Na dostřel

Na dostrel

V tesnej blízkosti

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Slušný krimi thriller, ve kterém sice není prostor pro velké akční scény, kterým spíše televizní specialista Rowdy Herrington zrovna moc nehoví, ale zase je dán prostor napětí a pointě, která není odhadnutelná. Bruce Willis v roli policejního důstojníka, dodržujícího tradice své rodiny postavené na spravedlivé straně zákona, hraje jinak, než jsem byl zvyklý z jeho předchozích rolí, a to skoro až nesympaticky, což bylo zajímavé, jak si po stopáž filmu nezíská diváka na svoji stranu. Po honičce na masového vraha přijde o život jeho otec, vysoce postavený policejní důstojník. S oficiální verzí vyšetřování případu se nedokáže smířit, a tak svědčí proti svým policejním kolegům v přesvědčení, že vrahem je někdo z nich. Poté, co po obvinění spáchá sebevraždu jeho bratranec, s konečnou platností odchází od policie. Po nějaké době sledujeme Willise jako opilce, co se dal k říční policii, dostává novou partnerku Sarah Jessicu Parker a čeká ho vyřešení série vražd mladých žen, které mají vztah k odhalení pravdy o smrti jeho otce. Film je to dobře vymyšlený a zaujme, že Willis hraje méně sympatického maníka a čekání na to, kdo je vrah mladých žen, je kráceno nějakou to akcí, napětím a velmi dobrou pointou, kterou není snadné odhadnout. Bavilo mě to víc, než některé Willisovy akční spektákly nebo jeho slabomyslné komedie. 80%(13.6.2012)

Důkaz o tom, že dříve než ve městě, měla Sarah Jessica Parker sex v hausbótu.. Ve všech aspektech čirá průměrnost, kterou drží nad pittsburskými vodami jen charismatická říční krysa s ortézou zvaná Willis a opilec Sizemore. Od vyšší ligy kriminálních thrillerů to zůstalo opravdu Na dostřel, ale myšleno rakety dlouhého doletu..(29.10.2009)

Pan režisér je evidentně zdatný komerční filmař, jakých je sdostatek - prostě takový průměr. Není to špatně natočené, je vidět, že pan režisér zná základy řemesla a dovedně dokáže film vést ke svému vyvrcholení, nedá se říct nic proti kameře, a také scénář docela ujde a nehýří logickými nesmysly na potkání. Jen je to takové unifikované, asi jako komerčně ve velkém vyráběné pivo, bez chuti, bez osobitosti. Navíc bez vtipu, myslím, že jsem slyšel jednu hlášku za celý film, jinak je Bruce Willis drsný maník, který se hned pere. Ani nevím, co na něm SJP viděla (a ostatně ani on na ní - kameraman ji dobře nikdy nezabírá celou, protože v těch několika málo okamžicích je vidět, jak podivně neforemnou postavu má a jak všechno hraje na milý kukuč). Takže za mne průměrná historka, kde nehrát Willis, ale třeba některý z Estevezů, tak zapadne v záplavě mnoha podobných.(1.6.2016)

• ScreamJay

Akční film téměř bez akce a thriller téměř bez napětí. U pana Willise bych příliš výhrad neměl, ale režijně. Nápad asi nebyl tak úplně špatný, žel provedení lámající se přes hranu televizního skoroakčáku a na zemi dopadající do koše jednoduchého skorothrilleru dovedlo tento film do mezí které vystihuje sousloví NIC MOC.(4.2.2004)

• lekr

Od tohohle filmu sem hodně očekával ale mé očekávaní se nenaplnilo vůbec. Z filmu se vyklubal propadák který nemá ani nijak originální námět a spíš připomíná epizodu z nějakého laciného seriálu kopírující Pobřežní hlídku. Divim se že se Willis vůbec nechal do takové hrůzy obsadit!! Jediné co se mi na tomhle filmu líbila byla celkem slušná titulní melodie. Kdyby jí nebylo tak je to ale jednoznačně odpad!!(26.7.2009)

• - Při scéně kde si Tom Hardy (Bruce Willis) bere novou košili v hausbotu a Joe (Sarah Jessica Parker) mu vylije pití do dřezu, si Tom košili nezapíná. Při další scéně kde se oba poprvé políbí, má však košili najednou zapnutou. (7ynek)

• - Na přebalu VHS je uvedena glosa „Neměli ho pouštět na vodu, když nechtěli, aby dělal vlny.“ (Pepinec)

• - V záběru, kdy jede Hardy (Bruce Willis) poprvé v motorovém člunu, je v odrazu jeho slunečních brýlích možné spatřit kameramana. (Timak)