Na dostřel

Na dostrel

V tesnej blízkosti

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Vcelku průměrná krimi s mým oblíbeným Brucem Willisem. Ten je v roli vyšetřovatele neprávem sesazeného na hlídku říční policie, přesto nepřestává pátrat po sériovém vrahu dívek. Některé akční pasáže jsou slušné, zbytek je trochu vata. "Kdo je lepší polda?" Trailer: http://www.sms.cz/film/na_dostrel/ukazka(28.10.2009)

Hlavní slabinou snímku je fakt, že Herrington naprosto nezvládá temnější část filmu (thriller?, cha, v Columbovi jsou scény s vrahem dramatičtější!). Vynikající jsou naopak akční pasáže, ať už jde o honičku na lodích a nebo úvodí údernou sekveneci, ve které stíhají policisté podezřelého (u hopsání aut na originálním sešupu se musím pokaždé smát:). Jinak je jedná o slušný thriller, který potěší především příznivce Bruce Willise (i když je pravda, že celkový výčet hereckých hvězd je pěkně barvitý) a policejních filmů...(24.8.2002)

Jeden s tých filmov Bruca Willisa, ktorý mal na viac než sme videli. Dej nie je vôbec zlý, herecký je to dobre obsadené, Bruce Willis ťahá film svojou charizmou tak ako vždy, no pokiaľ čakáte nejaké akcie, tak tých sa moc nedočkáte. Je to viac thrillerová kriminálka ako akčný film. Najväčší problém filmu nie je ten, že tu nie je výraznejšia akcia, ale ten, že režisér Rowdy Herrington, tak úplne nezvládol thrillerovskú atmosféru, čo je fakt veľká škoda. Za to Brad Fiedel vyťažil čo sa dalo. 70% - 3*(29.10.2012)

Ano ano - asi někdy do roku 1995 byla Sídžej Párkr hezké děvče, to až potom se proměnila v monstrum s koní hlavou, jež si užívá sexu ve městě společně s dalšími feministickými klisnami...tento film jí ale sedl, dokonce to jiskření mezi ní a Brůsem bylo hodně reálné. Film nenabízí nic převratného ani revolučního, ale co jsem od kriminálky dostat chtěl, jsem dostal..................moje hodnocení = 6,,5 z 10.(5.12.2014)

Byl jsem potěšen... Po hodně dlouhé době jsem to viděl a konečně můžu plnohodnotně ohvězdičkovat. Super film z oblíbených 90. let. Bruce Willis klasik, stříli hlášky jak jsme u něho zvyklí, ale zas takový nářez jako v Posledním skautovi od toho nečekejte. Děj mě bavil, nenudil. Docela dost zvratů, člověk si není ničím jistý. Pravda, že na thriller bych to moc neviděl, ale "šťavnaté" akční krimi to dozajista je.(13.12.2010)

• - Na přebalu VHS je uvedena glosa „Neměli ho pouštět na vodu, když nechtěli, aby dělal vlny.“ (Pepinec)

• - Původní název filmu byl Three Rivers. (Matros)

• - Hlavní roli si mohli zahrát Ed Harris nebo Robert De Niro. (Matros)