Epizody(13)

Hrdinou seriálu je dvanáctiletý Max. Jeho otec, Mateusz, je vědec, který se právě účastní výpravy archeologů provázející vykopávkové práce v Andách. Max není příliš oblíbený u svých spolužáků, tím více, že je novým žákem ve třídě. Jeho jediným přítelem je Matylda, stejně jako Max má i ona zvláštní zájmy, což je spojuje během celého seriálu. Mateusz nachází v Andách tajemný předmět - sluneční kopí, s velmi zvláštními vlastnostmi. Mateusz tedy objekt přináší do domu do své soukromé pracovny a brání vstupu každému, kdo se pokusí k pracovně přiblížit. (A.L.E.S.)

A.L.E.S.

Vynikající polský seriál, na který jsem před pár lety (to jsem byl ještě na základce) narazil při prohlížení pořadů v televizi. Po letech jsem se na něj znovu podíval a i když se jedná o dětský seriál, kde malí diváci nemusí chápat smysl vědeckého žargonu, nemůžu dát méně než pět hvězdiček. Přesto dokonalý také není, nejasnosti si tam najde každý sám. Ne že bych opovrhoval tvorbou našich severních sousedů, ale tohle se jim povedlo. Zvlášť malý Maciej Łagodziński byl jako fenomén velice sympatický a trochu mi připomíná našeho Tomáše Holého, i když jeho kvalit nemůže dosáhnout. ()