění upravuji hodnocení i komentář. Raw Deal je mix mafiánského filmu a totálně revenge akční pecky 80.let. Akce je tu tolik, že film jede svižně jako dobře namazaný náklaďák do mafiánského kasina. Už začátek filmu nabídne nekompromisní popravu svědka! Film je celkově hodně krvavý. Mimochodem nechat vybouchnout celou chemičku na skrytí své smrti , tak to může opravdu jen Arnold. Finální konfrontace ve štěrkovně a následně v mafiánském klubu se dá rovnat jen Komandu a Terminátorovi. Hodnocení OST: Rocknroll! Rolling Stone při masakrování mafie. 9/10(21.1.2008)

 • dobytek
  ***

  Akční béčko s Arnoldem v hlavní roli. Děj je poněkud stupidní, ale to vynahrazujou akční scény, kterejch je ve filmu dostatek. Pokud máte náladu na akci, hodně střílení, hodně mrtvol a občas nějakou tu Arnoldovu hlášku, můžu vám film doporučit. Pokud chcete cokoliv jinýho, dejte od toho ruce pryč. Jinak když ve filmu vidim, jak někdo jen tak vykopne z auta vlepený čelní sklo, tak se celej osypu...(15.1.2010)

 • tron
  ***

  Jedna z najnevýraznejších schwarzeneggeroviek (nielen?) 80-tych rokov. V tom čase mal Arnold za sebou síce už i slabšie tituly (neviem, či bola strašnejšia dvojka Conana alebo jeho falošný sequel Červená Sonja), ale v zásade šlo o novonastupujúcu megahviezdu s kultovými a finančne úspešnými zárezmi Terminátor, Komando a Barbar Conan 1. Neviem, prečo podpísal zmluvu na túto už papierovo slabú a priemernú kriminálku. Fakt neviem. Akože zlé to nie je a pozerať sa na to dá, ale pochybujem, že poznáte človeka, ktorý by si chcel dať reprízu. S odstupom rokov oceňujem citlivo nadávkované - ale presne mierené - krvavé detaily, atmosféru a vtipné okamihy.(16.10.2007)

 • kingik
  **

  Schwarzeneggerovy akční filmy mám rád, ale tenhle je neskutečně nevýrazný. John Irvin je typ režiséra, kterého bych neangažoval být Schwarzeneggerem ani v horečkách, a jeho rutinní režijní styl už pohřbil nejeden slibný projekt. Ani zde se žádný obrat k lepšímu nekonal. Akce je špatně natočená, až chaotické pojetí je zde velmi časté a film ale ani v nejmenším v ničem nepřekvapí. Dá se u něj i usnout. Arnie to svým výkonem silně spasil, a pak natočil mnohem lepší akční pochutiny, než tuhle zapáchající rybu.(24.11.2009)

 • Xmilden
  ***

  Raw Deal má jednu obrovskou nevýhodu oproti jiným Arnoldovkách a to v tom že je přímo neskutečně blbá. Arnold hlášky umí, ale tady se bohužel tvůrci pokusili i o jakousi dějovou nádstavbu v podobě infiltrace policisty do mafiánské struktury a zle to dopadlo. Závěrečná přestřelka v klubu až neskutečně připomíná Rakušanovo řádění o dva roky dříve na policejní stanici v LA. 50%(28.1.2016)

 • - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Objevil se jako bodyguard na konci filmu, v závěrečných titulcích je však uveden pouze jako kaskadér. (Rominator)

 • - Pôvodne sa mal film volať "Let's Make A Deal" ("Poďme uzavrieť dohodu"). (m.a.t.o.)

 • - Podľa slov Arnolda Schwarzeneggera produkoval Dino De Laurentiis tento film s úmyslom získať peniaze na natáčanie svojho vysneného projektu Total Recall (1990), na filmovanie ktorého práva v tom čase vlastnil. Po veľmi slabých tržbách (16 miliónov amerických dolárov) bol nútený De Laurentis vyhlásiť bankrot a práva na film získalo štúdio Carolco. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace