Reklama

Reklama

VOD (1)

Nicklas je inteligentní kluk se zářivou budoucností, ale očekávání zbytku světa je bohužel přímým opakem jeho snů. Jednoho dne Nicklasův život prudce změní směr, když se dostane do rvačky s agresivním školním násilníkem. Když se Nicklas druhý den ráno vrátí do školy, všechno je jiné. Nikdo ho nevidí. Nikdo ho neslyší. (oficiální text distributora)

Recenze (44)

misterz 

všechny recenze uživatele

Videl som aj neskoršiu, americkú verziu spracovania tohto príbehu a hneď na úvod musím konštatovať, že severanom nesiaha ani po členky. Všetko je tu lepšie. Od vhodnejšieho výberu hercov až po atmosféru a napätie. Za fantasy by som snímok síce nepovažoval, skôr za niečo mysteriózne, ale nevadí, ústredný motív je originálny a zaujímavo spracovaný. Dejová linka ma preto bavila od začiatku až do konca, len sem-tam sa vyskytlo pár slabších scénok. Môžem len odporučiť, kto má rád tajomno tak ten sa určite zabaví. 75/100 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,DÍVÁM SE DOPŘEDU. ALE NIC NEVIDÍM. MLHA NEJISTOTY ZAKRÝVÁ CESTU. V DÁLCE SLYŠÍM, ŽE NĚKDO VOLÁ MÉ JMÉNO. NEZŘETELNÝ HLAS NA NEZNÁMÉM MÍSTĚ. JSEM STÁLE ZDE. PUTUJI S OSTATNÍMI, SE STRACHEM Z JEJICH CEST.....“ /// Švédská variace na Ducha? Ano, duch tu je, ale nečekejte zamilované pohledy, romantické ,,kudrdlinky“, drahé CGI a už vůbec ne komedii. Na druhou stranu předvede to, co ,,seveřani“ umějí dost dobře (násilí mezi mládeží a nadpřirozeno). Navrch přidává i citlivý pohled na ,,dětské“ starosti, jejich problémy, rozhodnutí, která nejdou změnit a chyby, za které se musí pykat (nebo sedět). Zajímavej ,,sled“ událostí a všechno to okolo dělají z Neviditelného zajímavej film, kterej by mohli víc ocenit ti mladší (než já). ,,MUSÍM JÍT. MUSÍM SE VYTRATIT UPROSTŘED NOCI. SÁM. NEZPOZOROVÁN. BEZ ROZLOUČENÍ.... “ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistí, že jako DUCH si lebku nerozstřelím. 2.) Mám rád ,,duchařiny“ kde se nestraší (a proto se lidi nemusí chovat jako kreténi). 3.) Mám letenku na pohovor do Londýna a přemejšlím, že zůstanu doma. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Neviditelný je velice dobře napsaný příběh - s překvapivou zápletkou, rychlým spádem i výbornou (i když ne zcela nepředvídatelnou) pointou. Netypický duchařský námět je navíc podpořen jakýmsi psychologickým pozadím, jež zejména k závěru dodává filmu zajímavý rozměr. Nicméně... Škoda škoda přeškoda toho nepovedeného televizního zpracování, které při vší úctě ke scénáristickému výkonu, sráží tento film o třídu níž. Alespoň na mě to totiž působilo silně rušivě, místy některé záběry připomínaly podřadné německé krimi seriály... Škoda, atmosféra se tím ze snímku vytrácela, přestože herecké výkony byly přesvědčivé... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Švédsko a typicky drsný sever. Příběh se zaměřuje na inteligentního mladíka, který se dostane do rvačky se školním tyranem a když příjde na druhý den do školy, je pro všechny neviditelný. Velmi zajímavě zpracovaný film na téma neviditelnost/duch, kde je zasazená šikana a nepříjemné prostředí Švédska. Úplně mi to koule sice nevzalo, ale pro fanoušky Severu rozhodně povinnost. 6/10. ()

Richie666 odpad!

všechny recenze uživatele

Takže si to shrňme (komentář vše vyzrazuje): Hlavní hrdina Nicklas coby nadaný mladík bohužel trpí typickým druhem frustrace – a zřejmě to není náhoda, že jediným jeho kamarádem je zrovna šikanovaný jedinec. Tomu se nedaří splácet dluhy zlé a drsné (a zároveň i trochu křehké) dívce šéfující tříčlenné školní komando. Takže klišé a klasika, dál ale pozor. Samozřejmě dochází k určitému konfliktu, který ovšem zcela postrádá logiku [domnělou vinu nese šikanovaný jedinec, jelikož jiná postava pro tento účel není k dispozici], a po němž Nicklas končí s explicitně rozdupanou hlavou v rygólu. Druhý den nicméně normálně přijde do školy, nikdo ho však nevidí a neslyší. Pro divákovo potěšení se tedy nechává srazit dvěma auty a přejet kamionem, nefunguje ani brokovnice. Následky jeho činů existují pouze naoko!!! Ve formě jakéhosi hmotného ducha tak sleduje svou matku, sleduje kamaráda a školní komando, bloumá a zuří. Jednoho dne se poštolka ve velké rychlosti čelně potká s oknem jeho pokojíčku. Spolu s hlavním hrdinou po jejím dojemném skonu zjišťujeme, že jeho tělo dosud v lesích nezemřelo. Vyšetřující kriminalista ovšem spolehlivě ignoruje všechny způsoby, jak případ rozumně řešit! Takže se zatím dozvídáme, že brutalita a vzdor mladé gangsterky pochází z neutěšené rodinné situace a že vlastně zabíjet nechtěla. Dostáváme se do fáze, kdy se poloduchu Nicklasovi podaří sblížit se s duševnem své brutální vražedkyně. Policajti pak přece jenom začali být trochu dotěrní, a tak slečna nakonec dodriftuje na ruční brzdu do nemocnice k Nicklasovu bezvládnému tělu, aby mu vyhozením pojistek pomohla odebrat se z tohoto světa. Romantická hudba do titulků na konci. ()

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen podle stejnojmenného románu švédského spisovatele Matse Wahla z roku 2000. (skudiblik)

Reklama

Reklama