poster

Na dostřel

 • USA

  Striking Distance

 • Slovensko

  V tesnej blízkosti

 • Slovensko

  Na dostrel

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  "JE JEDNO ITALSKÝ PŘÍSLOVÍ: NESTRKEJ NOS KAM NEMÁŠ." - "JÁ ZNÁM JEDNO IRSKÝ: NEŘIĎ SE ITALSKÝMA PŘÍSLOVÍMA." Kterej kluk (a možná i nějaká ta holka) by nechtěl jako říční policajt křižovat celej den v motorovým člunu řeku se Sarah Jessicou Parker na palubě a po nocích ji klátit na svým hausbótu? Kdepak, tenhle film mě odkojil a tudíž je mi u zádě jeho strašně klišovitý a naivní scénář, režie, která to nedokáže zamaskovat ani ukočírovat herce a ještě zprasí závěrečnou honičku člunů, a taktně přejdu i nepříjemně kolísavý výkon Bruce Willise. Rowdy Herrington (fajn ROAD HOUSE) sice neustál přestup do první ligy, ale atmosféru má film slušnou (viz. hned první scéna s dálkově ovládaným modýlkem policejního auta pod úvodními titulky), obsazení prvotřídní a vyšla i většina akčních scén a pár hlášek. A i když si u toho dnes už uvědomuju, jak chabé to je, pořád mě to baví. Zkrátka podobný případ jako BARVA NOCI.(29.5.2007)

 • Tom Hardy
  ****

  Hlavní slabinou snímku je fakt, že Herrington naprosto nezvládá temnější část filmu (thriller?, cha, v Columbovi jsou scény s vrahem dramatičtější!). Vynikající jsou naopak akční pasáže, ať už jde o honičku na lodích a nebo úvodí údernou sekveneci, ve které stíhají policisté podezřelého (u hopsání aut na originálním sešupu se musím pokaždé smát:). Jinak je jedná o slušný thriller, který potěší především příznivce Bruce Willise (i když je pravda, že celkový výčet hereckých hvězd je pěkně barvitý) a policejních filmů...(24.8.2002)

 • lennyd
  ***

  Táta byl policajt. Děda byl policajt. Máma byla policajt. Strýc byl policajt. Bratranci byli policajti. I jeho pes je policajt, takže je zcela jasné, že i sám Tom Hardy (Bruce Willis) je policajt. Ale při jedné akci dojde k nehodě, a je Tomův otec zabit. Tom se s ukončením vyšetřování nemůže smířit, a podvědomě cítí, že vrahem jeho otce je také policajt, ale že celý případ byl zameten pod koberec. Protože se díky svému vyšetřování stává nežadoucím, je "odejit" a nyní pracuje u pobřežní správy, kde postupně (díky alkoholu) chátrá a chátrá. Až příchod jeho nového parťáka (parťačky) Joe (Sarah Jessica Parker) do něj vlije novou sílu, a on se znovu dává do vyšetřování ... Ať se to vezme z kterékoliv strany, jde o pouhou detektivku, na které není zhola nic objevného. Na druhou stranu zde není ani nic, co by člověka nudilo nebo zklamalo. Bruce Willis je prostě Bruce Willis, jeho ochlastu i poldu mu věřit musíte. Na okrasu je zde (zamlada) Sarah Jessica "Carrie Bradshawová" Parkerm, takže ani po této stránce nelze filmu nic moc vytknout. Takže takovej průměr...(23.10.2003)

 • castor
  ***

  Samozřejmě se dočkáme několika přestřelných scén, ale to k tomu už tak nějak patří. Jinak s ohledem na kvalitu scénáře a divácké očekávání vcelku povedený thriller, který buduje poměrně slušné napětí. Z bývalého čestného poldy je chlastající příslušník říční policie, kdysi totiž šel proti nepsaným pravidlům policejní soudržnosti a ukázal na nekalosti ve sboru. Navrch se v řece začínají objevovat těla mladých žen. A aby toho nebylo málo, dostane k sobě mladou policistku. Pochopitelně nezůstanou jen partnery na lodi a samozřejmě náš zahořklý hrdina i toho vrahouna zmákne. Kromě dalšího z řady Willisových poldů potěší i poměrně svižná akce a roztomilá Sarah Jessica Parker. Pořád lepší něco takového, než moderní roztřesené akční šaškárny plné počítačových triků. Jen jsme mohli být klidně temnější.(11.1.2017)

 • Malarkey
  ****

  Bruce Willis je špinavej, smradlavej chlap, kde ho jeho problémy dobíhají mílovými kroky, proto chlastá. Vlastně naprosto klasickej stav devadesátkový postavy. Na dostřel sice není úplně top zapamatovatelný film jako Smrtonosná past nebo Poslední skaut. Na to mi vadila ta debilní milenecká linka a občasná nuda, ale zase Bruce byl životem vošlehanej chlap a to se mi líbilo. Tak napsanou postavu jsem neviděl už hrozně dlouho. V současnosti se s ní člověk spíš už ani nesetká. O to víc jsem si ji pak vážil. Vždyť právě takový postavy mě dokázaly vždycky udělat největší radost, vysloveně. A k tomu i akce byla slušná, upřímná. To se dneska taky už nenosí. No a protože tenhle film má takové hodnocení, jaké má, tak mu dám o hvězdičku víc, než bych dal normálně, protože tenhle film si vyšší hodnocení určitě zaslouží.(25.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace