poster

Otcovy hříchy (TV film)

 • USA

  Sins of the Father

 • Slovensko

  Hriechy otca

Drama / Krimi

USA, 2002, 93 min

 • gogo76
  ****

  Dobre obsadený a zaujímavý film z obdobia, keď bol Ku-klux-klan v plnej sile. Tom Sizemore nemá štastie na dobré projekty, preto som rád, že som ho po čase videl v niečom kvalitnom. Film sa odohráva v súčastnosti , ale dobrú polovicu zaberajú spomienky hlavného hrdinu, ktorý spomína na 60. roky a svojho otca. Je to práve jeho otec v podaní skvelého Richarda Jenkinsa, kto na seba strháva maximum pozornosti. Za takéto výkony sa udeľujú oscary vo vedľajších úlohách, len škoda , že je to tv film. Všetky scény v ktorých sa Jenkins objaví sú výborné, ale najviac zapôsobia scény týrania manželky i celej rodiny. Na tému Ku-klux-klanu vzniklo pár dobrých filmov, ale najlepším ostáva zatiaľ neprekonaný film Horiace Mississipi s Gene Hackmanom. A nejde nespomenúť pradeda Foresta Gumpa, ktorý sa chodil hrať na bubáky nebo tak něco...70%.(18.8.2011)

 • Piškotka
  **

  Poslabší film, s útržky o tom, co byl Ku-Klux-Klan zač. Vzala bych to za jiný konec, zůstala bych v roce 1963 a na konci bych velmi okrajově naznačila, co bylo za iks let. Představa, co černoši museli prožívat a zažívat, je hrůzostrašná. Otec Toma byl rozenou zrůdou a dobře mu tak, jak dopadl. Tom takový naštěstí nebyl, dal slib své matce.(12.8.2011)

 • fojtas
  ****

  dle meho nazoru hodne dobre obsazeny i zahrany film o rasismu v americe.rozhodne stoji za shlednuti(4.3.2007)

 • Jamal
  ***

  Zajímavý film z americké historie ku-klux klanu, a z pohledu z rodiny, kde otec v klubu byl, a pohled současnosti, kdy stále musí syn svého otce chránit před detektivem, který mu chce dokázat bombový útok na černošský kostel, při kterém zemřeli malé holčičky. Pohled na to jaká to byla bláznivá doba a jak se chovali lidi hloupě. Podle skutečných událostí.(6.3.2007)

 • Schneeman
  ****

  Film o kusu historie USA a morálním vyrovnání v jedné jižanské rodině. Myslím, že kvalitně zpracovaný snímek (i když je to TV film).(11.8.2011)

 • - Ving Rhames byl za svůj výkon ve filmu byl nominován na cenu Black Reel, která se uděluje hercům afrického původu za úspěch v nezávislých a televizních filmech. (Terva)

 • - Film byl inspirován novinovým článkem od Pamely Coloff z roku 1963 z Texas Monthly o tragédii spojené s bombovým útokem. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Torontu. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace