Dushman

Mahesh Bhatt

Waman B. Bhosle

Kostýmy:

Anna Singh

Vynikající thriller, který nedoporučuji slečnám jako večerní film, pokud u sebe nemáte krabici čokolády, silného přítele a nabitou beretu. Hvězdou celé věci je přirozeně Kajol, kterou v působivosti dostihuje pouze děsivý Ashutosh Rana. Jedná o zdaleka nejlepší její výkon, jaký jsem viděla, a je vyloženě smutné, že lidé hovoří o jejím talentu ve spojením s tak průměrnými snímky jako Kuch Kuch Hota Hai. Dushman jí dává opravdu široké pole působnosti, mnoho různých emocí, všechny vygradované, a ona se chápe příležitosti s opravdovou vervou. Byla bych ovšem mnohem raději, kdyby si filmaři odpustili milostnou linku příběhu, která byla zcela zbytečná a navíc párování Kajol se Sanjayem Duttem bylo víc než nepřesvědčivé. Sanjayova postava byla vůbec zbytečně zvýrazněná, a jeho scény s Kajol ve většině případů jen odváděly pozornost a zpomalovaly děj. Závěr je vážně drsný a trochu dlouhý, podbarven hroznou hudbou, a opravdový konec ubírá celkově filmu na působivosti.(6.2.2012)