Madžima Makoto žije v tokijské čtvrti Ikebukuro. Konkrétně v části, kde kvete delikvence a člověk tu narazí na pouliční gangy. Makotův nejlepší kamarád ze střední školy, Takaši, si nechává říkat King a je hlavou pouličního gangu G-Boys. Přestože je to jeho nejlepší kamarád, Makoto se nikdy k G-Boys nepřipojil. Po smrti kamarádky Makato Takašiho požádá o pomoc při hledání jejího vraha. Tím začíná koloběh událostí, kdy Makoto, ať už chce či nikoliv, pomáhá řešit problémy všech možných lidí v Ikebukuru. Přáteli počínaje, Yakuzou konče. Kdo však zabil jeho kamarádku? A co se stane, když se na scéně objeví nový gang? (Zíza)

Zíza

Na začátku se to ještě může tvářit docela odlehčeně, ale ke konci to nabere dost vážné až temné otáčky. Makoto si na začátku běhá, řeší cizí problémy a baví se s kamarády. Tomu ovšem předcházela vražda jeho kamarádky-přítelkyně, což se řešilo díl dva a pak to vyšumělo, občas se na to jen trochu vzpomnělo. Samozřejmě se dozvíme, kdo to udělal, dokonce jsem se i trefila ve svém tipu. Ale ke konci mě ta temnost tak zaskočila, až jsem z toho byla nesvá. Umírají další. A umře postava, na kterou jsem nechtěla nechat nikoho šáhnout. Yakuza, zloději, podvodníci, únosy, vraždy, válka gangů, policie - s tím vším Makoto příjde do styku. Není to zrovna oddychovka,takže pokud máte chuť na něco vážnějšího z prostředí Ikebukura a zločinu všeho druhu, podívejte se. Navíc se zde setkáme s mladým Yamappim, Watanabem Kenem (určitě všichni znají z Posledního Samuraje s Cruisem), Tsumabukim Satoshim, Kubozukou Yosukem (hraje docela dobrýho magora), Koyuki (taktéž hrála v Posledním Samurajovi) a tyhle všechny smetluje Nagase Tomoya, který jako Makoto byl skvělý. Sice jsem nesnášela jeho mamku a i Hikaru (obě uřvané, každá v trochu jiném směru, ale lezlo mi to na nervy), ale jinak jsem postavy měla ráda. Navíc dorama je natáčené v roce 2000 a je vtipné, jak každou epizodu Makotovy zvoní ty jeho MIDI melodie. Vůbec všechno je ještě takové ošumtělé. Ale to k tomuhle sedí. Slabší 4*. ()