Mise Kašmír

• Indie

मिशन कश्मीर

Drama / Akční

Indie, 2000, 160 min

Balada o očích policistových aneb sonáta pro kašmírského hinduistu. __Mise Kašmír je nad očekávání dobrý film. Moc jsem nevěřil, že Hrithik Roshan se svým romantickým kukučem dovede ztělesnit rozervaného desperáta, okolnostmi donuceného převzít roli těžkého tvrďáka, aniž by při tom vypadal jako směšný panáček a už vůbec jsem nevěřil, že se povede sladit bollywoodský lehce kýčovitý lesk se závažným tématem... Rozjuchaného tance je (jako obvykle) více než akce, ale dramatické vyznění filmu tím neutrpělo. Nejevětší vadou na kráse této indické pecky se tak pro mne stává silně rozpačité rozuzlení, které je k tomu všemu neustále oddalováno, místo toho, aby si vzalo příklad z výborně napsaného úvodu, jenž se i při nadměrném množství důležitých událostí ladně vyhýbá rozvláčnosti, aniž by se naopak stával zkratkovitým. 80%(13.10.2008)

• NinadeL

Problémem Mise Kašmír je pouze jediný silný herecký výkon Sanjaye Dutta. Všechno ostatní se propadá na ramenou začínajícího Hrithika Roshana, přes fádní Preity Zintu až po totální výsměch v podobě Jackie Shroffa. A přitom to tak hezky začalo, nástin typické situace neohroženého Inayata Khana, který se bezmála chová jako skutečný hrdina, neměl slabší chvilku. Bohužel vše, co následovalo, byla jen šeď a zmar. Není divu, že tehdy Bollywood ještě díru do světa neudělal. Ale už se blížil předvečer změny s velkým Z. #festivalbollywoodskehofilmu(14.10.2013)

• Andrea1717

Vážna téma, ale naozaj veľmi divné spracovanie, Hrithik sa mi vôbec nepáčil, nehodil sa na to, nedokázal som mu nič z jeho výkonu uveriť. Piesne pomerne dosť nezapamätateľné, čo sa mi vôbec nepáčilo bolo, že ich natáčali v kulisách namiesto krásných reálií Kašmíru a pieseň odpusti mi pár okamihov pred smrťou manželky bola v Sanjayovom podaní absolútne mimo... Celkové vyznenie filmu znižuje veľmi vážnosť témy a jeho ukončenie bolo pre mňa, pripravenú na obrovskú tragédiu v závere, dosť šokujúci...(19.1.2018)

Můj nejoblíbenější bollywoodský film, který jsem viděl. Jednak je to ovlivněno tím, že mám na něj jisté silné osobní vzpomínky, druhak se mi prostě svou hudbou a svou odzbrojující... "naivitou" tak nějak perverzně líbí, je to prostě tak trochu takový indický Major Zeman. Pokud máte pochopení pro bollywoodskou nadsázku a černobílé zjednodušování reality, nevadí vám tendenční, šablonovité a naivní scénáře, užíváte si extrémně patetické dialogy a podobně, měli byste si tenhle film zamilovat. A to nemluvím o naprosto skvělé hudbě a kýčovitě krásné choreografii hudebních klipů, jejichž vrcholem je pro mě píseň Bhumbro.(11.4.2013)

Oko za oko, zub za zub. Ve válce, která nezná bratra, otce, sestru, matku, lásku... počkat jsme v Indii, takže to poslední určitě neplatí. I když jsem s tím příběhem muslim-hind Kašmír-Indie pomsta-rodina láska-terorismus píseň-akce celou dobu trochu zápasil, kufříková scéna nejspíš rozhodla. A Jackie Shroff jako paštúnský Jack Sparrow vážně nemá chybu.(10.8.2007)