Ramanam

Govinda jako muž pocházející z rodiny stižené tragickými událostmi, po nichž je zavlečen intrikami svých blízkých do boje o život svůj i své vyvolené a očištění jejího jména. Byla totiž díky lsti donucena se přiznat k zabití jeho bratra. Situace není rozhodně jednoduchá a policie je milencům již v patách, zatímco praví viníci posedlí penězi jeho rodiny a neštítící se ničeho se ze „stínu“ beze strachu baví, jak jim jejich zosnované plány vycházejí. Odhalit pravdu nebude vůbec jednoduché. Podaří se hlavnímu hrdinovi dosáhnout spravedlnosti dříve, než bude pozdě?..... Vcelku průměrný film v jehož první třetině se rozvíjí nevýrazná komediálně-romantická linka seznámení ústřední dvojice, která byla lehce otravná. Stále mi není Govinda v těchto polohách po chuti. Přijde mi jako lehce buranský vesnický tatík, nikoliv jako romantický hrdina. Dále se předešlý mdlý děj utne a začíná drama, no až takové ne. Na samém konci najdeme i očekávanou akční pasáž. Jak se vše zvážní, tak i Govinda přestává být otravný, což se mi opravdu ulevilo, a vše bylo mnohem lepší. Příběh nedostatky nešetřil a ani závratnými hereckými výkony. Tvůrci si klasicky s ničím příliš hlavu nelámali. Já osobně jsem vůči tomuto již docela imunní, takže je beru na milost. M. Koirala se mi líbila ze všech nejvíce, ale její postava nebyla příliš barvitá a rozvinutá. J. Lever herecky zcela klasický, stejně jako jeho výstupy. Někdy je pro mě vtipný, ale spíše je ho vždy až moc a vítězí trapnost. Místo odlehčení to výsledku ubírá. Inu, každý se smějeme něčemu jinému. Hudební stránka lehce nadprůměrná s několika zajímavými písněmi. S. Dutt a S.R.K. se ve snímku opravdu jen mihnou v závěru, ale nic převratného nečekejte. Řeknou pár slov a mizí v dáli. Nemohu říci, že jsem se i přes těch pár podivností nudil, i když začátek byl všelijaký. Kde nic nenadchne, a ani nepotěší, je místo pro průměrné tři hvězdy. Určené hlavně fanouškům indických filmů let devadesátých. ()