Snímek natočený podle pravdivého příběhu Sammyho „The Bull" Gravana, jehož svědectví přispělo k zatčení hlavy rodiny Gambinů Johna „Elegána" Gottiho a k rozbití jednoho z nejvlivnějších newyorských zločineckých klanů. Bezvýznamný gangstříček Gravano se stane díky svým ambicím pravou rukou Dona Johna Gottiho. Jak Sammyho moc roste, je to on, kdo dává přikazy k „akcím" a pomáhá Gottimu stále častěji odrážet žaloby předkládané federálními úřady. Gravano zůstává vůči Gottimu přísně loajální, aniž by ho napadlo, že ho šéf zaprodal. Zradu oplatil zradou, což mu sice vyneslo svobodu, ale také přezdívku, o kterou nestál - „Král Krysa". (Butterfly E.G. s r.o.)

jondoe

Tento nizko-rozpoctovy film radim medzi najlepsi film televiznej produkcie aky som doteraz videl. Velmi tomu pomohlo aj to, ze filmy z prostredia talianskej mafie ja jednoducho zboznujem. Pozrel som hned obidve casti za sebou a ani na chvilku som sa nenudil. A to uz je co povedat pri takej dlhej stopazi. Zivot nelutostneho a tak trochu paranoidneho Salvatoreho Gravana a extrovetneho mafiana Johna Gottiho su v tomto filme vynikajuco zachytene od ich dravych zaciatkov az po samotny pad na uplne dno. Nicholas Turturro a predovstkym Tom Sizemore odviedli skvele herecke vykony. Ako velkeho fanusika podobnych filmov ma potesilo aj obsadenie vedlajsich uloch v ktorych sa predviedli takmer vsetci herci zo serialu Sopranovci ale aj z ostatnych mafianskych filmov pana Scorseseho. A inak exluzivnym producentom tohto filmu bol aj samotny Robert de Niro. Velka spokojnost. ()

tron

„Nie sme filmové hviezdy. Sme mafia.“ KRSTNÝ OTEC 2, PRÍBEH Z BRONXU, ANALYZUJ, MAFIÁNI, ŠPINAVÉ ULICE, NEPODPLATITEĽNÍ, KASÍNO, VTEDY V AMERIKE, JACKIE BROWNOVÁ. Robert De Niro má svet mafiánov a iných gangstrov v rámci hereckých možností rád a tak nečudo, že v roku 1998 z pozície šéfa výroby inicioval vznik televíznej mini-série o malej rybe, ktorá sa dostáva cez jednotlivé funkcie až po... nie, bossa nie, toho hrá „fešák“ Tom Sizemore. Snímka sleduje skôr dejovú líniu jeho pravej ruky (v talianskej mafii tzv. consiglieri - rieši problémy namiesto bossa, s jeho tichým povolením). Páčilo sa mi, že atmosférická snímka je podriadená (v rámci možností) realite, čo sa prejavuje napr. tým, že mafiáni sú tuční škaredí chlapi v teplákoch. Fenomenálny seriál „Sopránovci“, ktorý prišiel o rok neskôr (a v ktorom tiež hrali Michael Imperioli a Tony Sirico) De Nirovej snímke za mnohé vďačí. Ale štvrtý KRSTNÝ OTEC to nie je. ()

Arsenal83

Skvelý doplnok k filnu Gotti určený hlavne tým, ktorí si chcú urobiť reálny a ucelenejší obraz o tom, ako fungovala v minulosti mafia. Film, ktorý poukazuje hlavne na to, že zrada existuje len tam, kde je na druhej strane dôvera. ()

Lacike

Gotti, Witness to the Mob, Boss of Bosses. Moja oblubena mafianska trilogia o najznamejsom mafianovi za posledne roky. Kazdy z tychto filmov sa venuje jednej z troch dolezitych postav tohto mafianskeho klanu. Gotti - samotnemu Gottimu, Witness to the Mob - Gottimu zastupcovi, ktory ho nakoniec potopi a Boss of Bosses - staremu bossovi, ktoreho Gotti nasilu nahradi. Jednotlive filmy su tak za 7/10, ale spolu tvoria skvelu mozaiku za 8/10. Uplne nesedi vo vsetkych detailoch, ale ani rozdielny pohlad tvorcov jednotlivych filmov by som nepovazoval za zapor, ale zaujimavy klad. O to viac vynikne snaha urobit z hlavnej postavy v kazdom jeho vlastnom filme charizmatickeho a z urciteho pohladu relativne kladneho mafiana, pricom je jasne, ze vsetci boli obycajni zmrdi, ktori si svoj osud zasluzili. Tak ako vsetci mafiani. Napriek tomu je stale fascinujuce sledovat ich osudy. Jednotlive filmy odporucam sledovat v poradi v akom som uviedol na zaciatku. ()

