V alabamském městě Birmingham se 15. září 1963 odehrál bombový útok, jehož obětí se staly čtyři černošské holčičky. Pachatelé z řad Ku-klux-klanu však nebyli nikdy usvědčeni a užívali si svobody. Po více než pětatřiceti letech se k událostem vrací Tom Cherry, jenž byl v době atentátu ještě malý kluk. Tom je synem jednoho z pachatelů, Bobbyho Franka Cherryho. I když si to nechce přiznat, tak cítí, že přišla chvíle učinit zadost spravedlnosti. Je však třeba najít odvahu. Odvahu vyslovit pravdu a vydat vlastního otce do rukou justice. Účast na krvavém útoku proti nevinným lidem totiž není jediným zločinem, kterého se Bobby Cherry dopustil... (oficiální text distributora)

gogo76

Dobre obsadený a zaujímavý film z obdobia, keď bol Ku-klux-klan v plnej sile. Tom Sizemore nemá štastie na dobré projekty, preto som rád, že som ho po čase videl v niečom kvalitnom. Film sa odohráva v súčastnosti , ale dobrú polovicu zaberajú spomienky hlavného hrdinu, ktorý spomína na 60. roky a svojho otca. Je to práve jeho otec v podaní skvelého Richarda Jenkinsa, kto na seba strháva maximum pozornosti. Za takéto výkony sa udeľujú oscary vo vedľajších úlohách, len škoda , že je to tv film. Všetky scény v ktorých sa Jenkins objaví sú výborné, ale najviac zapôsobia scény týrania manželky i celej rodiny. Na tému Ku-klux-klanu vzniklo pár dobrých filmov, ale najlepším ostáva zatiaľ neprekonaný film Horiace Mississipi s Gene Hackmanom. A nejde nespomenúť pradeda Foresta Gumpa, ktorý sa chodil hrať na bubáky nebo tak něco...70%. ()

Jamal

Zajímavý film z americké historie ku-klux klanu, a z pohledu z rodiny, kde otec v klubu byl, a pohled současnosti, kdy stále musí syn svého otce chránit před detektivem, který mu chce dokázat bombový útok na černošský kostel, při kterém zemřeli malé holčičky. Pohled na to jaká to byla bláznivá doba a jak se chovali lidi hloupě. Podle skutečných událostí. ()

Lacike

Taký až príliš sterilne podaný film o rasizme a vyčíňaní Ku-klux-klanu v 60tych rokoch. Oveľa lepšie fungujú ažs cény zo súčasnosti v ktorých je hlavný hrdina pred dilemou na koho stranu sa postaviť. Na stranu násilného otca alebo spravodlivosti. Tom Sizemore postavu v tejto neľahkej situácii stvárnil skvele. Je to jeden z jeho lepších výkonov a hlavne kvôli nemu sa to oplatí vidieť. Zvyšok filmu je ale podaný dosť nudne, takže výsledkom je čistý priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

Piškotka

Poslabší film, s útržky o tom, co byl Ku-Klux-Klan zač. Vzala bych to za jiný konec, zůstala bych v roce 1963 a na konci bych velmi okrajově naznačila, co bylo za iks let. Představa, co černoši museli prožívat a zažívat, je hrůzostrašná. Otec Toma byl rozenou zrůdou a dobře mu tak, jak dopadl. Tom takový naštěstí nebyl, dal slib své matce. ()

Schneeman

Film o kusu historie USA a morálním vyrovnání v jedné jižanské rodině. Myslím, že kvalitně zpracovaný snímek (i když je to TV film). ()