Na dostřel

Na dostrel

V tesnej blízkosti

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1993, 105 min

Jeden ze slabší Willisových kousků, kterému ovšem hvězdičku přidávám za Jessicu Parker, na kterou se tak hezky kouká, ikdyž to je asi ten jediný důvod, proč ve filmu je. Nevrlý Willis, občasná hláška, ignorace nové kolegyně, zblížení a na konci láska, to vše na pozadí thrilleru, který jim vlastně ani není, spíše se hodí označení detektivka. Klišé a patos se nabalují do nevzhledné koule, kterou ovšem snese televizní formát a občasný odskok do lednice nebo na wc není ničím co by vás vytrhlo z děje, který je vlastně od začátku jasný. Finále a závěrečný boj s padouchem je už hodně nastavovaná kaše a možná by stálo za to film vypnout 10 minut před koncem.(28.10.2009)

• Kingjiri

Je pravda, že jsou nějaký akční scény slušně natočený a občas i zajímavý (honička na člunech). Taky je fakt, že se Bruce Willis do hlavní role hodil a herecký obsazení neni uplně k zahození (pouze Sarah J. Parker bych vyměnil). Ale tady moje chvála musí skončit. Většinu stopáže totiž tvoří sterilní vata "okořeněná" nepřekvapivou pointou. Všednost a neoriginálnost příběhu mě hodně zklamala, protože určitý vstupy, jak píšu na začátku, byly slušný a potenciál na solidní biják byl dost velkej. Schopnější režisér a hlavně scénárista by filmu jednoznačně prospěl. Dvě silnější hvězdy, třetí hvězda zůstává na dostřel.(19.6.2012)

Méně známý detektivní film s Brucem Willisem a Sarah Jessicou Parker. Policista Tom Hardy je považován za zrádce a odstupuje k říční policii. Tam se dostává do styku s vrahem, kterého měl na mušce ještě, když byl detektiv. A větří, že se jedná o policistu. Bohužel, tak jak známe Bruce třeba z Die Hard, tak tady je to úplně jiný člověk. On ale za to možná nemůže, i když ne moc výrazná postava Hardyho, právě Bruce drží tento film v tom průměru. Spíš scénář a hlavně režisér do toho nedal všechno a pak to tak dopadá. A Bruce si toto určitě nezasloužil. Asi tak hodinu se téměř nic nedělo, až posledních dvacet minut to bylo napínavé s dobrým zvratem. Ale na druhou stranu, viděl jsem daleko horší kriminálky, tato je takový průměr. Váhál jsem mezi 2 a 3*, ale za Bruce dám výšší hodnocení.(20.10.2010)

Důkaz o tom, že dříve než ve městě, měla Sarah Jessica Parker sex v hausbótu.. Ve všech aspektech čirá průměrnost, kterou drží nad pittsburskými vodami jen charismatická říční krysa s ortézou zvaná Willis a opilec Sizemore. Od vyšší ligy kriminálních thrillerů to zůstalo opravdu Na dostřel, ale myšleno rakety dlouhého doletu..(29.10.2009)

Táta byl policajt. Děda byl policajt. Máma byla policajt. Strýc byl policajt. Bratranci byli policajti. I jeho pes je policajt, takže je zcela jasné, že i sám Tom Hardy (Bruce Willis) je policajt. Ale při jedné akci dojde k nehodě, a je Tomův otec zabit. Tom se s ukončením vyšetřování nemůže smířit, a podvědomě cítí, že vrahem jeho otce je také policajt, ale že celý případ byl zameten pod koberec. Protože se díky svému vyšetřování stává nežadoucím, je "odejit" a nyní pracuje u pobřežní správy, kde postupně (díky alkoholu) chátrá a chátrá. Až příchod jeho nového parťáka (parťačky) Joe (Sarah Jessica Parker) do něj vlije novou sílu, a on se znovu dává do vyšetřování ... Ať se to vezme z kterékoliv strany, jde o pouhou detektivku, na které není zhola nic objevného. Na druhou stranu zde není ani nic, co by člověka nudilo nebo zklamalo. Bruce Willis je prostě Bruce Willis, jeho ochlastu i poldu mu věřit musíte. Na okrasu je zde (zamlada) Sarah Jessica "Carrie Bradshawová" Parkerm, takže ani po této stránce nelze filmu nic moc vytknout. Takže takovej průměr...(23.10.2003)

• - Robert Pastorelli omylem prozradil závěrečný twist v Noční show Davida Lettermana (od r. 1993) před uvedením filmu do kin. (Matros)

• - Na přebalu VHS je uvedena glosa „Neměli ho pouštět na vodu, když nechtěli, aby dělal vlny.“ (Pepinec)

• - V záběru, kdy jede Hardy (Bruce Willis) poprvé v motorovém člunu, je v odrazu jeho slunečních brýlích možné spatřit kameramana. (Timak)