vander19

Robert De Niro je chlapíkom, ktorí sa vo svete filmovej mafie pohybuje od úvodu svojej kariéry. Na sklonku minulého tisic-ročia sa rozhodol spraviť vlastný projekt. Dosť ma len prekvapilo, že je to len TV FILM. Podľa mňa kľudne mohol letieť do kín. Je to veľmi dobrá mafiánska story vyrozprávaná hlavným hrdinom Sammym Gravanom. Už na začiatku vieme, že Sammy je ten svedok. Film sa tým vôbec netají. Ale nasledovné minúty nám predvedie prečo je tomu tak. De Niro a spol. využili pre tento film hercov, ktorí časť svojej kariéry venovali napr. Sopranovcov alebo cáppa Castelaniho si zahral Tessio z Godfathra. Považujem sa už za odborníka v tejto filmovej brandži a je len málo filmov, ktoré som nevidel. Musím priznať, že tento príjemne prekvapil. Nechýba v ňom nič čo má mať správny film o Cose Nostre. Od vrážd, vydierania, podpalačstva až po korupciu krásne človek vidí kam siahajú chápadlá tejto nesmrteľnej chobotnice. Navyše silným faktorom je aj skutočnosť, že tento film napísal sám život. Trošku som čakal či sa aspoň na chvíľu neukáže na scéne aj De Niro. ()

Paldiny

Prvá polovica (prvý film) skôr rozbiehacia, ako náhle sa dostane k moci Gotti začína ten správny rock´n´roll. Odvtedy vedľajšia postava Nepriestrelného Johna dokonca zatieni Sammyho, čoby rozprávača okolo ktorého sa dianie odvíja. Dialógy sa rázom stávajú zaujímavejšími, strach o zadok uveriteľnejším faktorom čo vyústi do súdneho procesu aký taví kovy. Tri filmy, tri rôzne pohľady berú za svoj jediný výsledok vďaka čomu je jedno či si pozriete Gottiho, Svedka proti mafii, Bossa Bossov, poprípade všetkých troch za sebou. V jednom, druhom aj treťom prípade ide o poctivú a precízne natočenú gangsterku, ktorej nevadí nálepka televíznej produkcie a ktorá sa vo svojom žánri medzi konkurenciou nestratí. ()

mira007

Americká gangsterka, která vychází ze skutečné události, kdy mafián a vrahoun Sammy Gravano svědčil proti newyorské mafiánské rodině Gambino s legendárním šéfem Johnem Gottim. Je to sice jen tv film, ale je to jedno z nejlepších (prvních) realistických zpracování událostí počátku devadesátých let v newyorské cosa nostře - mechanismy a fungování organizace včetně rituálů naprosto věrně. Jeden z prvních filmů gangsterské tématiky, který se snažil místy až o dokumentárnost na úkor akce. Pět hvězd nedám za to, že se na tom trochu podepsal filmařsky zub času a že to působí dost televizně. PS: Asi nejlepší vyobrazení Gottiho se skvělým Seizemorem, které jsem , kdy viděl. ()

Shitonit

Pro mě jeden z neucelenějších filmů o mafii. Není nejlepší, ani já nevím co, ale drží super pohromadě, příběh, lidi, děj, vše do sebe nádherně zapadá a několikrát v průběhu let jsem se k tomu rád vrátil. ()

Budisovie

Tak a okomentujem aj tento filmík. Bol som rád, že som tento film videl neskôr ako môj najobľúbenejší seriál Soprano´s. Pripadalo mi to ako predloha alebo inšpirácia už spomínaného seriálu. Na tomto filme ma zaujal hlavne príbeh, ten bol určite najlepší. Herec v hlavnej úlohe mi moc nesedel, tak ako vo vedľajšej Tom Sizemore. Dávam 3 hviezdičky. ()

Insspektor

Čo sa týka hudby, hercov a podobných vecí sa Svedok proti mafií samozrejme nemôže porovnávať s tými najväčšími a najznámejšími filmami o mafií, ale hlavne po obsahovej stránke, to už áno. Brutalita mafistických praktík je tu ešte o trochu väčšia, a hlavne tu už hlavný hrdina nieje nikto komu by záležalo na cti a podobných úchylkách, ide si iba tvrdo po svojom cieli. Život je najlepší tvorca námetov. ()

RockeetS

* za to že to je o mafii :) inak zavádzajúci film vykresľujúci Gravana ako dobráka, keď to bola obyčajná krysa ktorej nevyšli obchody z drogami. Philip Carlo - Gasspipe. Kto čítal dá mi za pravdu. Technické spracovanie nieje zlé a moje hodnotenie tomuto filmu v konečnom dôsledku neublíži. ()

megacik

Priznám sa, že neviem z akého dôvodu vznikol tento snímok v roku 1998, keď už existoval presne taký istý TV film - MAFIÁN /GOTTI/, ktorý bol natočený dva roky predtým (1996). Keby bol aspoň lepší, ale nie, zdá sa mi že tento film z roku 1998 je o pol stupňa väčšia nuda. Nicholas Turturro by mohol hrať farára, nie mafiána. ()