Světlo v temnotách (TV film)

• český

Light In Dark Places, A

Dobrodružný / Drama

Německo, 2003, 123 min

• Laurent

Po všech stránkách špatný film. Nejvíc bolí nesmyslně hrající herci pod taktovkou režiséra.(17.12.2007)

Velice rozporuplné dílko.. Představa, že zůstanete zasypaní v hlubinách pod zemí, je víc než hrozná. Umím si představit i různé blouznění a pomatenost z nedostatku kyslíku, vody atd. Přesto si nejsem zcela jistý, zda je tento film hoden vyššího hodnocení, než je průměr(16.8.2008)

Myslím že na německý TV film je to až moc dobré,byl sem mile překvapen!Film vypráví o skutečné události důlního neštěstí z roku 63 v malem německém městečku.Parta horníku zustane zasypána 60m pod zemí a spoléhá na pomoc svých zachránců.Po 10 dnech se konečně podaří provtrat díru do předpokládaného prostoru závalu a pomocí zvukových signálů spojit s horníky.Záchranáři nakonec 11 horníků vysvobodí což se rovná zázraku protože po 10 dnech pod zemí bez jidla je opravdové hrdinství.Nejvíce z celého filmu mě sral majitel dolu který horníky odepisoval a s vrchním záchranářem byl v neustálém sporu kvuli záchranářským pracem.Záleželo mu pouze na plnění plánu a peníze pro něj byly na 1. místě.Film opravdu stojí za to(17.12.2008)