nejen Diane Keaton Sam Shepard a ostatní dospělí, ale nejlepší herecký výkon podala Elizabeth, ta byla prostě úžasná ta tomuto filmu dodala tu pravou úroveň i když vůbec nemluvila. Mám 2 dcery 2 vnoučata a nejkrásnější vzpomínky na jejich mládí do 3 let , malé děti malé starosti, velké děti velké starosti:-)PS konec : máma: to je fantastický ahoj deda :-)(8.4.2016)

Protivná komedie, s chutí lepící všechna dostupná klišé okolo žen workoholiček, svobodných matek, rozhodnutí rodina vs kariéra, co se škádlívá... Protivná, a fungující. Alespoň pro něžnější část lidstva. Dabing z Barrandova z doby, kdy režisérům začali chybět herci a tři lidi namluvili každý asi osmdesát postav (Bartáková, Obermaierová, Sejk).(13.11.2016)

Dobře fungující klasická komedie konce osmdesátých let, která disponuje mně sympatickou hlavní hrdinkou, která se umí poprat velmi svérázným způsobem s různými peripetiemi, který ji její dosavadní život připravuje. Na snímku nejvíce oceňuji nenucený humor, skvělou Diane Keaton a také všudypřítomnou pozitivní atmosféru Ameriky konce 80 let.(2.3.2014)

Ak ma niekto dokáže presvedčiť, že intelektuálne zdatná, no v iných smeroch nepraktická workoholička sa dokáže zrieknuť celej kariéry i spôsobu života kvôli "zdedenému" dieťaťu, tak len Diane Keaton. Vlastne ťažko odolať tomuto filmu, ak na vás pôsobí malá okaňa Elizabeth, prenádherný starý dom, doslova rajská záhrada plná jabĺk, ktoré sa rozhodne iniciatívna mamička zúžitkovať po svojom, a v neposlednom rade jemnučká hudba Billa Contia. Jednoducho veľmi milá rozprávka.(27.5.2012)

Přemýšlíte o přírustku do vaší rodiny, nebo řešíte jestli dítě neovlivní vaší budoucnost ve vaší vysněné kariéře? Nemůžu jinak než doporučit tento film se skvělou hlavní rolí Diany Keaton. Svojí úlohu nechtěné matky a rozporu s kariérou řeší sice komediálním ale za to velmi přesvědčivým výkonem. Výtížené kariéristce, se připletete mimino do života a ona hledá místo odpočinku, aniž by věděla jak odpočívat a užívat si klasického života. Dilema ženy v profesionálním kolektivu, přestěhování z velkoměsta na vesnici a sexuální frustrace jsou zkrátka témata díky nimž hodnotím film velmi pozitivně. Navíc se jedná o snímek, který jsem viděl již ve svém raném mladí, tudíž se do hodnocení prolínají i skvělé vzpomínky na snímek Baby Boom.(26.8.2010)

• - Kim Basinger byla nabídnuta role J.C., roli ale odmítla. (Pumiiix)

• - Hlavní roli odmítla Cher, která současně prohlásila, že Diane Keaton je pro roli vhodnější. (Streeper)

• - V čase 11:37 je na letišti za paní Atwoodovou vidět velké okno a fíkus. V čase 12:26, po střihu, okno i fíkus zmizeli a za ženou je vidět jenom holá stěna (Proste..Jana)