Epizody(3)

Trinásťčlenná školská skupina absolvuje výletný pobyt na švédskom ostrove Gotland. Tajomný dom, v ktorom sú študenti ubytovaní, však ukrýva svoj tragický príbeh a akési ťaživé tajomstvo, ktoré, ako sa zdá, nejako súvisí s osudmi v ňom ubytovaných žiakov a učiteľov. (Karamanlis)

ricci.s

Dvaja učitelia sa vyberú so svojimi žiakmi na menší zájazd a namieria si to priamo do domu, s ktorým očividne nie je niečo v poriadku. Postavil ho totiž kapitán lode, ktorý sa pred mnohými rokmi potopil s celou svojou posádkou a zdá sa, že hlavné postavy sú s touto udalosťou akýmsi spôsobom prepojené, takže nebude také jednoduché sa odtiaľ dostať. Takže opäť treba vypátrať, čo sa to tam vlastne deje a či to všetko náhodou nie je len výplod hlavnej hrdinky. Vcelku pozerateľný trojdielny seriál s mysterióznym nádychom a veľmi zaujímavým príbehom, akurát tých hororových momentov bolo na môj vkus až príliš málo a poriadne ma prebudil až záver poslednej časti, kedy sa konečne začalo diať niečo "akčnejšie". ()

hladass

Výborná mysteriózní minisérie o jedenácti studentech, dvou učitelích a jednom neobyčejném domě... O domě jménem Pemba, který před necelým stoletím postavil námořník Max Savannah a který se před mnoha lety utopil spolu s celou posádkou a všemi pasažéry na lodi, která se rovněž jmenovala Pemba... Třináct lidí na palubě lodi v minulosti a třináct lidí v současnosti v domě... A jak studenti a učitelé pomalu zjišťují, tohle nejsou jediné shody mezi nimi a utopenými pasažéry a posádkou... Tahle minisérie mě opravdu zaujala svou výbornou, tísnivou atmosférou, solidním příběhem, skvělými hereckými výkony prakticky všech zúčastněných a dobrou kamerou a proto je trochu škoda, že ve filmu není více hororových momentů, které by filmu dozajista slušely... Ale co už, i tak jde o skvělý kousek... ()

Karamanlis

Tento švédsky TV seriál s haunted house tematikou má možno trochu rozvláčny rozjazd a zdĺhavejšiu predstavovačku postáv, ktorých tu nie je málo, nakoniec sa v ňom ale predsa len objavia nejaké napínavé momenty. Z dusnej atmosféry tajomného domu sa možno dalo vyťažiť aj viac, na televízne pomery 90. rokov však určite ide o vydarenú záležitosť. ()