Špinavá dohoda

Špinavá dohoda

Raw Deal

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1986, 106 min

Když se na Arnolda kouknu, vždycky mě pobaví věty typu frustrovaný šerif, nebo jeho vlastní výroky jako "Myslíš, že mám ještě fyzičku?" Příběh stál na vrátkých nožkách, ale mě stačí vidět Arnieho v akci. Zábavné přídavky např. cedník z auta, který v pohodě odjel a k tomu perlící hlášky, nemůžou chybět. No a samotný Big Arnie než udělal z bandy mafiánů řešeto, stihl přispět se sociální vložkou jak pomoci ubohé lehké divě ještě lehčeji zbohatnout nebo hajzlovi dát na vybranou: "Buď odejdeš, nebo budeš obžalován." Bystrý hoch zvolil po krátkém přemýšlení možnost číslo tři.☺(12.10.2011)

You shouldn't drink and bake. Jedna z Arnodlových TOP hlášek. Já proti vaření a pití nic nemám. Jednu já, jednu jídlo. V lepších případech obě já. Paní zřejmě neměla natrénováno a nezvládla tento stupeň vaření, v tomto případě pečení. Po akční stránce byl film klasický Arnold, vymlátil a vystřílel co se dalo, když to na něho přišlo.(23.7.2015)

Človek by povedal, že s týmto "eins zwei" rakúskym mutantom videl už všetko, no div sa svetu, predsa sa tu našiel snímok, ktorý sa akosi vytratil z hľadáčika, a tak bolo zapotreby "poslednú" skladačku z puzzle doplniť. Nebolo to najhoršie, veď hádam nikto nečakal dialógy z Rain Man-a, scenár na úrovni "Vykoupení z věznice Shawshank", či akčné scény z Ramba v Pekle, čo sa nikdy nevráti späť. Je to proste Béčko "tamtej" doby, ktoré už iné skrátka nebude ...(18.6.2017)

50% Značně nedoceněný a mírně zapadlý Arnold. V RAW DEAL si to Arnold jede hodně na pohodu a herecky se nijak neinvestuje, za to si to ale užívá četné detonace /v rámci své mise musí nafingovat vlastní smrt, tak pro jistotu vyhodí do vzduchu celou rafinérku/ a dělá věci, které z jeho ostatních filmů neznáme. Např. medituje u brandy při poslechu klasické hudby, usne těsně před souloží nebo si vymýšlí rafinovaný účes, díky kterému zapadne lépe do mafiánského prostředí. Pointou příběhu je pak to, že Arnold své protivníky nemá přemoci silou, ale rafinovanou fintou, což se mu ale herecky nedaří a v závěru se na jakoukoliv lest stejně vykašle a po vzoru COMMANDO vše radikálně vykosí. Scénář je pak ukázkový tah na branku: extrémně zkratkovitá věc, která se s ničím nesere, postavy tu prakticky ani nemají dialogy, jen neustále glosují aktuální situaci a vyjadřují se striktně jen v bonmotech /scénář je italská koprodukce/. Nejlepší je závěrečná orgie, kdy si Arnold zapne kazetu s Rolling Stones a ze svého kabrioletu vyčistí celou armádu gangsterů.(13.4.2015)

Kdykoliv tam byl Arní s doutníkem tak sem se musel pousmát,vůbec neumí kouřit doutníky a vypadá přitom jak idiot :-) .Jinak celkově tento film na mně působí velice solidně.Takže průměrný film který když neuvidíte tak o nic nepřijdete ale na druhou stranu Arnolda s doutníkem prostě vidět musíte když se chcete zasmát.(29.10.2005)

• - Ve filmu Mark Kaminsky (Arnold Schwarzenegger) pronese větu "I'll be right back." Jedná se o narážku na frázi "I'll be back." ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)

• - Zbraň, ktorú Kaminsky (Schwarzenegger) používa v záverečnej scéne, je Heckler & Koch HK-94, poloautomatická civilná verzia samopalu MP5. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)