poster

Na dostřel

 • USA

  Striking Distance

 • Slovensko

  Na dostrel

 • Slovensko

  V tesnej blízkosti

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrPierc
  ****

  90. léta přála akčním filmům. Poldové byly drsní, čestní a plní mouder i hlášek. Jiný není ani Tom Hardy, který svědčil proti svému parťákovi a znepřátelil si tak všechny policajty. Zároveň pátrá po sériovém vrahovi, který zabíjí všechny ženy kolem něj. Jako detektiv skončil a dělá pobřežní stráž. Nensnáším takovéto baywatch filmy, ale tohle bylo velmi napínavé až do konce s mnoha zvraty - do konce stále všechny podezíráte a nakonec je to zcela jinak . S.J. Parker jako nová policejní parťačka kupodivu nelezla na nervy a okořenila i příběh. Bruce Willis sice hláškuje, ale dokonce to skloubil i s jiným hereckým výrazem než jsme u něj zvyklí a to nebylo vůbec špatné.(4.10.2010)

 • lennyd
  ***

  Táta byl policajt. Děda byl policajt. Máma byla policajt. Strýc byl policajt. Bratranci byli policajti. I jeho pes je policajt, takže je zcela jasné, že i sám Tom Hardy (Bruce Willis) je policajt. Ale při jedné akci dojde k nehodě, a je Tomův otec zabit. Tom se s ukončením vyšetřování nemůže smířit, a podvědomě cítí, že vrahem jeho otce je také policajt, ale že celý případ byl zameten pod koberec. Protože se díky svému vyšetřování stává nežadoucím, je "odejit" a nyní pracuje u pobřežní správy, kde postupně (díky alkoholu) chátrá a chátrá. Až příchod jeho nového parťáka (parťačky) Joe (Sarah Jessica Parker) do něj vlije novou sílu, a on se znovu dává do vyšetřování ... Ať se to vezme z kterékoliv strany, jde o pouhou detektivku, na které není zhola nic objevného. Na druhou stranu zde není ani nic, co by člověka nudilo nebo zklamalo. Bruce Willis je prostě Bruce Willis, jeho ochlastu i poldu mu věřit musíte. Na okrasu je zde (zamlada) Sarah Jessica "Carrie Bradshawová" Parkerm, takže ani po této stránce nelze filmu nic moc vytknout. Takže takovej průměr...(23.10.2003)

 • Gekacuk
  **

  Nejvíc mi vadil scénář jakožto naprostá slátanina, která nenabízí ani zbla reality. Holt mýdlové bublinky pro oddech a zabití času. U mnoha Willisových filmů nezbývá než kroutit hlavou, kdo že mu ty hloupé filmy píše a proč do toho Willis vůbec leze. Opět se zde jedná o film, který stojí a padá s představitelem hlavního hrdiny. Bez Willise by to byl odpad jako vyšitý.(30.5.2014)

 • Roman.Ticka
  ****

  Mlaďoch drsňák Brús v jedné ze svých univerzálních rolí, jež by si měl nechat patentovat. Role drzého floutka, outsidera, flákače, pijana, drbana, kliďase, rváče atd. s humorem sobě vlastním, našlapanýma hláškama, netradičními způsoby jednání a co je hlavní, většinou v pozici na správné straně zákona, respektive ve jménu spravedlnosti. Když hajzlům neoblomně vypaluje rybník nebo natahuje pojistku u svého kvéru, sedí mu to jak jeho šibalský potutelný úsměv a celkový imidž ležérního frajera. K tomu parta starých prověřených akčních herců, zajímavá nepředvídatelná zápletka a dílo je vykonáno. Včetně patřičné dávky nostalgie, pochopitelně.☺(31.5.2013)

 • Pohrobek
  ***

  Na nic si nehrající film s přímým příběhem a vším, co k němu patří. Děj si drží slibné tempo a postupně nabaluje potřebné atributy podobných snímků. Willis konečně předvádí alespoň přiměřený herecký výkon, Sarah Jessicu Parker asi nebudeme v této roli nikdy brát vážně, ale alespoň představuje nějaké ozvláštnění filmu(3.11.2004)

 • - V záběru, kdy jede Hardy (Bruce Willis) poprvé v motorovém člunu, je v odrazu jeho slunečních brýlích možné spatřit kameramana. (Timak)

 • - Na přebalu VHS je uvedena glosa „Neměli ho pouštět na vodu, když nechtěli, aby dělal vlny.“ (Pepinec)

 • - Při scéně kde si Tom Hardy (Bruce Willis) bere novou košili v hausbotu a Joe (Sarah Jessica Parker) mu vylije pití do dřezu, si Tom košili nezapíná. Při další scéně kde se oba poprvé políbí, má však košili najednou zapnutou. (7ynek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace