Na dostřel

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

• Kingjiri

Je pravda, že jsou nějaký akční scény slušně natočený a občas i zajímavý (honička na člunech). Taky je fakt, že se Bruce Willis do hlavní role hodil a herecký obsazení neni uplně k zahození (pouze Sarah J. Parker bych vyměnil). Ale tady moje chvála musí skončit. Většinu stopáže totiž tvoří sterilní vata "okořeněná" nepřekvapivou pointou. Všednost a neoriginálnost příběhu mě hodně zklamala, protože určitý vstupy, jak píšu na začátku, byly slušný a potenciál na solidní biják byl dost velkej. Schopnější režisér a hlavně scénárista by filmu jednoznačně prospěl. Dvě silnější hvězdy, třetí hvězda zůstává na dostřel.(19.6.2012)

Jeden ze starších Bruceovo filmů, ale určitě ne nějak špatný. Klasický polda co nemá na růžích ustláno pač každého dokáže nas**t a ještě ke všumu má problémy s alkoholem (jak neobvyklé pro jeho typecké hrdiny). Relativně dobrá zápletka a docela povedené herecké obsazení (teda až na S.J.Parker, která mi už od pohledu pije krev) dávají dohromady průměrný krimi thriller s drsňáckým poldou který se nebojí odstřelit auto světlicí, s nic moc vrahem a debilním koncem. Prostě takový film na sobotní dobrou noc pro utahaný fotříky a maminy. To jest 3*.(6.7.2008)

• ScreamJay

Akční film téměř bez akce a thriller téměř bez napětí. U pana Willise bych příliš výhrad neměl, ale režijně. Nápad asi nebyl tak úplně špatný, žel provedení lámající se přes hranu televizního skoroakčáku a na zemi dopadající do koše jednoduchého skorothrilleru dovedlo tento film do mezí které vystihuje sousloví NIC MOC.(4.2.2004)

Průměrný film pro příznivce Bruce Willise (mezi něž se řadím i já), který má kvalitní honičky, několik dobrých hlášek, hrdinku v podání tehdy pěkné S. J. Parkerové, nic víc, nic míň. Nemá to pořádný spád a má to otřesný, až směšný konec (záporák za film "umřel" celkem 5×). Ve výsledku mírně nadprůměrný film, ale nedokážu si představit, jak bych to hodnotil bez účasti Willise...(3.2.2008)

Je to celkom dobrý krimi thriller s Bruceom Willisom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom detektívovi, ktorý bol na stope veľmi nebezpečnému sériovému vrahovi mladých žien, ale nepodarilo sa mu ho dostať, miesto toho zomrel jeho otec a polícia dostala nepravého. A tak sa po dvoch rokoch živí ako riečny policajt, obete žien začínajú pribúdať, ale nikto mu neverí, že majú toho nepravého a pravý vrah stále vyčíňa. Spracovanie je celkom dobré, väčšinu času je dej nadmieru zaujímavý s dostatkom zaujímavých prvkov, pátranie po vrahovi je aj pomerne napínavé a veľkým plusom je aj výborná línia s obvinením detektívovho partnera, ktorý kvôli tomu radšej spáchal samovraždu a tak ho väčšina oddelenia neznáša, ale nanešťastie to skazí záverečná fáza, ktorá predstaví vraha a logika ide úplne preč. Najhoršie, čo sa v podobnom filme môže stať je práve to, čo sa stalo aj tu, keď sa vrah celý čas správa inteligentne a nikto ho nevie dostať a v závere je to obyčajný hlupák na úrovni tuctového druhotriedneho zločinca, ktorý môže maximálne vykrádať samoobsluhy. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je na tom dobre. Nájde sa tu niekoľko naháňačiek, hlavne výborná úvodná, ale aj nejaké to strieľanie. Najviac sa mi páči zneškodnenie zločincov na lodi. Herecké obsadenie je na tom dobre, Bruce Willis v type úlohy, ktorý mu ide najlepšie, takže sa postará o dostatok slušných hlášok a zábavných dialógov s detektívom, ktorý ho chce len ponížiť, Sarah Jessica Parker vo svojej asi jedinej znesiteľnej úlohe, ale aj tak je tu úplne zbytočná a viaceré dobre zahrané vedľajšie postavy ako Brion James, Tom Sizemore alebo Dennis Farina. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu úplne ideálne. Škoda, s väčšinou filmu som dosť spokojný, ale ten záver film zhadzuje. Horšie sa to už asi ani pokaziť nedalo. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 66%.(6.5.2012)

• - Na začatku při automobilové honičce, upadne zločinci přední blatník. O pár okamžiku později je však zpět na autě. (Beo.wulf)

• - Robert Pastorelli omylem prozradil závěrečný twist v Noční show Davida Lettermana (od r. 1993) před uvedením filmu do kin. (Matros)

• - Při scéně kde si Tom Hardy (Bruce Willis) bere novou košili v hausbotu a Joe (Sarah Jessica Parker) mu vylije pití do dřezu, si Tom košili nezapíná. Při další scéně kde se oba poprvé políbí, má však košili najednou zapnutou. (7ynek)