Na dostřel

V tesnej blízkosti

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Pan režisér je evidentně zdatný komerční filmař, jakých je sdostatek - prostě takový průměr. Není to špatně natočené, je vidět, že pan režisér zná základy řemesla a dovedně dokáže film vést ke svému vyvrcholení, nedá se říct nic proti kameře, a také scénář docela ujde a nehýří logickými nesmysly na potkání. Jen je to takové unifikované, asi jako komerčně ve velkém vyráběné pivo, bez chuti, bez osobitosti. Navíc bez vtipu, myslím, že jsem slyšel jednu hlášku za celý film, jinak je Bruce Willis drsný maník, který se hned pere. Ani nevím, co na něm SJP viděla (a ostatně ani on na ní - kameraman ji dobře nikdy nezabírá celou, protože v těch několika málo okamžicích je vidět, jak podivně neforemnou postavu má a jak všechno hraje na milý kukuč). Takže za mne průměrná historka, kde nehrát Willis, ale třeba některý z Estevezů, tak zapadne v záplavě mnoha podobných.(1.6.2016)

Má to své mouchy, ale nakonec to není tak špatné. V Cinemě tomu sice ty vořežprutí dali 40%, ale čas ukázal, že to zas taková kokotina není. Dá se na to koukat i po letech a akční scény jsou i na dnešní poměry špičkově natočené. Willis se za ten film tuším veřejně omluvil, ale za to že je Republikán už ne. No jo, některý lidi sou fakt divný.(4.2.2010)

Hlavní slabinou snímku je fakt, že Herrington naprosto nezvládá temnější část filmu (thriller?, cha, v Columbovi jsou scény s vrahem dramatičtější!). Vynikající jsou naopak akční pasáže, ať už jde o honičku na lodích a nebo úvodí údernou sekveneci, ve které stíhají policisté podezřelého (u hopsání aut na originálním sešupu se musím pokaždé smát:). Jinak je jedná o slušný thriller, který potěší především příznivce Bruce Willise (i když je pravda, že celkový výčet hereckých hvězd je pěkně barvitý) a policejních filmů...(24.8.2002)

Jeden ze starších Bruceovo filmů, ale určitě ne nějak špatný. Klasický polda co nemá na růžích ustláno pač každého dokáže nas**t a ještě ke všumu má problémy s alkoholem (jak neobvyklé pro jeho typecké hrdiny). Relativně dobrá zápletka a docela povedené herecké obsazení (teda až na S.J.Parker, která mi už od pohledu pije krev) dávají dohromady průměrný krimi thriller s drsňáckým poldou který se nebojí odstřelit auto světlicí, s nic moc vrahem a debilním koncem. Prostě takový film na sobotní dobrou noc pro utahaný fotříky a maminy. To jest 3*.(6.7.2008)

Bruce by si měl nechat ty svoje ztroskotané muže zákona asi patentovat, protože jak hledají v Hollywoodu nějakého poldu s temnou minulosti (čí přítomností) zpravidla ukážou právě na něj, asi je pro ně v tomto ohledu takový poslední skaut. Ale zpátky k filmu Na dostřel. Tom Hardy (Bruce) byl elitní detektiv z oddělení vražd, pokračovatel slavné policajtské rodiny (zde je to uvedeno do maximálního extrému, takže jsou poldové úplně všichni). Je na stopě sériového vraha žen, který navíc zabil jeho otce a i poté co je vrah zadržen, tak tvrdí, že ten pravý je někde na svobodě a navíc je to policajt. Díky těmto názorům ztrácí své místo a odejde k říční policii. Tam žije osamělý život alkoholika až do chvíle než se začnou objevovat v řece další mrtvoly a Tom si dovtípí, že je to zase ten samý vrah a rozjede své vlastní pátrání... No nutno uznat, že Na dostřel je poctivý policajtský thriller, jakých se dnes už moc nedělá, holt doba o něco pokročila. Bruce hraje dalšího ze svých tradičních hláškujících "zkrachovalců", což znamená, že jeho výkon je kvalitní, větší prostor tu dostane S. J. Parker, kterou jsem nikdy extra nemusel, ale tady mi kupodivu moc nevadila, asi to bude tím, že tu byla ještě mladá. Co však sráží dolů hodnocení je pro mne především nezvládnutý závěr filmu plus pár drobností, které kazí jinak slušný krimi thriller.(27.3.2014)

• - V záběru, kdy jede Hardy (Bruce Willis) poprvé v motorovém člunu, je v odrazu jeho slunečních brýlích možné spatřit kameramana. (Timak)

• - Jo Christman (Sarah Jessica Parker) má dceru, která se jmenuje Sarah, tedy stejně jako její představitelka. (Koldyn)

• - Na začatku při automobilové honičce, upadne zločinci přední blatník. O pár okamžiku později je však zpět na autě. (Beo.wulf)