Na dostřel

V tesnej blízkosti

Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Bruce Willis, Dennis Farina, dabing, dobrá akce, napětí, obstojná hudba -jen mírně nadprůměrně, takový scénář už tu byl a v lepším podání/// Jo, nakonec to šlo. Nebýt tam Bruce Willis a Sarah Jessica Parker (mezi nimiž to docela dobře jiskřilo) tak je to podprůměrný film, který by asi nestál zapozornost. Ovšem s tímto obsazením (i ve vedlejších rolích) je to docela zajímavé. Příběh tu už tisíckrát byl, takže nic nového nečekejte a přestože je to Willisův slabší kousek, tak určitě by ste ho neměli vynechat./// Celkem 66%/// PS: Dal jsem mu dokonce přednost před Komandem .-) Podruhé viděno 21.3.2011 aniž bych si uvědomil, že jsem to viděl vlastně docela nedávno, podruhé se mi na to koukalo ještě lépe.(5.7.2008)

Ano ano - asi někdy do roku 1995 byla Sídžej Párkr hezké děvče, to až potom se proměnila v monstrum s koní hlavou, jež si užívá sexu ve městě společně s dalšími feministickými klisnami...tento film jí ale sedl, dokonce to jiskření mezi ní a Brůsem bylo hodně reálné. Film nenabízí nic převratného ani revolučního, ale co jsem od kriminálky dostat chtěl, jsem dostal..................moje hodnocení = 6,,5 z 10.(5.12.2014)

I přes to že to kritika vesměs strhala, to byl podle mého názoru výborný film a hlavně skvělá detektivka; pamatuju si jak jsem po dlouhé době sledoval děj až do konce jako přibitý. ˇUvodní honička je velice nadstandardně natočená a snese srovnání např. s honičkou ve filmu Skála. Problém možná je, že každý od Bruceho očekával dalšího Posledního skauta nebo Johna McClanea, což se sice nekonalo, ale proč tento film odsoudit, když jde o dobrou detektivku?(4.7.2003)

Když vidím kam se ubírá v dnešní době akční film chce se mě blejt a především mě zcela přestává zajímat. Vezmou se dva počítače a udělá se akční film, pak se za něj sere pořadový číslo tak dlouho dokud nevyždíme z facebookový generace poslední cent a nazdar, vezmou se tři počítače a udělá se akční film, je úplně stejně hovno akční jak ten předchozí, ale je víc baravnější, je v něm víc nesmyslů a víc politický korektonosti a kamera se třese jak smyslů zbavená, nazdar na to seru a ohlašuju návrat ke starým dobrým akčním klasikám. Kdy jsem alespoň viděl chlapa, kterýmu sem tu drsnost věřil, kdy i hlavní hrdina dostával po držce a nějaká ta vošukaná holka, vychlastaná flaška, urážka menšiny, pár ran pěstí a suprácky cynický hlášky ještě nikoho nesrali. Tady film na Dostřel je typickej takovej produkt. Na nějakou logiku sere pes, zato, když se tam objeví SJP, mohli se uzavírat sázky za jak dlouho jí Willis ukáže svou rozestlanou postýlku a čím víc vrahounek Willíka nasíral tím víc sem se těšil jak mu nakonci vystaví účtěnku. Jo, tohle je správná akční oddychárna a ne ty rostřesený digitální omalovánky, kde se hlavní hrdina nemůže ani vysrat na hajzlu aby to náhodou někoho nepobouřilo.(18.4.2013)

6/10 - Z tohoto filmu mám smíšené pocity. Na jedné straně místy napínavý thriller (oceňuji zejména akce na řece), standardně dobré herecké výkony, na druhé straně sem tam nějaké to klišé a hlavně ten "galimatyáš" s postavami - každý je někoho bratr nebo bratranec, všichni jsou jedna velká rodina a ne všichni se mají rádi... Jak tohle může dopadnout?(29.7.2007)

• - Při scéně kde si Tom Hardy (Bruce Willis) bere novou košili v hausbotu a Joe (Sarah Jessica Parker) mu vylije pití do dřezu, si Tom košili nezapíná. Při další scéně kde se oba poprvé políbí, má však košili najednou zapnutou. (7ynek)

• - Na začatku při automobilové honičce, upadne zločinci přední blatník. O pár okamžiku později je však zpět na autě. (Beo.wulf)

• - Hlavní roli si mohli zahrát Ed Harris nebo Robert De Niro. (Matros)