Den osynlige

Invisible, The

Thriller / Fantasy / Drama

Švédsko, 2002, 97 min

Je to dobrý film, který trpí pouze drobnými chybkami. Hlavní chyba je, ale docela zásadní - motivace obvinění z napráskání loupeže. To byla zásadní boty, jinak film plyne dobře, záhrobí je natočeno hodně dobře, asi nejlepší duchařina. Klasické Švédsko prostě, trochu šikany, černého humoru a výborní herci. Z te Tuvy Novotny ještě něco bude.(3.9.2012)

Už dávno na mňa nezapôsobil film tak silno ako tento. Srdcervúca precízna dráma s bezchybnou réžiou, ojedinelými hereckými výkonmi, tajuplnou mrazivou atmosférou, dramatickým neprekombinovaným dejom a chcela by som vyzdvihnúť aj nepredvídavosť filmu a hlavne hrdinky Annelie, pri ktorej nemáte potuchy, čo sa chystá spraviť a čo sa v nej v skutočnosti skrýva . Chválim aj pomalú gradáciu filmu, vďaka ktorej si od prvého momentu obľúbite hlavného hrdinu a v závere už vás určite nenechá chladnými. Podobné filmy: The Invisible, Zátoka ticha.(1.3.2010)

Tomu se říká originální námět. Možná pokud by někdo hledal něco trošku podobného, tak Probuzení, ale nesrovnávám. Nebudu hodnotit kameru, možná tak dvakrát na vteřinku budila dojem televizního filmu, ale zážitek mi to nijak neovlivnilo. Na to, že jde o triller, je film zpracovaný s citem a divák má možnost nahlédnout do nitra postav a postupně je poznávat. Hodně překvapí.(23.3.2011)

Neviditelný je velice dobře napsaný příběh - s překvapivou zápletkou, rychlým spádem i výbornou (i když ne zcela nepředvídatelnou) pointou. Netypický duchařský námět je navíc podpořen jakýmsi psychologickým pozadím, jež zejména k závěru dodává filmu zajímavý rozměr. Nicméně... Škoda škoda přeškoda toho nepovedeného televizního zpracování, které při vší úctě ke scénáristickému výkonu, sráží tento film o třídu níž. Alespoň na mě to totiž působilo silně rušivě, místy některé záběry připomínaly podřadné německé krimi seriály... Škoda, atmosféra se tím ze snímku vytrácela, přestože herecké výkony byly přesvědčivé...(20.6.2008)

• manonfire

Můj bože, už tam zase lítá 40kg pička a mlátí 80kg chlápky. To je pro mě neakceptovatelné i v rámci kresleného seriálu, natož "thrilleru". Seveřané lezou ženskému zrovnoprávnění do zadku vskutku vydatněji, než-li kdo jiný. Myslí to možná dobře, ale na tomto poli, tedy poli fyzických schopností zkrátka nikdy žádná rovnoprávnost nebyla a nebude. Ta neskutečná trapnost, jenž mě jímá pokaždé, když takovou ubohou snahu o znázornění nemožného vidím, mě prostě v hodnocení nepustí přes nulu, i kdyby se po zbytek filmu dělo cokoliv invenčního ba přelomového. Seru Vám na to, přes tohle nejede vlak, posraní změkčilí idioti. 0%(24.6.2017)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu švédského spisovatele Matse Wahla z roku 2000. (skudiblik)